Opowiedz mi o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się

Zadawanie pytań to niezwykle istotna umiejętność komunikacyjna: umożliwia wymianę myśli, bliższe wzajemne poznanie, stanowi ważny aspekt procesu nauczania. Publikacja powstała z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną i problemami w porozumiewaniu się. Jej podstawowym celem jest zachęcenie dziecka do inicjowania oraz jak najaktywniejszego udziału w dialogu.

Karty pracy zostały podzielone na 6 kategorii tematycznych:

Jak się czujesz? Co lubisz? Wydarzenia z życia Ważne dni w roku Zwierzęta Szkoła Działamy razem.

Po wybraniu kategorii uczeń przechodzi do danej części i decyduje, czego konkretnie chce się dowiedzieć. Za pomocą kart zadaje pytania nauczycielowi lub koleżankom i kolegom. Dzięki tak pomyślanym zadaniom uczniowie uzyskują poczucie sprawstwa, a typowe szkolne sprawdzanie wiedzy przez odpytywanie może zamienić się w prawdziwy dialog.

Informacje dodatkowe o Opowiedz mi o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-04-23
Kategoria: Pedagogika

Tagi: Kształcenie uczniów z problemami w nauce Kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi Educational: Personal & health education Nauczanie przedszkolne Szkoła podstawowa For people with learning / communication difficulties

Kup książkę Opowiedz mi o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się

Doradztwo zawodowe. Materiały edukacyjne dla klas 7-8 szkoły podstawowej
Jacek Stojanowski0
Okładka ksiązki - Doradztwo zawodowe. Materiały edukacyjne dla klas 7-8 szkoły podstawowej

W kontekście doradztwa edukacyjnego oraz zawodowego istotą jest pokazanie wszystkich edukacyjnych oraz zawodowych możliwości, a przede wszystkim budowanie...

Opowiem wam o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się
Jacek Stojanowski0
Okładka ksiązki - Opowiem wam o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się

Kiedy chętniej komunikujemy się z innymi? Kiedy wiemy, że to, co mamy do przekazania, jest ważne i bliskie naszemu sercu. Karty pracy ,,Opowiem wam o...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis