Osadzona. Historie prawdziwe

Osadzona Historie prawdziwe

Anna Matusiak

Jak wiele można zapłacić za miłość?

Wstrząsająca opowieść o młodej Polce odsiadującej wyrok w jednym z najsurowszych więzień na świecie.

To miało być takie łatwe. Przecież już raz się udało... Omari zapewniał, że nic jej nie grozi. Za przemyt złota zapłaci najwyżej grzywnę. Magda kochała, więc wierzyła w każde słowo. Poleciała do Japonii, choć intuicja ją ostrzegała, by się wycofać. Serce podpowiadało jednak co innego. Zrobiła to dla niego, dla ich miłości. Uda się, a wtedy wreszcie zaczną żyć jak ludzie. Dlaczego więc tak się denerwuje, przecież to tylko złoty piasek z Ghany... Kiedy celnicy otwierają jej torbę, oczom Magdy ukazuje się biały proszek. Narkotyki?! To niemożliwe, ktoś ich wrobił!!! Czy Omari jest bezpieczny? Strach o ukochanego niemal pozbawia ją tchu...

Dla miłości poświęciła tak wiele. Czy było warto?

Anna Matusiak

Absolwentka filologii polskiej i teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna, specjalistka do spraw PR. Wykładowczyni dziennikarstwa, felietonistka, autorka książek, trenerka wystąpień publicznych. Pracuje z kobietami nad odwagą w dążeniu do nowego ,,ja", nad tym, by zacząć od nowa, bo czasami warto, bez względu na PESEL. Współzałożycielka miejsca dla kobiet silnych, niezależnych, ale też pogubionych i tych na rozdrożu - Salonu Kobiet. A prywatnie mama wspaniałego Maksymiliana, który ponad cztery lata temu przewrócił jej życie do góry nogami.

Fragment

Kontrola bagażu. Czerwonej torby szytej białymi nićmi, grubo, ręcznie, niezdarnie... Zwracającej na siebie uwagę. Kto wymyśla kolor czerwony dla torby, w której przewozi się coś nielegalnego? A jeszcze szyta ręcznie białymi nićmi. Gdyby to były chociaż czerwone nici. Przynajmniej nie byłoby widać tego z daleka. Uświadamiam sobie, że kiedy brałam ją od Caroline, wydawało mi się, że to żart. W głowie miałam różne alarmy. Nie podobało mi się to. Ale zagłuszałam je, wypierałam to z siebie. To nie mogą być narkotyki! To po prostu nie mogą być narkotyki! To nawet nie tak, że byłam zbyt głupia, by domyślić się, że to narkotyki. Ja po prostu wpadłam w stan zaprzeczenia. Ludzie w tym stanie nie przyjmują do wiadomości informacji o śmierci bliskiej osoby. To nie może być prawda, to się nie zdarzyło - myślą. Ja wtedy właśnie chyba byłam w takim stanie.

Otwierają torbę. Serce mi wali. Widzę ich ruchy, jakby w zwolnionym tempie. Cała procedura trwa wieczność. Boję się. Czekam na drobinki złota, które za chwilę ukażą się moim oczom. Ciekawe, jaka będzie ich reakcja na to złoto - zastanawiam się. Nie widzę drobinek złota. Widzę biały proszek z farfoclami. Nie da się zrozumieć ogromu mojego szoku. Wrobili GO! - moja pierwsza myśl. WROBILI OMARIEGO! Nie miałam wątpliwości, że to jego wrobiono. On w życiu nie wrobiłby mnie. Tego akurat byłam pewna. Choćby nie wiem jak to wyglądało z boku. Tylko my dwoje wiedzieliśmy, co jest między nami.

Informacje dodatkowe o Osadzona. Historie prawdziwe:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2022-09-28

Kup książkę Osadzona. Historie prawdziwe

Osadzona. Historie prawdziwe - opinie o książce

Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2022-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Po raz pierwszy sięgam po książki z cyklu prawdziwe historie. Dlaczego? Bo najtrudniej czyta się o czymś co zdarzyło się naprawdę, co przewróciło czyjeś życie całkowicie i zmieniło. Powieść Pani Anny właśnie taka jest, nie do końca przewidywalna i przewrotna. Bo czy warto tak naprawdę wszystko poświęcić i zmienić dla miłości?

To miało być takie łatwe. Przecież już raz się udało… Omari zapewniał, że nic jej nie grozi. Za przemyt złota zapłaci co najwyżej grzywnę. Magda kochała, więc wierzyła w każde słowo.
Poleciała do Japonii choć intuicja ją ostrzegała, by się wycofać. Serce podpowiadało jej jednak co innego. Zrobiła to dla niego, dla ich miłości. Uda się, a wtedy wreszcie zaczną żyć jak ludzie. Dlaczego więc tak się denerwuje, przecież to tylko złoty piasek z Ghany…
Kiedy celnicy otwierają jej torbę, oczom Magdy ukazuje się biały proszek. Narkotyki ?! To niemożliwe, ktoś ich wrobił!!!
Czy Omari jest bezpieczny? Strach o ukochanego niemal pozbawia Magdę tchu.

Wstrząsająca opowieść o młodej Polce odsiadującej wyrok w jednym z najsurowszych więzień w Polsce.

Historia, którą serwuje nam tu autorka jest niezwykle poruszająca, pełna wszelakich emocji oraz uczuć. Wszystko to jest odczuwane bardziej wiedząc, że jest to prawdziwa historia. Bardzo kibicowałam bohaterce, przeżywałam z nią wszystkie te wstrząsające rzeczy, które się wydarzyły i kibicowałam żeby z tego jakoś wyszła. Do samego końca powieści wszystko to co tu przeczytałam w jakiś sposób na mnie oddziaływało, chwyciło w pewnym sensie za serce i sprawiło, że tak naprawdę zaczęłam się też zastanawiać nad tym komu ufamy na codzień, czy ludzie z którymi mieszkamy i żyjemy tak naprawdę są takimi, których znamy? Jeśli tego nie czujemy, nasze przeczucia mówią nam co innego to powinniśmy ich posłuchać.

Dzięki lekkiemu pióru autorki książkę czyta się szybko. Pisarka dobrze wiedziała jak opowiedzieć taką historię by nie tylko nas zaciekawiła, ale także w pewnym sensie ostrzegła w jakiś sposób. I to się tutaj bardzo chwali! Nasza bohaterka jest przedstawiona w normalny sposób, jak zwykły człowiek mieszkający nieopodal nas co sprawia, że łatwiej się nam wciągnąć w to co przeżyła. Choć przyznam, że nie było to łatwe.

Historia Magdy tutaj opisana jest wstrząsająca i choć tak naprawdę może z jednej strony ciężko jest nam w nią uwierzyć, to jednak wydarzyła się naprawdę i warto nie tylko o niej przeczytać, ale tak naprawdę ku przestrodze zapamiętać. Polecam samemu sięgnąć po tę książkę i przekonać się jak przewrotny może być dla nas los! Choć wszystko zapowiada się dobrze! Polecam !

Skazane. Historie prawdziwe
Anna Matusiak 0
Okładka ksiązki - Skazane. Historie prawdziwe

Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka pojawiły się w warszawskim więzieniu, żeby wysłuchać historii osadzonych tam kobiet. Dwanaście dziewczyn...

Naznaczona
Anna Matusiak0
Okładka ksiązki - Naznaczona

Iva jest młodą, pełną życia dziewczyną ze wspaniałymi planami na przyszłość. Właśnie przeżywa swoją pierwszą wielką miłość. Jest szczęśliwa. Radość życia...