Pieśni Dawnej Jonki. Tom I

Krwawe bitwy, rodowe intrygi i dworskie romanse.

Każdy mieszkaniec ludnego i potężnego Królestwa Jonki wie, że kiedy Pani Luna zasłania oblicze Wielkiego Sola i dochodzi do zaćmienia, to znak, że zdarzą się rzeczy wielkie, a urodzone w tym czasie dziecię wysokiego rodu czeka wielka przyszłość.

Wie o tym również ambitny, skoligacony z dworem hrabia Henryk z Lirwelii. Kiedy zostaje wezwany przez króla do udziału w wojnie, snuje swój własny plan, rozpoczynając grę o najwyższą stawkę. Będzie mógł liczyć na pomoc przyjaciół, ale czy to wystarczy, by pokonać dumnych baronów Jonki?

Tak rozpoczyna się polityczna intryga, dworski romans i rycerska przygoda. A wszystko to rozgrywa się w nowym, nieznanym świecie osadzonym w realiach dojrzałego średniowiecza. Nie ma tu wybrańców, którym wszystko uchodzi płazem. Są księżniczki, których życie wcale nie jest usłane różami oraz rycerze, którym nie zawsze jest dane pocałować ukochaną, być żyć długo i szczęśliwie.

Informacje dodatkowe o Pieśni Dawnej Jonki. Tom I:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2018-03-16
ISBN: 978-83-8083-877-2

Kup książkę Pieśni Dawnej Jonki. Tom I

Pieśni Dawnej Jonki. Tom I - opinie o książce

Fantastyka w średniowiecznym klimacie. Dworskie intrygi, bitwy, nieszczęśliwa miłość, pragnienie władzy. Bardzo przyjemnie się czytało.

Nowy król Jonki udaje się na podbój nowych ziem. Gdy wraca po wielu latach, okazuje się, że jego żona i kanclerz nie byli wobec niego lojalni.

Król Henryk postanawia wydać swoją córkę za mąż, zdobywając w ten sposób poparcie kolejnej krainy. Łada się nie zgadza i w tajemnicy wykonuje swój plan. Skutki jej decyzji doprowadzają do tragedii. Polecam.

Pieśni dawnej Jonki. Tom II
Michał Kamiński0
Okładka ksiązki - Pieśni dawnej Jonki. Tom II

Spełniają się słowa przepowiedni. Nadchodzi czas krwi… Po długich trzynastu latach wojny do Jonki powraca syn króla Henryka. Grzegorz nie...

Pieśni dawnej Jonki. Tom III
Michał Kamiński0
Okładka ksiązki - Pieśni dawnej Jonki. Tom III

Wystarczy jedno cięcie ostrza i wszystko obróci się w proch. Po szesnastu latach rządów Łady z Lirwelii Królestwo Jonki znajduje...