Otolit

Opowieść o strachu przed utratą; strachu, który bywa kompasem miłości

Otolit to najpiękniejsze na świecie piekło i to piekło woła swoja dawną mieszkankę. Zabawmy się w chowanego. Kogoś schowamy, kogoś odnajdziemy. Ola przybywa do porzuconego przed laty Miasta, bo zniknęła jej Matka. Zaginęła. Zapadła się pod ziemię. Pod Miasto. I podobno należy ją odnaleźć. A tymczasem Miasto barykaduje się mrozem, odcina od świata zimową kurtyną. Tworzy zamkniętą scenerię potencjalnego koszmaru, więżąc Olę i swoich mieszkańców.

Katarzyna Gondek - powieściopisarka, poetka, autorka kilku filmów. Absolwentka filmoznawstwa na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kursu dokumentalnego w szkole Andrzeja Wajdy. W 2014 roku wyróżniona nagrodą WARTO wrocławskiej ,,Gazety Wyborczej". W Świecie Książki zadebiutowała powieścią Horror vacui.

Informacje dodatkowe o Otolit:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-09-23

Kup książkę Otolit

Otolit - opinie o książce

Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2016-02-17, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2016,
trudna proza, poetycka proza, piękna proza, porównania zmuszajace wyobraźnię do pełnego galopu. wole kiedy jest więcej dialogów ale i tak była to ciekawa odmiana od popularnych opowieści. inna, tajemnicza, zadziwiająca i zostawiająca cię w zupelnym niepokoju.
Avatar użytkownika - grzeniuJee
grzeniuJee
Przeczytane:2015-11-11, Ocena: 4, Przeczytałem,
Horror Vacui
Katarzyna Gondek0
Okładka ksiązki - Horror Vacui

Wielopłaszczyznowa, intrygująca i niepokojąca powieść Katarzyny Gondek to historia dojrzewania młodej kobiety. Gorzki obraz nieszczęśliwej rodziny miesza...