Panienka ze starego młyna

Katarzyna Marigold, osiemnastoletnia panna, dziedziczy po swym dziadku kolosalną fortunę. Wejdzie jednak w jej posiadanie dopiero za trzy lata. Do tego czasu opiekunem majątku jest jej powinowaty, radca Romer. Kasia odwiedza go we wspaniałej rezydencji, graniczącej z odziedziczonym przez nią młynem. W domu radcy spotyka od lat nie widziane przyrodnie siostry: piękną, kapryśną Florę i schorowaną Henrietę. Spotyka także inny świat, świat blichtru, fałszywie rozumianej moralności, pozorów i obłudy. Dzięki posiadanej fortunie staje się jego cząstką... Stara się jednak przeciwstawić otoczeniu: odrzuca zaloty opiekuna, pielęgnuje chorą Henrietę, nie zrywa kontaktów z mieszkańcami młyna. A jednocześnie walczy z rodzącym się uczuciem do młodego, wspaniałego człowieka, związanego słowem z inną... wyd. oficyna wydawnicza GRAF

Informacje dodatkowe o Panienka ze starego młyna:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1991-05-08
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-85130-49-7

Kup książkę Panienka ze starego młyna

Panienka ze starego młyna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, Mam,

Naprawdę Fortuna kołem się toczy! Majątek szybko można zdobyć, ale równie szybko stracić. Katarzyna sama przed sobą nie chce przyznać, że zakochała się w doktorze Brucku, narzeczonym swojej przyrodnik siostry Flory. Zauważa dodatkowo,,że Flora tak naprawdę nie kocha swego przyszłego męża, a pragnie tylko zostać żoną sławnego lekarza. W dodatku w doktorze ,zakochana jest także chora na suchoty Henrieta. Nigdy jednak nie wyjawi ona mu swego uczucia. Nieszczęsna Henrieta zakończy życie pod czułą opieką przybranej siostry Kasi oraz ukochanego doktora, łącząc tych dwoje.