O duchowości z krwi i kości

Tęgie głowy twierdzą, że jeśli Bóg istnieje, to mieszka w odległym niebieskim pałacu i głowy sobie człekiem nie zaprząta. Ale Pismo św. mówi co innego. Najpierw, że Bóg w Chrystusie rozbił namiot w ludzkim świecie. Następnie, że wcale go nie zwinął i ciągle tu przebywa. W sercach i domach, w pracy i szkole, w rozrywce i cierpieniu. Gdybym zuchwale orzekł, że spotkanie Go na tej ziemi jest zawsze bułką z masłem, to chyba bym przesadził. Trochę trzeba się jednak potrudzić.

Pomagają w tym adwentowe czytania, które przypominają przewodnik w podróży. Dają wskazówki jak odczytać ślady przechodzącego Pana, jak usłyszeć Jego głos, a nawet natknąć się na Niego, gdy nieoczekiwanie przetnie nasze drogi. Bo Duch Boga to miłośnik ludzi. I raczej dobrze Mu z nami. Ciągle przychodzi, by nam o tym przypomnieć. Na różne sposoby.

Informacje dodatkowe o O duchowości z krwi i kości:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2011-11-23
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7505-868-0

Kup książkę O duchowości z krwi i kości

O duchowości z krwi i kości - opinie o książce

Dariusz Piórkowski SJ0
Okładka ksiązki - Nie bój się zmiany O wierze, Kościele i bliskości Boga. O wierze, Kościele i bliskości Boga

Kto się modli, słucha Słowa i przyjmuje sakramenty, ten doświadczy zmiany w swoim życiu, pojawią się w nim owoce. Jeśli zatrzymamy się tylko na poziomie...

Książeczka o miłosierdziu. Rozważania, praktyczne ćwiczenia, rachunek sumienia
Dariusz Piórkowski SJ0
Okładka ksiązki - Książeczka o miłosierdziu. Rozważania, praktyczne ćwiczenia, rachunek sumienia

Bóg w niebie nie przestanie być miłosierny... Namiętna miłość Boga do swojego ludu -- do człowieka -- jest zarazem miłością, która przebacza. Jest ona...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;