Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką

Michael S. Gazzaniga, jeden z pionierów interdyscyplinarnego spojrzenia na ludzki umysł, opowiada historię swojego pełnego pasji i przedsiębiorczości życia w świecie nauki oraz o swojej kilkudziesięcioletniej drodze ku zrozumieniu tego, w jaki sposób półkule naszego mózgu komunikują swoje odrębne zamiary.

Gazzaniga fascynująco opowiada o historii swoich odkryć, począwszy od czasu, gdy był ambitnym studentem, poprzez poukładane życie na dalszych szczeblach studiów w Kalifornii, aż do pierwszych badań przeprowadzonych w swoim własnym laboratorium. W ujmujący a zarazem przystępny sposób portretuje nie tylko prace związane z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, lecz także swoich ,,towarzyszy broni" - licznych pacjentów, członków rodziny, przyjaciół oraz wybitnych badaczy różnych dyscyplin, którzy towarzyszyli mu w tej szalonej przygodzie.

Szalona opowieść o życiu w świecie nauki i radościach płynących z jej popularyzacji... Ta pozycja będzie ciekawa dla każdego zafascynowanego historią jednego z największych odkryć nauk o poznaniu. - ,,Publishers Weekly"

Jeden z ojców neuronauki poznawczej opowiada o swoim życiu w tym pełnym ciepła pamiętniku, rzucając światło na okres narodzin rewolucyjnej teorii rozszczepionego mózgu...Historie Gazzanigi o przyjaźniach trwających kilkadziesiąt lat pokazują, że praca naukowa może być zaskakująco społecznym, wspólnym wysiłkiem twórczym wielu osób który wręcz kwitnie poza laboratorium. - ,, Entertainment Weekly"

Czytanie historii związanych z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, których szczegóły nie trafiają zazwyczaj do literatury naukowej, jest niesamowicie fascynujące... To książka dla tych, którzy lubią naukowe biografie jak i dla tych, którzy interesują się neuronauką. - ,,Library Journal"

Michael S. Gazzaniga to uznany na arenie międzynarodowej badacz w dziedzinie neuronauki oraz pionier badań nad poznaniem. Dyrektor SAGE Center for the Study of the Mind na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara.            W Polsce ukazały się m.in. Istota człowieczeństwa. Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi? (2011) oraz Kto tu rządzi - ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli (2013).

Informacje dodatkowe o Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2017-10-05
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Tales from Both Sides of the Brain

Kup książkę Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką

Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką - opinie o książce

Kto tu rządzi - ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli
Michael S. Gazzaniga0
Okładka ksiązki - Kto tu rządzi - ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli

Ojciec neuronauki poznawczej i autor Istoty człowieczeństwa przedstawia skłaniające do refleksji argumenty przeciwko powszechnemu przekonaniu...

Instynkt świadomości. Jak z mózgu wyłania się umysł?
Michael S. Gazzaniga0
Okładka ksiązki - Instynkt świadomości. Jak z mózgu wyłania się umysł?

Ożywcza i poszerzająca horyzonty opowieść o naukowych i filozoficznych aspektach świadomości. Michael S. Gazzaniga objaśnia niektóre z najtrudniejszych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;