Nigdy nie wiadomo

Adoptowana Sara chciała poznać prawdziwych rodziców. Myślała, że jest gotowa , żeby poznać prawdę.

Ale na pewne pytania lepiej nie szukać odpowiedzi.

Po miesiącach poszukiwań Sarze udaje się odnaleźć swoją biologiczną matkę, ale napotyka z jej strony mur niechęci i odrzucenia. Dziewczyna odkrywa przerażającą prawdę: tylko jej matce udało się uciec mordercy polującemu od dziesięcioleci na kobiety biwakujące na polach kempingowych. Sara szybko zdaje sobie sprawę, że jedyną rzeczą gorszą od poznania prawdy o ojcu jest to, że on dowie się o jej istnieniu.

A jeśli mordercze skłonności można odziedziczyć?

Nigdy nie wiadomo to złożony i frapujący portret kobiety usiłującej zrozumieć samą siebie, swoje korzenie i swoją rodzinę. Jeśli tylko, rzecz jasna, uda jej się przeżyć...

Informacje dodatkowe o Nigdy nie wiadomo:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-09

Kup książkę Nigdy nie wiadomo

Nigdy nie wiadomo - opinie o książce

Avatar użytkownika - aishiteru
aishiteru
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek - 2014, Mam,
"Nigdy nie wiadomo" to opowieść o młodej kobiecie, Sarze Gallagher. Jest w szczęśliwym związku, planuje ślub, ma sześcioletnią córkę - Ally i ciekawą pracę. I tylko jedna rzecz przez praktycznie całe życie zajmuje jej umysł... kim są jej biologiczni rodzice? Sara jest bowiem dzieckiem adoptowanym. Wynajęty przez nią detektyw odnajduje jej matkę, która okazuje się być jedyną kobietą, której udało się ujść z życiem z napaści Kempingowego Zabójcy. Ta wiedza wywraca do góry nogami całe dotychczasowe życie głównej bohaterki. Jakby tego było mało wszystkie informacje przedostają się do sieci, a do Sary dzwoni mężczyzna, który podaje się za jej ojca. I od tej pory stawia jej żądania. Całą opowieść poznajemy w trakcie kolejnych sesji psychoterapeutycznych bohaterki. Autorka doskonale ukazuje wszystko, co dzieje się w głowie kobiety. Począwszy od marzeń na temat biologicznych rodziców, poprzez jej wątpliwości, strach, niechęć do samej siebie i obrzydzenie do wszystkiego, w czym przypomina swojego biologicznego ojca, aż do problemów pojawiających się w jej związku wskutek wszystkich tych wydarzeń. Jest ona matką, więc zaczyna również dokładniej obserwować zachowania swojej córki, wychwytując wszystkie napady złości i agresywne zachowania. Poznajemy także relacje jakie łączą Sarę z jej siostrami, oraz z ojcem, z którym nie ma najlepszego kontaktu - wyraźnie daje jej on odczuć, że nigdy nie chciał jej adoptować. I to jest właśnie mocna strona tej powieści - studium psychiki i ludzkich zachowań. Książka jest dość gruba, jednak wydaje mi się, że 100 stron mniej na pewno by jej nie zaszkodziło. Momentami wydawała mi się za bardzo przegadana, a kilkakrotne próby spotkania się z ojcem, mnie osobiście, nudziły. Koniec powieści nie przypadł mi za bardzo do gustu, końcowy zwrot akcji był dość przewidywalny. "Nigdy nie wiadomo" uważam jednak za dobrą książkę, chociaż oczekiwałam od niej czegoś więcej. Czyta się ją błyskawicznie, ale pozostawia lekki niedosyt.
,,Nigdy nie wiadomo" to powieść, która nie tylko intryguje na każdym kroku, ale przerażająco wciąga każdego, kto zdecyduje się po nią sięgnąć. Mroczna historia głównej bohaterki niesamowicie ciekawi, choć jest ona w dużej mierze przepełniona mrożącą krew w żyłach relacją z jej przeszłości i teraźniejszości, która również nie należy do sielanki. To z pewnością bardzo dobry thriller, który powinien zagościć u każdego, kto lubi ten gatunek. Być może lekko rozczaruje pod względem budowy treści, ale z pewnością nie zawiedzie samą historią. Polecam!
Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Ulubione :),
Świetna książka. Trzyma w napięciu i kończy się inaczej niż przewiduję czytelnik :) Autor bardzo fajnie przedstawia "drugą stronę" mordercy i psychopaty. Książkę otrzymałam z wygranego konkursu na Granice.pl. Dziękuję bardzo ;) Zapewniliście mi miło spędzony czas przy dobrej książce :)
Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Fantastyczne studium psychiki człowieka, który nigdy nie czuł się w pełni bezpiecznie. Fantastyczna, trzymająca w napięciu książka, która wciąga jak rzadko co.
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, kolejne 52 książki 2013,
pełna napięcia historia, w której rodzi się dziwna relacja między córka a ojcem, naładowana emocjami, skrywanymi żalami i tajemnicą. Czego chce od swej córki sadystyczny morderca? Czy Sara pomoże policji złapać Kempingowego Zabójcę? Czy w Seryjnym tkwi jakiś pierwiastek człowieczeństwa? http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/11/nigdy-nie-wiadomo-stevens-chevy.html#more
Jak kamień w wodę
Chevy Stevens0
Okładka ksiązki - Jak kamień w wodę

"Słoneczny dzień. Na nogach szpilki. Na ciele garsonka. Wygląda bardzo dobrze, może nawet olśniewająco. Zmierza do pracy, nieruchomości nie mogą czekać...

Pod czujnym okiem
Chevy Stevens0
Okładka ksiązki - Pod czujnym okiem

Zdobywczyni międzynarodowej nagrody dla twórców thrillerów za najlepszy debiut powraca powieścią o kobiecie, która pomaga ludziom...