Niezabliźniona nić

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2020-06-25
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-66573-12-3
Liczba stron: 400

Tom 2 cyklu SETON

Ocena: 6 (1 głosów)

Victor Moss trafia niespodziewanie na zamek w Baranowie Sandomierskim i nawiązuje współpracę z polską grupą przygotowującą ekspedycję wojskową. W ośrodku otrzymuje również odpowiedzi na kilka nurtujących go pytań. Teksty ze starego notesu i pozyskane na zamku wiadomości pozwalają mu uwierzyć w możliwość rozszyfrowania pewnej tajemnicy historycznej.

Z czasem przekonuje się też, że szczątkowe informacje ze starożytnej przeszłości Sumerów mogą być kluczem do rozwiązania światowej zagadki. To jednak stwarza zagrożenie wielkim tego świata. Zaczyna się niebezpieczna gra z tajnymi służbami. Na drodze do prawdy Moss spotyka osoby, które mogą mu tyle samo pomóc, co zaszkodzić.

"Niezabliźniona nić" to thriller konspiracyjny, pełen intryg i dynamicznych scen trzymających w napięciu. Gotowy na wszystko bohater musi stawić czoła nie tylko ludziom, ale też tajemnicy stojącej ponad jego życiem.

Tagi: kryminał

Kup książkę Niezabliźniona nić

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - mirekka
mirekka
Przeczytane:,
Niezabliźniona nić Mariana Noconia to opowieść o grze wywiadów i rozmaitych stronnictw, pragnących wejść w posiadanie bezcennego artefaktu, który może zmienić losy świata. To połączenie sensacji i przygody z elementami historycznymi i opisem przemiany wewnętrznej głównego bohatera. Przemiany – bo majora Victora Mossa czytelnicy mogli poznać już za sprawą powieści Artefakt umysłu, która ukazała się w 2017 roku. Była to lektura utrzymana w duchu książek Clive'a Cusslera – z zarysowaną z rozmachem fabułą, niezwykłymi przygodami nietuzinkowych bohaterów i błyskawicznie biegnącą akcją. Wydarzenia pędzą w niej w niesamowitym tempie, a przed oczyma czytelnika błyskawicznie przewijają się kolejne lokacje i obrazy. Przed sięgnięciem po nową powieść Mariana Noconia zdecydowanie warto przeczytać Artefakt umysłu, choć nie jest to konieczne. Początek nowej powieści Noconia jest równie dynamiczny jak poprzedni tom cyklu. Oto związany niegdyś z amerykańskim wojskiem major Victor Moss ucieka, wspierany przez polskie służby specjalne, przed tajemniczymi prześladowcami. Wreszcie znajduje schronienie w przepięknym zamku w Baranowie Sandomierskim – i tam spędzi kolejne dni opisane w powieści Niezabliźniona nić. W drugim tomie cyklu SETON wyraźnie zmieniają się akcenty. Widowiskowa akcja ustępuje miejsca równie efektownej przemianie wewnętrznej głównego ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Niezabliźniona nić

Avatar użytkownika - nowaczek
nowaczek
Przeczytane:2020-08-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Główny bohater Amerykanin Victor Moss trafia do zgrupowania polskiej ekspedycji, z propozycją współpracy. Od samego początku nie jest tak, jak zakładał. Sprawy się komplikują, gdy do akcji włącza się ktoś z zewnątrz.
Autor oswoił mnie w I-szym tomie pt. "Artefakt umysłu" z szybką akcją. I tego spodziewałem się także w tym. W "Niezabliźnionej nici" natrafiam na budowanie złożonych relacji międzyludzkich oraz proces przemiany głównego bohatera. Niekiedy nawet kosztem akcji, ale jednak jest to przemiana intrygująca. Nie brakuje w powieści wielu faktów ze starożytności i współczesności. Można poszerzyć sobie wiedzę. Autorowi udało się stworzyć intrygującą treść, wyprowadzając ją do momentu, w którym chce się szybko sięgnąć po kolejny tom. Gorąco polecam.

Link do opinii

"Przeszłość dogoni przyszłość?".


 
Czytelnicy pierwszego tomu tryptyku "Seton", po niemal trzech latach, w końcu doczekali się kontynuacji losów Majora Victora Mossa i jego życiowej przygody z pewnym starym notesem. W dobie aktualnego, niezwykle dynamicznego procesu wydawniczego to dość spory czas, ale warto było czekać. Chociażby po to, aby na kilka godzin przenieść się do zamku w Baranowie Sandomierskim i tam zgłębiać tajemnice starożytności.


 
Marian Andrzej Nocoń od wielu lat zajmuje się zawodowo zarządzaniem. Autor w 2010 r. wydał swoją debiutancką powieść pt. "Wszystko się zmienia", która stała się swoistą inspiracją do jego dalszych działań twórczych. W 2016 r. została wydana jego druga książka pt. "Czarna biel. Wspomnienia", oparta na prawdziwych wydarzeniach, a w 2017 r. "Artefakt umysłu". Oprócz pisarstwa, zajmuje się kwalifikowaną turystyką górską oraz fotografią krajobrazową.


 
Amerykański komandos Victor Moss trafia do zamku w Baranowie Sandomierskim, gdzie dostaje szansę nawiązania współpracy z polską grupą, mającą na celu wyruszyć śladem starego notesu. Bohater szuka wsparcia ze strony swojego wojskowego towarzysza broni Petera Nowaka, a także szuka odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania. Odpowiedzi, które odsłaniają obraz walki tajnych wywiadów największych mocarstw świata, a także wpływu przeszłości na przyszłość.


 
Czy wiecie o tym, że tajemnicza cywilizacja Sumerów posiadała wiedzę o istnieniu odległych planet, których istnienie potwierdzono tysiące lat później, a ich odkrycia astronomiczne zostały udokumentowane dopiero na przełomie XIX i XX wieku? Fakty te niesłychanie rozbudzają wyobraźnię, co doskonale wykorzystał Marian A. Nocoń, oddając w ręce czytelników drugi tom swojej trylogii. Zagadki starożytności to bowiem element, wokół którego została osnuta cała fabuła tej powieści. Losy bohatera skutecznie stawiają pytania o wpływ odległej przeszłości na nasze obecne życie, a także na przyszłość. Jest wielka tajemnica, mało znane fakty i intrygujące domysły, które rozpalają wyobraźnię do czerwoności, czyli wszystko to, co lubię.


 
Jako zwolenniczka czytania wszelkich serii od początku, oczywiście polecam wam przed lekturą "Niezabliźnionej nici" zapoznać się z "Artefaktem umysłu", ale z góry informuję, że aby zrozumieć wydarzenia z drugiego tomu, nie trzeba obligatoryjnie znać pierwszego. Autor bowiem wyjaśnia najważniejsze wydarzenia z przeszłości. Niezwykle istotnym jest przy tym fakt, że druga część tryptyku znacznie różni się od pierwszej pod względem większego nacisku na przemianę wewnętrzną protagonisty niż na jej warstwę przygodową. Więcej w niej wszelakiego rodzaju intryg i związanych z nimi, ludzkich emocji, niż pościgów i zwrotów akcji. Zaskakująca jest tutaj głównie wewnętrzna walka Victora Mossa z własnymi przekonaniami i z góry ustalonymi stałymi. Bohater ten musi bowiem w trudnych dla siebie chwilach, zweryfikować własne twierdzenia, co okazuje się niezwykle interesujące.


 
W powieści oprócz fascynującej zagadki starożytności, znalazłam także kilka innych ciekawostek, które zachęciły mnie do pogłębiania wiedzy. Mowa tutaj o teorii cykliczności ewolucji gatunku ludzkiego, o technologii analitycznej zwanej predyktywną oraz o nadprzewodnikach. Uwielbiam dostawać w tego typu książkach, takie smaczki, rozbudzające mój czytelniczy apetyt.


Za sprawą Mariana A. Noconia, podróż do renesansowego zamku, okazała się niezwykle zajmująca. A to dzięki dużej dawce sensacji, garści dreszczowca i łyżki przygody. Wyjaśnione w fabule znaczenie tytułu tej książki, doskonale obrazuje przenikanie się tajemnic z zamierzchłych czasów z teraźniejszością. Zajrzyjcie koniecznie do "Niezabliźnionej nici"!

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/

Link do opinii
Avatar użytkownika - majn
majn
Przeczytane:2020-06-25, Przeczytałem, Mam,

Książkę można nabyć w księgarni MUZO: https://mariannocon.pl/sklep 

Link do opinii
Cytaty z książki

"W pogoni za przyszłością spójrz czasem w przeszłość"


Więcej

„Na początku mamy wybór, w konsekwencji, którego gdzieś docieramy, lecz nie zawsze tam, dokąd zamierzaliśmy i często nie tak jak tego chcieliśmy”


Więcej