Niezwykłe dzieje wielkich wynalazków

Co  może łączyć emancypację kobiet, „Wesele” Wyspiańskiego i prapoczątki ruchu nazistowskiego? To zaskakujące, ale wspólnym ogniwem jest … rower?

Dlaczego to Edison był prawdziwym geniuszem i dobroczyńcą ludzkości a Tesla tylko działającym na wyobraźnię fantastą?

Jak windy i klimatyzacja potrafiły odwrócić piramidę społeczną?

Najnowsza książka znanego popularyzatora historii, Tymoteusza Pawłowskiego, pokazuje jak wynalazki zmieniły świat: produkcję przemysłową, wypoczynek pracowników, moralność i obyczaje,  medycynę, sztukę i rozrywkę.

Gdy skończyła się I wojna światowa, fabryki błyskawicznie znalazły rozwiązanie jak wykorzystać zapasy indywidualnych pakietów opatrunkowych wyprodukowanych dla wojska: prasa kobieca na całym świecie została natychmiast zalana reklamami podpasek jednorazowych.

Oszałamiająca kariera radia, telewizji i telefonii komórkowej.

Dlaczego to nie średniowiecze było erą brudu i ubóstwa, tylko wiek XIX - złoty wiek kapitalizmu?

Dlaczego Nobel został zmuszony do ufundowania nagrody swego imienia? Czy to prawda, że Eiffel nie zaprojektował słynnej wieży a Fleming nie wynalazł penicyliny?

Porywająca opowieść o możliwościach wyobraźni człowieka  -  o pomysłach, które przeobrażają się w różnych epokach i zaczynają służyć innym, nowym celom.

Niepoprawna politycznie gawęda obalająca historyczne mity i legendy marketingowe wielkich korporacji. Kopalnia ciekawostek i zaskakujących konkluzji.

Informacje dodatkowe o Niezwykłe dzieje wielkich wynalazków:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Historyczne

Tagi: niezwykłe dzieje wielkich wynalazków wynalazki technika seryjni mordercy tymoteusz pawłowski

Kup książkę Niezwykłe dzieje wielkich wynalazków

Niezwykłe dzieje wielkich wynalazków - opinie o książce

Armia Śmigłego
Tymoteusz Pawłowski0
Okładka ksiązki - Armia Śmigłego

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy rozbudowa Wojska Polskiego w latach trzydziestych była przedsięwzięciem udanym. Sugerowanie...

Mity polskiego września 1939
Tymoteusz Pawłowski0
Okładka ksiązki - Mity polskiego września 1939

Kłamstwo powtarzane latami staje się rzeczywistością. Nasza historia obfituje w legendy, które zostały utrwalone w podręcznikach i w powszechnej świadomości...