Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa

Dobrze mieć siostrę czy brata? To zależy! Od dnia, od humoru, od tego, kto dostał lepszą ocenę w szkole i kogo rodzice pochwalili, a do kogo mieli pretensje - do ciebie czy do rodzeństwa. Słowem - bywa różnie! Czasem rodzeństwo to najlepsi przyjaciele, a czasem - szkoda gadać... No to jak zrozumieć samolubną siostrę i niesfornego brata zamiast z nimi rywalizować? Z dobrymi podpowiedziami przybywają - jak zawsze pomocne - elfy.

Informacje dodatkowe o Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7502-703-7
Tłumaczenie: Krzysztof Kurek

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa

Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-10-20,

Rodzeństwo to nie tylko źródło radości. Pojawiają się też trudne momenty. Podyktowana zazdrością rywalizacja o uczucia rodziców (może kochają brata/siostrę bardziej ode mnie?). Walka o uwagę. Trudno się nie zdenerwować, gdy zrobisz wspaniały domek z wielu klocków, a rodzina się zachwyca, że młodszy braciszek połączył dwa. No cóż, trudno się wtedy oprzeć pokusie, by przypadkowo zniszczyć jego konstrukcję... Chwyty nie fair ze strony brata czy siostry. Jednak czy warto rywalizować? Może po prostu nauczyć się współpracować nawet z nieznośnym czasem rodzeństwem? Przecież każdy jest bardzo ważnym i wyjątkowym elementem w rodzinnej układance.

Książka zabawna, mądra i przepełniona ciepłem. Polecam wszystkim dzieciom, szczególnie tym, które zmagają się z niesfornym rodzeństwem.

dr Kalina Beluch

Strażacy w akcji!
R.W. Alley0
Okładka ksiązki - Strażacy w akcji!

Zabawny, edukacyjny picturebook z wartką akcją i pełnymi szczegółów ilustracjami. O, NIE! Kociaki bliźniaki są w tarapatach! PALI SIĘ! Gdzie ten pożar...