Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-05-22
ISBN: 978-83-7660-590-6
Dodał/a książkę: czytam

Niezwykła opowieść o awanturniczym życiu i przygodach piratów!

Książka ta wprowadza nas w pełen przygód świat piratów, a piękne ilustracje pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że czujemy się tak, jakbyśmy sami byli częścią załogi pirackiego okrętu. Czy wiesz, w jaki sposób piraci atakowali statki? Jakie zwyczaje panowały na okręcie pirackim i jak piraci traktowali pojmanych więźniów? Czy znasz najsławniejszych piratów i czy wiesz czym różnił się korsarz od pirata? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na stronach tej wciągającej i pobudzającej fantazję opowieści. Awanturnicze życie piratów, ich nieustraszony charakter oraz legendarne ukryte skarby do dziś fascynują i budzą ciekawość, którą bez wątpienia pomoże zaspokoić ta pełna pasji książka.

Odbiorcy:
– dzieci w wieku szkolnym i rodzice.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– książka to nie tylko ciekawa opowieść o awanturniczym życiu i przygodach piratów, ale również bogate źródło wiedzy na temat rodzajów okrętów, żagli, węzłów żeglarskich, broni czy nawigacji.
– wszelkie opisy, np. rodzajów okrętów czy węzłów, wzbogacone są dokładnymi ilustracjami.
– w książce znajdziemy galerię najsłynniejszych piratów – opisom postaci towarzyszą piękne, realistyczne portrety.
– znajdziemy w niej wiele interesujących faktów.

Kup książkę Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pirackie opowieści   Piraci z zakrytym okiem i niezmierzonymi skarbami ukrytymi w grotach i jaskiniach niezmiennie fascynują nas pomimo upływu lat. I choć więcej jest w tych wyobrażeniach romantycznych historii niż faktów, to chętnie karmimy się opowieściami o ich przygodach.   Jaka jednak jest prawda o piratach? Kim są naprawdę, jak wygląda ich życie i w jaki sposób zdobywają majątek ukryty później w skrzyniach? Jak wyglądają ich okręty z budzącą grozę flagą? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w wyjątkowej i inspirującej do dalszego zgłębiania tematu książce Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów autorstwa Sereny Dei.   Opublikowany przez wydawnictwo Jedność album to doskonały prezent nie tylko dla małych fanów piratów, ale i dla ich rodziców – zdradza wiele faktów z życia morskich wilków, faktów, o których dotąd się nie mówiło, koncentrując się na kolejnych podbojach czy poszukiwaniach klejnotów ukrytych przez piratów. Fascynuje nie tylko podjęty przez autorkę temat, ale i sposób jego przedstawienia. Twarda okładka, niecodzienny format, dopracowane w każdym aspekcie wydanie, a – jako wisienka na torcie – niezwykle sugestywne ilustracje Michaela Grieco pozwalają nam o piratach nie tylko czytać, ale wręcz przeniknąć do ich świata, wyruszyć z nimi w rejs, uczestniczyć w abordażu ...

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Istniejące od początków komunikacji morskiej piractwo cechowało się nie tylko nastawionym na prywatne zyski bandyctwem, ale również cieszyło się poparciem oficjalnych władców państw, na których zlecenie bukanierzy, kaperzy i korsarze atakowali przepływające statki bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji. Nie dziwi więc fakt, że haniebna aktywność piratów zajmuje w literaturze znaczące miejsce. A ponieważ z tego rodzaju działalnością ściśle związane są hiszpańskie galeony, ukryte skarby, tajemnicze mapy, rafy koralowe, dzikie dżungle Karaibów oraz wiele mówiąca flaga z zamieszczoną na niej ludzką czaszką i dwoma skrzyżowanymi piszczelami, warto sięgnąć po wspaniałą publikację wydawnictwa Jedność, dzięki której wyjaśnione zostaną wszelkie wątpliwości związane z niechlubnym postępowaniem tych, którzy zdecydowanie nie mieli szlachetnych zamiarów. Książka od początku wzbudza zainteresowanie: twarda okładka z pięknie wyrysowanymi pirackimi symbolami, kremowe kartki i doskonale oddające mroczny klimat bezprawnej rzeczywistości realistyczne rysunki autorstwa Michaela Grieco, a także pozwalające poznać prawdę szczegółowe informacje to atuty niecodziennej lektury. Dzięki książce Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów wiedza czytelnika zostanie wzbogacona o fakty umożliwiające przeniesienie się do czasu trudnych wieków XVI-XVIII, gdy nie było ...

Opinie o książce - Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-10-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przepięknie wydana i śmiało mogąca robić za kompendium wiedzy pirackiej książka, która może być doskonałym prezentem dla osób pasjonujących się tą tematyką. Podane są w niej nie tylko sylwetki największych i najgroźniejszych piratów (także kobiety), ale również opisany jest ich niezbędny ekwipunek, scharakteryzowane są statki, na których pływali i opisane co robili w czasie wolnym od rozbojów. Dzięki niej samemu na chociaż krótką chwilę można stać się nieustraszonym "łowcą mórz" i ruszyć w pełną przygód, niezapomnianą podróż.