oszuści-miłość-online

"oszuści-miłość-online” – historie tu opisane różnią się nieznacznie, a sposób działania oszustów jest właściwie taki sam. Niewykluczone więc, że przestępstw dokonały, czy nadal dokonują, te same osoby. Oszuści kradną tożsamości lub też je zmyślają, a swoje historie opierają na sprawdzonych scenariuszach. Mężczyźni pochodzący z różnych krajów świata najczęściej pragną spotkać się z ukochaną, ale tylko jeśli ta dowiedzie swych uczuć, wpłacając odpowiednią sumę na podane konto. Co dzieje się wtedy z wewnętrznym „Ja”? Dlaczego kobiety – bo to one najczęściej padają ofiarą oszustów – dają się tak naiwnie nabierać? Bo każde życzliwie wypowiedziane słowo, kojarzone z miłością, wiążą także z nadzieją na uśmiech losu. Opowiadane przeze mnie historie kończą się bolesnymi rozczarowaniami. Przytaczam je ku przestrodze, ale też nie uciekam od wiary w lepsze jutro. Zapraszam do kontaktu: oszuscimilosconline@gmail.com

Ewa Bielecka

Ewa Bielecka – urodziła się w Polsce, w Jarosławiu. Jest pedagożką, reżyserką i pomysłodawczynią wielu koncertów oraz wydarzeń artystycznych w Kanadzie i USA. Wieloletnia dyrektorka artystyczna zespołów tanecznych Iskry i Białe Orły w Winnipeg oraz Polanie w Calgary. Współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca Polonia w Chicago. Jej pasją jest spisywanie przeżyć, a także doświadczeń ludzi, którzy stanęli na jej życiowej drodze, zaś taniec, muzyka i praca z młodzieżą polonijną receptą na długie oraz satysfakcjonujące życie. „oszuści-miłość-online” to trzecia książka napisana przez Ewę Bielecką. Pierwsza to „Kraj rodzinny Matki mej”, w której autorka opisuje własne, emigracyjne koleje losu. „Sny życia” są z kolei opowieścią o snach, które nawiedzały jej umysł, poprzedzając prawdziwe zdarzenia. Książce tej towarzyszy piosenka „Dobre duchy”, dedykowana przedwcześnie zmarłemu mężowi, którą w wykonaniu Sabiny Kurek posłuchać można w serwisie YouTube

Informacje dodatkowe o oszuści-miłość-online:

oszuści-miłość-online - opinie o książce

Avatar użytkownika - Recenzja_Oliwii
Recenzja_Oliwii
Przeczytane:2024-04-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

Znam tę piosenkę już od jakiegoś czasu, która idealnie pasuję do tej książki.

Opowiada ona o kolejnym zakochaniu / miłości bez wzajemności.

Because I Stupid- Kim Hyun Joong

Oszuści - Miłość - Online - Ewa Bielecka

Najdroższa chwila miłości

"(...) Jak sama czegoś nie przeżyjesz, nie zrozumiesz drugiej osoby."

Cieszę się, że ktoś poruszył ten temat w książce.

Autorka przedstawia nam historie różnych osób, które natrafiły na "miłość" i niestety dały się złapać w te pułapki.

Nie tylko my kobiety, ale (najczęściej) padamy ofiarami oszustwa internetowego.

Schemat praktycznie zawsze jest taki sam.

Najpierw zapoznanie, różne komplementy, deklaracja miłości i nagle... Kontakt się urywa. Nie oddzywanie się przez kilka dni, czy też miesięcy, a potem? Bajeczka o tym o tym, że został/a okradziony/a, no i na końcu prośba o pomoc, a co za tym idzie kasa.

Historie prawdziwe i warte poznania, aby czerpać z nich lekcje i uczyć się na błędach innych, dla siebie i dla bliskich.

Literatura faktu, która według mnie nie powinna być oceniana 1-5/10. Ze względu na poruszaną tematykę, powinna być ona traktowana poważnie.

Należy uczulać ludzi na takie chwyty, gdyż na twz. "Każdym rogu" czycha tego typu oszustwo. Jest to smutne, ale i zarazem irytujące, że niemal ot tak pojawiają się takie podłe osoby, które żerują na czyimś sercu, samotności i dobroci.

Jak ja dobrze rozumiem te wszystkie przypadki, bo początki takich "akcji" i mi się przytrafiają. U mnie na szczęście kończy się to tylko na próbie, bo od razu blokuje takie osoby i to bez zbędnych dyskusji.

Zaczepki typu, że mam spadek, chce komuś podarować moją fortunę, facet zza granicy, który pragnie kogoś poznać, komplementy, czy też w końcu komentarze typu "Przepraszam, ale spodobał mi się Twój/a....". To już jest tak banalne, że tylko chce się z tego śmiać, a mimo to smutnym jest fakt, że nadal wiele osób nabiera się na te chwyty.

Słuchajcie dziewczyny! Miłość jaką przeżyłyście może jeszcze się powtórzyć w najmniej spodziewanym momencie. Nigdy nie dajcie się zwieść przez internet na czułe słówka. Niestety, ale to obecnie największa z pułapek jakie istnieją. Na samotność są różne sposoby, bo chociażby znalezienie sobie hobby, wypad ze znajomymi czy też futrzaści przyjaciele. Zwierzak sprawi, że ukoją się Wasze serca. Wspierajmy się nawzajem, a dokonamy wielu rzeczy. W kobietach drzemie potężna moc, trzeba ją tylko uwolnić.

Jak sama autorka na koniec napisała: "Nie sądźcie, a sami nie będziecie sądzeni".

Wiem, że nie jest to łatwe i sama też to robię, ale prawdziwe wsparcie dużo wznosi do naszego życia.

Cytaty z książki:

"Bo każde życzliwie wypowiedziane słowo kojarzone z miłością wiąże się zarazem z wiarą i nadzieją" "Większość osób wierzy, że na swojej drodze życia spotka kogoś uczciwego i godnego zaufania " "Samotność jest bardzo dokuczliwa, dlatego pragniemy kontaktu z drugim człowiekiem, niezależnie od wieku " "To był człowiek toksyczny, który chciał cię mieć na własność, zazdrosny o każdą inną znajomość" "(...)będzie cię szanował i wzbudzał szacunek" "Drogie kobiety, nie dajcie się ponieść fantazji i nie wierzcie w miłość wyznaną online."