Naznaczona

Iva jest młodą, pełną życia dziewczyną ze wspaniałymi planami na przyszłość. Właśnie przeżywa swoją pierwszą wielką miłość. Jest szczęśliwa. Radość życia przerywa poważna choroba, która z niewinnego przeziębienia w szybkim tempie zmienia się w medyczny koszmar, w którym coraz trudniej o nadzieję. Krystek -młody fotograf zakochuje się z wzajemnością w swojej muzie Klarze. Zaczynają realizować marzenia i snuć plany na wspólną przyszłość. Ale los lubi płatać figle, nierzadko w okrutny sposób. Czy Iva wygra wyścig o życie? Czy Klara i Krystek zaznają wspólnego szczęścia? W jaki sposób losy tych ludzi zwiążą się ze sobą? Kto w medycznym bezwzględnym świecie zapłaci najwyższą cenę za walkę o lepsze jutro?

Informacje dodatkowe o Naznaczona:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2023-03-22

Kup książkę Naznaczona

Naznaczona - opinie o książce

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2023-04-09,

Kiedy jesteśmy młodzi, uważamy, że przed nami jest długie życie. Nie myślimy o chorobach, kalectwie, śmierci. Cieszymy się każdą chwilą, imprezujemy, zakochujemy się, odkochujemy.  I to jest cudowne. Lecz w życiu nic nie trwa wiecznie.

Przekonuje się o tym Iva. Młoda, urocza dziewczyna, niedługo będzie pisać maturę. Na urodzinach swojej najlepszej przyjaciółki poznaje Matiego. Od tej pory jej życie przyspiesza i nabiera barw. Ich związek rozkwita.  Wkrótce Iva zaczyna chorować. Niewinne przeziębienie przeradza się w groźną chorobę.

Krystek utalentowany fotograf, spotyka dziewczynę swoich marzeń. Klara pasuje do niego idealnie. Młodzi ludzie snują plany na przyszłość. W jednej chwili los burzy ich szczęście.

Co połączy Ivę i Klarę? Jeśli chcecie poznać ciąg dalszy tej historii, sięgnijcie po "Naznaczoną".

Powieść Anny Matusiak porusza poważne, ciężkie tematy dotyczące życia, zdrowia, śmierci. Jest wielowątkowa, a zarazem uniwersalna. Jej bohaterowie przeżywają dobre i złe momenty i próbują radzić sobie w każdej sytuacji.

Na początku książka wydaje się lekka, łatwa i przyjemna. Po kilkunastu kartkach to się zmienia. Zdajemy sobie sprawę, że szczęście jest ulotne, nic nie trwa wiecznie, a wiele życiowych sytuacji potrafi nas przerosnąć.

Postacie męskie stworzone przez autorkę były zbyt idealne, przerysowane, wymuskane. Na szczęście jest jeden wyjątek od reguły. Jego surowość i odmienność ubarwia fabułę.

"Naznaczona" to opowieść pełna różnorodnych emocji, która potrafi zaskoczyć Czytelnika.

"Nigdy nie obiecuj czegoś, czego nie masz mocy dotrzymać, bo wówczas wszystkie twoje obietnice stracą na wiarygodności"

Avatar użytkownika - Librariada
Librariada
Przeczytane:2023-04-01, Ocena: 4, Przeczytałam,

Iva jest klasie maturalnej. Jest młoda, piękna - ma przed sobą całe życie. Na osiemnastych urodzinach przyjaciółki poznaje Mateusza. Młodzi zakochują się w sobie i tylko widmo matury spędza sen z powiek dziewczyny. Niestety, los szykuje dla niej przykrą niespodziankę - zwykłe przeziębienie przeradza się w coś bardzo poważnego. Czy Iva ma szansę na zdrowe i szczęśliwe życie? Przekonajcie się sami...
Sięgając po książkę spodziewałam się czegoś innego, może thrillera? Tymczasem otrzymałam wielowątkowa obyczajówkę. Czy jestem zawiedziona? Nie - bo książkę czytało się dobrze i szybko, była ciekawa. Co prawda trochę przeszkadzała mi właśnie ilość wątków - obok historii Ivy poznajemy także starania jej rodziców o dziecko (co jeszcze bardziej podkreśla tragedię rodziny),ale także losy innych osób - Szymona, Krystka i Klary. Pozornie niepowiązane ze sobą nitki plączą się finałowo w jeden kłębek. Ja spokojnie mogłabym obyć się bez kilku wątków - ale rozumiem zamysł Autorki, całość to przemyślana kompozycja. Pani Anna poruszyła tu dość dużo problemów - starania o dziecko, walka o życie, poszukiwanie swojej tożsamości, różne oblicza rodzicielstwa. Podoba mi się sposób, w jaki Autorka ukazała mężczyzn - panowie też mają uczucia, czasem się ich wstydzą, nie potrafią pokazać, jak bardzo kogoś kochają.
To ciekawa propozycja, momentami może trochę przesłodzona - ale dzięki temu finał jeszcze bardziej zaskakuje czytelnika. Zresztą - polecam przekonać się samemu

Avatar użytkownika - izanaglik

Autor: Anna Matusiak

Wydawnictwo:@hardewydawnictwo

Premiera:22.03.2023

#współpracabarterowa

Serdeczne gratulacje dla @anna_matusiak_rzesniowiecka z okazji premiery książki ????

Z całego serca dziękuję @hardewydawnictwo i @anna_matusiak_rzesniowiecka za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki ?

Iva to młoda,pełna życia dziewczyna,z wspaniałymi planami na przyszłość.Na 18-tych urodzinach swojej najlepszej przyjaciółki Nivy poznaje swoją pierwszą wielką miłość. Iva i Mati są bardzo szczęśliwi i świata poza sobą nie widzą.Podczas wyjazdu na Kaszuby spędzają razem piękne chwile.Gdyby tylko wiedzieli jakie konsekwencje przyniesie ten wyjazd...

Ich radość przerywa bardzo poważna choroba Ivy ,która z niewinnego przeziębienia zmienia się w dramatyczną walkę o jej życie., które może uratować jedynie przeszczep serca.

Krystek to młody i bardzo zdolny fotograf. Zakochuje się w Klarze i to z wzajemnością.Młodzi zaczynają realizować swoje marzenia i snują plany na przyszłość.Ale los uwielbia płatac figle i to w okrutny sposób. Czy Iva wygra walkę o życie?Czy Klara i Krystek zaznają wspólnego szczęścia? W jaki sposób los tych ludzi zwiąże się ze sobą? Kto w medycznym bezwzględnym świecie zapłaci najwyższą cenę?

To bardzo piękna i zarazem wzruszająca historia. Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki ?Czyta się ją jednym tchem ? Autorka pokazuje jak daleko można się posunąć,aby oszukać śmierć. Życie jest pełne niespodzianek i nigdy nie możemy być pewni wszystkiego. Pokazuje mężczyzn którzy kochają naprawdę, których stać na zaangażowanie, którzy nie boją się mówić o emocjach, którzy potrafią się wyrzec własnego szczęścia dla dobra bliskiej osoby. Z całego serca polecam przeczytać bo naprawdę warto ? To było coś pięknego ? Polecam zaopatrzyć się w chusteczki bo łezki napewno się poleją?

Razem na ziemi razem w niebie. Modlitwy za najbliższych
Anna Matusiak0
Okładka ksiązki - Razem na ziemi razem w niebie. Modlitwy za najbliższych

Są rodziny, z których pochodziły co najmniej dwie osoby wyniesione dziś na ołtarze. Jest wielu świętych i błogosławionych, którzy tu, na ziemi, byli w...

Osadzona. Historie prawdziwe
Anna Matusiak0
Okładka ksiązki - Osadzona. Historie prawdziwe

Osadzona Historie prawdziwe Anna Matusiak   Jak wiele można zapłacić za miłość? Wstrząsająca opowieść o młodej Polce odsiadującej wyrok w jednym z...