Okładka książki - Ostatnie spotkanie w Paryżu

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012-03-18
ISBN: 978-83-7515-209-8
Dodał/a książkę: Sylwia Szymkiewicz - Borowska

Maj 1940 roku. Claire opuszcza Nowy Jork, by za oceanem rozpocząć nowe życie. Choć Paryż znajduje się pod okupacją, nie traci nic ze swej magii. Claire zakochuje się bez pamięci w urokliwym Mieście Świateł i tajemniczym Thomasie. Gdy wojna staje na drodze wspólnemu szczęściu, Claire musi walczyć o życie ukochanego oraz ich wspólne marzenia. Zrobi wszystko, by mogli jeszcze raz spotkać się w Paryżu.

Porywająca historia o miłości i odwadze, rozgrywająca się w sercu romantycznego Paryża.

Kup książkę Ostatnie spotkanie w Paryżu

Avatar użytkownika - Sil
Sil
 Jeden taki ogród   Claire Harris Stone, a tak naprawdę Clara May Wagner od najmłodszych lat pragnęła tylko jednego – dostatniego życia. Tak więc, gdy tylko nadarzyła się stosowna okazja, uciekła ona z rodzinnego domu i zmieniła w sobie wszystko, co mogła - od imienia zaczynając, a na pochodzeniu kończąc. Trafiła do Nowego Jorku, gdzie w szybkim tempie poznała ludzi, dzięki którym wspięła się po drabinie społecznej. Tak oto zbuntowana nastolatka z Oklahomy stała się bywalczynią salonów, doskonale urodzoną panną na wydaniu – Claire Harris. W niedługim czasie osiągnęła to, czego pragnęła. Poznała Russella Stone’a, bardzo bogatego właściciela hut, który potrzebował kobiety z wyższych sfer, by zyskać nobilitację. Nie trzeba było więc długo czekać na ślub tej dwójki. W tamtej chwili Claire sądziła, że spełniły się wszystkie jej marzenia i już nic więcej do szczęścia jej nie potrzeba. Każdy dzień spędzała na zakupach i plotkach z kobietami dorównującymi jej pozycją. Dużo starszy mąż dość szybko się nią znudził, nie zamierzał jednak rezygnować z doskonałego układu, jaki stworzył ze swoją małżonką. Wbrew oczekiwaniom, Claire zupełnie nie przeszkadzało, że nocami mąż do swojej sypialni przyprowadza inne kobiety. Dzięki temu dziewczyna nie musiała zmuszać się do nieprzyjemnego obowiązku współżycia z mężem. Tak we względnym spokoju wiedli oni życie aż do maja 1940 ...

Opinie o książce - Ostatnie spotkanie w Paryżu

Avatar użytkownika - Inka