Niewyczerpane źródła. Myśli na każdy dzień

Czy mogą istnieć niewyczerpane źródła? Życie przecież nieustannie nas uczy, że wszystko się kończy i zmienia. Wyczerpuje się energia, topnieją oszczędności, zużywają się zapasy żywności; tracimy przyjaciół, majątek, pracę; kończy się młodość i zdrowie, kończy się życie… A jednak takie źródła istnieją – są ukryte w sercu Kościoła: niewyczerpane zasoby wiary i ufności; miłości mocnej jak śmierć; dojrzałej duchowej młodości; nierdzewiejących skarbów przebaczenia. Kościół, głosząc Ewangelię, kontynuuje misję Jezusa, którego serce ukryte jest w samym sercu Kościoła. Niewyczerpane źródła to wybór najpiękniejszych tekstów starożytnych pisarzy chrześcijańskich, homilii doktorów Kościoła, świętych. Wśród autorów są najznakomitsze nazwiska, najbardziej twórcze umysły teologiczne, m.in. św. Augustyn, św. Grzegorz z Nazjaznu, św. Bazyli Wielki, Orygenes, św. Jan Chryzostom, Tertulian, św. Tomasz z Akwinu. Zebrane tu teksty to prawdziwe diamenty myśli chrześcijańskiej: duchowe i serdeczne słowa, wymagające i pocieszające, pełne prawdy, wiary i współczucia; słowa zrodzone z doświadczenia wiary szukającej zrozumienia i wyrażającej się w czynach miłości.

Informacje dodatkowe o Niewyczerpane źródła. Myśli na każdy dzień:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2012-02-16
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-461-9

Kup książkę Niewyczerpane źródła. Myśli na każdy dzień

Niewyczerpane źródła. Myśli na każdy dzień - opinie o książce

Lubię książki, które zawierają w sobie różne, mądre myśli i pocieszenia. Wierzę, że ta książka taka właśnie jest. Dlatego, chciałabym ją mieć.
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska