Pan Higgins wraca do domu

W zamku Golga rozpoczynają się przygotowania do corocznych obchodów festiwalu nieumarłych. Dwójka nieustraszonych bohaterów, stawiająca sobie za cel uwolnienie świata od wampirycznych bredni, bierze na cel ukrywającego się w klasztorze nad Bałtykiem tajemniczego pana Higginsa – człowieka, którego jedynym pragnieniem jest zakończyć własne cierpienie.

Klasyczna opowieść o wampirach w ujęciu jedynego i niepowtarzalnego Mike’a Mignoli (Hellboy, The Amazing Screw-On Head), tym razem w roli scenarzysty i niesamowicie utalentowanego młodego rysownika Warwick’a Johnsona-Cadwella.

Informacje dodatkowe o Pan Higgins wraca do domu:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-06-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

NA POŁY PARODIA, NA POŁY HOŁD

Non Stop Comics, obok regularnego serwowania kolejnych tomów znakomitych serii (a następne tytuły, na które zacieram ręce, są już zapowiedziane), co jakiś czas wypuszcza na rynek samodzielne albumy z zamkniętymi historiami. Kilka publikacji tego typu, absolutnie wartych poznania, zagościło już na sklepowych półkach, teraz nadszedł czas na dwie nowe. Pierwszą z nich jest zbiorcze wydanie „Śmierci Stalina” (którego omówieniem zajmę się już niedługo), drugą ten oto komiks: najnowsze dzieło Mike’a Mignoli, autora niezapomnianego „Hellboya”, a także wielu innych świetnych tytułów, w tym kilku kultowych horrorów z Batmanem w roli głównej.

Zamek Golga – to tu odb-ywają się niezwykłe przygotowania. Z okazji Nocy Walpurgii wampiry zbierają się by odnowić swoje demoniczne śluby. Wiedzą jednak, że poluje na nie profesor Meinhard.. Postanawiają więc przygotować się na jego przybycie.
Tymczasem Meinhard zjawia się w klasztorze nad Bałtykiem by prosić znajdującego się tam człowieka o pomoc. Człowiek ów, pan Higgins, który twierdzi, że teraz człowiekiem nie jest, przetrwał starcie w zamku Golga, choć po traumatycznych przeżyciach nie chce tam wracać. Profesor jednak potrzebuje pomocy w realizacji swojego plan, w zamian zaś obiecuje mu, że go zabije, gdy będzie już po wszystkim. Niestety wkrótce on i jego pomocnik wpadają w zastawione przez wampiry sidła. Czy ujdą cało z tej niebezpiecznej przygody?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/05/pan-higgins-wraca-do-domu-mike-mignola.html

Hellboy. Trzecie życzenie i inne opowieści
Mike Mignola0
Okładka ksiązki - Hellboy. Trzecie życzenie i inne opowieści

Zbiór trzech nigdy wcześniej niepublikowanych opowieści o Hellboyu, zebranych z amerykańskich wydań zeszytowych oraz okazjonalnych antologii grozy....

Burza i pasja, tom 12
Mike Mignola0
Okładka ksiązki - Burza i pasja, tom 12

Hellboy, jedna z najlepszych amerykańskich serii komiksowych, tym tomem przechodzi do historii. W albumie Burza i pasja autor zebrał i przypomniał wszystkich...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;