Ocena Efektywności Projektów Inwestycyjnych

Tematyka najnowszego wydania naszego e-booka (po raz pierwszy opublikowanego w 2005 r.) obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z ważnym i interesującym tematem oceny projektów inwestycyjnych. Przedstawiane kwestie są omawiane głównie z punktu widzenia inwestorów zewnętrznych, którzy chcą przeanalizować proponowane inwestycję, jak najlepiej zrozumieć ich istotę i ocenić ich racjonalność i opłacalność. Wszystko to na praktycznych przykładach, aby lepiej przedstawić istotne kwestie i gruntownie omówić temat. Zagadnienia przedstawiane w książce to w szczególności:

podstawowe pojęcia dotyczące inwestycji majątkowych (formy inwestycji, nakłady, efekty, ryzyko inwestycji), główne punkty biznes planu inwestycji, i jego przydatności dla procesu oceny planowanej inwestycji, podstawowe zasady szacowania wielkości finansowych (wydatków inwestycyjnych i wpływów generowanych przez projekt) kształtujących strumienie pieniężne związane z przedsięwzięciem inwestycyjnym, kolejne etapy analizy oceny efektywności inwestycji majątkowych, w tym ocena przy udziale prostych (w tym, okres i stopa zwrotu) i dyskontowych metod oceny inwestycji (w tym, IRR, NPV, wyliczanych przy udziale zasady zmiany wartości pieniądza w czasie), analiza trwałości finansowej projektu inwestycyjnego.

Cała książka zawiera szereg praktycznych przykładów dotyczących omawianych zagadnień, które przejrzyście przybliżają tematykę i pozwalają poznać ją w sposób klarowny oraz praktycznie stosować ją w rzeczywistości.

Autor jest praktykiem z doświadczeniem w obszarze finansów przedsiębiorstw. Współpracownik banków komercyjnych w zakresie oceny klientów korporacyjnych. Konsultant biznesowy, twórca planów biznesowych i inwestycyjnych dla wielu jednostek gospodarczych. Autor publikacji książkowych z tematyki szeroko rozumianych finansów, a także aplikacji informatycznych wspierających procesy analityczne i prognostyczne w przedsiębiorstwach.

Prosto i praktycznie! Ocena efektywności inwestycji od teraz jasna i zrozumiała!

Informacje dodatkowe o Ocena Efektywności Projektów Inwestycyjnych:

Ocena Efektywności Projektów Inwestycyjnych - opinie o książce

500 Najpopularniejszych Pojęć Biznesowych Po Angielsku
Paweł Pabianiak0
Okładka ksiązki - 500 Najpopularniejszych Pojęć Biznesowych Po Angielsku

W e-książce zaprezentowanych zostało 500 najpopularniejszych wyrażeń, pojęć i terminów biznesowo-finansowo-ekonomicznych, których znajomość powinna być...