Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach 1920-1945

Tom 2 cyklu Mroczne sekrety historii

Opisanie wszystkich zbrodni dokonanych przez Armię Czerwoną na Polakach w latach 1920-1945 niestety nie jest możliwe. Prawdę skrywają moskiewskie archiwa, które od samego powstania skrzętnie skrywają swoje tajemnice. Jak pokazuję na kartach niniejszej publikacji w wielu przypadkach możemy mówić jedynie o szacunkach. Operujemy tu jedynie bezduszną statystyką, która nie oddaje pełni dramatów rozgrywanych na polskiej ziemi. Niniejsza publikacja ma za zadanie zarówno przybliżyć te najważniejsze, choć czasem mało znane zbrodnie Armii Czerwonej jak i jednocześnie oddać hołd wszystkim Polakom, których dotknął ten trudny los.

Informacje dodatkowe o Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach 1920-1945:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-26
Kategoria: Historyczne

Tagi: historia Zbrodnie Armii Czerwonej Krzysztof Drozdowski Drozdowskipisze 1. poł. XX wieku (ok. 1900-1950) armia czerwona Rosja

Kup książkę Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach 1920-1945

Od huzarów do czołgów. historia bydgoskich obiektów wojskowych
Krzysztof Drozdowski0
Okładka ksiązki - Od huzarów do czołgów. historia bydgoskich obiektów wojskowych

Po okresie upadku Bydgoszczy i całkowitej degradacji militarnej miasta na skutek potopu szwedzkiego (1655-1656) ponowny jego rozkwit rozpoczął się w 1772...

Ostatnie tajemnice nazistów
Krzysztof Drozdowski0
Okładka ksiązki - Ostatnie tajemnice nazistów

KTO I CO MIAŁO ZAPEWNIĆ ,,OSTATECZNE ZWYCIĘSTWO" III RZESZY? W JAKI SPOSÓB CZOŁOWI NAZIŚCI: RUDOLF HESS, HEINRICH HIMMLER I HERMAN GÖRING PRÓBOWALI ...