Ostatni rajd

Tuż przed ślubem najmłodszej córki króla Vorenau dochodzi do zabójstwa jej przyszłego męża. W wyniku intrygi senior szlacheckiego rodu de Brandtów zostaje skazany na śmierć, a jego syn, Dardan, musi opuścić granice kraju i udać się na południe. Na pograniczu organizuje swój oddział i próbuje pomagać ludziom w starciu z pustoszącymi rubieże państwa grasantami.

Tymczasem w cieniu już czai się nowe zagrożenie… Ostatni z rodu de Brandtów postanawia ochronić wieś i zatrzymać barbarzyńców w drodze ku stolicy. Nie wie jednak, że nie jest to regularna armia, a jego oddziałowi przyjdzie walczyć nie tylko z ludźmi. Czy młodemu wojownikowi uda się uratować królestwo i odzyskać należne miejsce rodziny de Brandtów?

Informacje dodatkowe o Ostatni rajd:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-06-06
Kategoria: Przygodowe

Kup książkę Ostatni rajd

Ostatni rajd - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

♟️♟️♟️♟️ Recenzja ♟️♟️♟️♟️

Michał Podgórski " Ostatni rajd "
@michalpodgorski_autor

Wydawnictwo : Novae Res
@wydawnictwo_novaeres

♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️

" Dardana nawiedziła myśl, że być może nie wszystko jeszcze stracone. Może nadejdą jeszcze lepsze czasy. Może królestwo znów będzie tętnić życiem, a póki żyje, on Dardan de Brandt, dziedzic swojego rodu, póty wszystko można naprawić..."

" Ostatni rajd " to opowieść, która wpisuje się w gatunek literacki fantasy lub przygodowy..
Od samego początku jesteśmy wciągnięci w mroczny świat pełen intrygi, zdrady, brutalności, walki i przygód.. Opis jest bardzo barwny i emocjonujący, co sprawia, że nie możemy oderwać się od czytania..

Autor tworzy świat fantastyczny, w którym bohaterowie stawiają czoła różnym wyzwaniom i zagrożeniom.. Można powiedzieć, że to mieszanka epickiej fantastyki i emocjonującej przygody, która trzyma czytelnika w napięciu..

Autor przedstawia nam historię morderstwa, zdrady, intrygi szlacheckiego rodu de Brandtów i walki Dardana, syna skazanego szlachcica, o ocalenie kraju..

Autor ma barwny i wciągający styl pisania.. Opisuje on zawiłe intrygi, dramatyczne wydarzenia i niebezpieczeństwa, które czekają na bohaterów.. Styl jest pełen napięcia i akcji, co sprawia, że czytanie jest bardzo emocjonujące..

Mogę również dodać, że fabuła tej opowieści jest bardzo dobrze skonstruowana.. Autor umiejętnie układa wątki i zaskakuje czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji.. To sprawia, że trudno jest przewidzieć, co się stanie dalej, co dodaje jeszcze więcej emocji i ciekawości do czytania..

" Masz w sobie żal. Tęsknisz za kimś lub za czymś. Za czymś co utracileś albo co mogłeś mieć..."

Historia rozpoczyna się tuż przed ślubem najmłodszej córki króla Vorenau.. Niestety, tuż przed ceremonią, przyszły mąż zostaje zamordowany.. To prowadzi do wielu niefortunnych wydarzeń..

Senior szlacheckiego rodu de Brandtów zostaje oskarżony o to zabójstwo i skazany na śmierć.. Jego syn, Dardan, musi opuścić kraj i udać się na południe.. Tam organizuje swoją własną grupę, aby pomagać ludziom w walce z pustoszeniem, które dotyka państwa..

Ostatni z rodu de Brandtów postanawia bronić wioski i powstrzymać barbarzyńców w drodze do stolicy.. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że jego oddział będzie musiał stawić czoła nie tylko ludziom, ale także innym niebezpieczeństwom..

Avatar użytkownika - julabookyfreak
julabookyfreak
Przeczytane:2023-07-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Od razu muszę zaznaczyć, że powieść nie jest odpowiednia dla osób o słabych nerwach.
Historia głównego bohatera niezwykle wciąga i ma w sobie tę iskrę! Książka jest dosyć brutalna i mroczna, dlatego lepiej żeby sięgali po nią starsi czytelnicy.

Szczerze muszę przyznać, że bardzo podoba mi się jej klimat. To jak dokładnie pokazuje, że wojna to prawdziwa walka o śmierć i życie, a krew to nie ketchup rozmazany na sztucznych ranach :p Brutalność i tajemnica, którą skrywa osobliwy oddział jest dosłownie nieludzki! Gdy w powieści coraz częściej zaczął pojawiać się wątek mrocznych wojowników, czytanie szło mi jeszcze szybciej, bo czym prędzej chciałam odkryć ich tajemnicę :)

Z początku nie przepadałam za głównym bohaterem, jednak z biegiem wydarzeń widziałam jego zmianę na lepsze :)

Zakończenie książki jest satysfakcjonujące, jednak ze względu na mroczny klimat i umiejętności @michalpodgorski_autor , czuję niedosyt i liczę na więcej dzieł :D