Ostatni akord

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7359-410-8

Dawni kochankowie spotykają się ponownie. Przed osiemnastu laty jako młodzi lekarze wyjechali razem do Etiopii w ramach akcji pomocy Médecine Internationale. Ich namiętny romans zakończył się tragicznie. Kiedy postrzelony przez partyzantów Matthew, długo nie odzyskując przytomności, przebywał w szpitalu, Silvia zniknęła bez jakichkolwiek wyjaśnień wkrótce potem dowiedział się, że poślubiła włoskiego przemysłowca. Minęło wiele czasu, zanim odzyskał równowagę psychiczną, ułożył na nowo życie, założył własną rodzinę. Teraz jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie leczenia raka. Pojawienie się Silvii, która niespodziewanie prosi go o pomoc, burzy jego spokój. Silvia jest śmiertelnie chora - ma nieoperowalny nowotwór mózgu. Czy zdoła ocalić dawną ukochaną? Czy los da obojgu jeszcze jedną szansę na wspólne szczęście? W miniserialu, zrealizowanym przez telewizję CBS na podstawie książki, główne role zagrali Rob Morrow, Marisa Tomei i Mathilda May.

Kup książkę Ostatni akord

Opinie o książce - Ostatni akord

Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2014-02-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Domowa biblioteczka,
19-24 IX 2013 Lubię książki tego autora, bo wydają mi się lekkie, ale jednocześnie nie są durne ani nie są napisane ohydnie prostym językiem. Tę książkę umieściłabym gdzieś między "Love story" a "Nagrodami". Zdecydowanie wolę dłuższe utwory Segala, ale czytanie "Ostatniego akordu" też sprawiło mi przyjemność. Wzięłam ją ze sobą na wakacje. Czytało się ją szybko. Brakowało mi trochę jakiegoś zaskakującego zwrotu akcji, czegoś szokującego, sama nie wiem. Miałam nadzieję, że końcówka mnie zaskoczy. Cieszę się, że ją przeczytałam, ale raczej nie sięgnę po nią kolejny raz (zostali mi jeszcze "Absolwenci" i mam nadzieję na coś w stylu "Doktorów", "Nagród" albo "Aktów wiary").
Historia o miłości, opowiedziana głosem mężczyzny, momentami mało realna, tragiczna - jak to u Segala. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak czyta się dobrze i zainteresowaniem. Mam do Segala słabość, zwłaszcza do wykreowanych przez niego mężczyzn, ale też do tego jak opisuje ludzkie rozterki i emocje.
Avatar użytkownika - asza
asza
Przeczytane:2012-10-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nie chce mi się rozwodzić nad tą książką. Jest dobra, bardzo dobra. Napisana swego rodzaju figlarnym językiem. Pierwszy raz spotkałam się w literaturze z zabiegami stylistycznymi, które sama chętnie stosuję. Z pewnością sięgnę po następne książki Segala.

Matthew jest lekarzemi zaraz po studiach postanawia pracować jako lekarz-wolontariusz w Afryce.

Podczas zgrupowania poznaje piękną kobietę imieniem Silvia. Młodzi zakochują się w sobie.

Jednak los sprawia że nie mogę być razem.

Minęło wiele czasu, zanim Mat odzyskał równowagę psychiczną, ułożył sobie życie na nowo, założył rodzinę. Teraz jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie leczenia nowotworów. Pojawienie się Silvii, która niespodziewanie prosi go o pomoc, burzy jego spokój.

Silvia jest śmiertelnie chora - ma nieoperowalny nowotwór mózgu. Czy zdoła ocalić dawną ukochaną? Czy uda mu się ją uratować? Czy los da obojgu jeszcze jedną szansę na wspólne szczęście?

Avatar użytkownika - emanuella
Przeczytane:2013-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Opowieść miłosna. Książka audio CD MP3
Erich Segal0
Okładka ksiązki - Opowieść miłosna. Książka audio CD MP3

Najsłynniejsza opowieść miłosna naszych czasów! Oliver Barrett IV jest studentem prawa na Harvardzie. Jenny Cavilleri uczy się w konserwatorium muzycznym...

Opowieść Olivera
Erich Segal0
Okładka ksiązki - Opowieść Olivera

Kontynuacja słynnej "Opowieści miłosnej" Segala. Od odejścia Jenny minęły dwa lata, ale Oliver Barrett IV unika pogodzenia się z tym faktem. Jest przekonany...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło