Ołowiany świt

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013-04-26
ISBN: 978-83-7574-736-2

Zona - tajemnica, która wciąga, kusi i intryguje.

Jej historią jest świat współczesny. Jej dzieci to my.

Uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a oczami Polaka – stara mleczarnia, martwy cieć, zapomniany kalendarz i wieża w środku lasu.

Wchodzisz w to? Zresztą, już jesteś. Wszyscy jesteśmy – stalkerami. Dziećmi Sarkofagu.

Tutaj wrogiem jest zło, które może czaić się tuż obok, za naszymi plecami. Może przyjmować różne postaci, imiona i kształty; jednak najstraszniejszym, co możemy spotkać w Zonie - jest człowiek.

Wstaje nowy dzień. Czy przeżyjesz go - całym sobą?

Kup książkę Ołowiany świt

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2013-04-25, Ocena: 5, Przeczytałem,
Niech to wszystko Czarny Stalker. I śmieszno, i straszno.Hej stalkerze aaaa, spójrz na zonę aaaaNiech przypomni, niech przypomni ci inne dniNa spaloną aaaa, zniszczoną zonę aaaaW której możesz śnić tylko koszmarne sny.Narracja w czasie teraźniejszym, w pierwszej osobie. Krok po kroku, metr za metrem, spojrzenie za spojrzeniem, krzaczek za krzaczkiem. To się dzieje na naszych oczach, w wirtualnym "tu i teraz" bohatera powieści. Trafiamy do Zony, okolic niesławnego Czarnobyla, gdzie radiacja wykonała znaczący krok naprzód w dziele ewolucji życia na Ziemi. Rozległe przypadkowe mutacje zrobiły dużo... nowego. Niekoniecznie dobrego, co można by podejrzewać z punktu widzenia naukowego, za to sporo złego. Tu cisza aż dzwoni w uszach, cisza świata martwego. Podwójnie unicestwionego. Po raz pierwszy w XX wieku, po raz drugi - dwadzieścia lat później. To nie jest cisza zupełna, szeleszczą suche liście, skrzypią niedomknięte na wieczność okna, wiatr świszcze w pustych zimnych izbach zawilgoconych chat i pokrytych odłażącą farbą klatkach schodowych opuszczonych blokowisk. W Zonie nie słychać po prostu odgłosów życia. Nie tylko tak nielubianego przez niektórych ekologów człowieka, ale i ukochanych przez nich żab, pająków, komarów i much. Chyba, że równie silnie umiłowali mutanty.Głównym bohaterem Ołowianego świtu Michała Gołkowskiego jest... Zona. To trochę ...

Opinie o książce - Ołowiany świt

Avatar użytkownika - LaLuna19
LaLuna19
Przeczytane:2014-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo ciekawa opowiesc, z bogatym opisem miejsc i wędrówki bohatera.
Avatar użytkownika - Igneriss
Igneriss
Przeczytane:2013-07-30, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książka mnie nie wciągnęła- dopiero pod koniec coś faktycznie zaczyna się dziać, ale trochę tego mało. Długo też musiałam się przyzwyczajać do narracji. Przy takich możliwościach uniwersum liczyłam na coś więcej.
Polska wersja Zony, widziana oczami polskiego autora, wygląda równie ciekawie jak jej pierwotna wersja, w której miałam okazję ją poznać. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że wędrówka z bohaterem Gołkowskiego po terenach czarnobylskich była nieco ciekawsza i intrygująca aniżeli w grze i opowieściach. ,,Ołowiany świt" czyta się z nieskrywaną pasją, fabuła wciąga niezmiernie i tworzy z czytelnika kolejnego Stalkera, gotowego stawić czoła Zonie. Pełna przygód, krwawej nawet akcji oraz nietypowego Fast-romance książka pozwala na przeżycie wielu godzin na dobrej rozrywce. Dla wielbicieli gry - wręcz rarytas, lektura obowiązkowa. Dla innych - coś ciekawego, co sprawi, że poczują się w świecie nierealnym. Naprawdę godna polecenia pozycja.
Avatar użytkownika - antila
miriel3
Przeczytane:2014-10-29, Czytam, Mam,
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam, Na półkach,
Złote miasto
Michał Gołkowski; 0
Okładka ksiązki - Złote miasto

Trzy wężowe łodzie pełne wojowników z mroźnej, niegościnnej północy suną przez nurty wielkich rzek, aby dotrzeć ku słonecznym, piaszczystym...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska