Wielki powrót „Poczytaj mi, mamo” — zbiór zupełnie nowych, współczesnych historyjek, choć tak samo mądrych, zabawnych i wzruszających jak te zapamiętane przez nas z PRL-u.

Informacje dodatkowe o Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2013-05-15
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tłumaczenie: brak
Ilustracje:Tomasz Borowski, Elżbieta Gaudasińska, Edward Lutczyn, Jolanta Marcolla, Krystyna Michałowska, Wanda Orlińska, Bogusław Orliński

Kup książkę Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz

Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz - opinie o książce

Nieco słąbsza niż pozostałe. Może dlatego mniej mi się spodobała, bo współczesna, a ja wolałem te stare bajki.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Dla dzieci, Mam,
Bardzo lubiłam serię "Poczytaj mi mamo" w dzieciństwie, dziś czytając jej wznowienie z przyjemnością cofam się w czasie. Z lekką obawą jednak sięgnęłam po ten współczesny twór. I przyznam, ze miło się zaskoczyłam. Historie są jednak trochę dłuższe niż ich stare odpowiedniki i przedstawiają problemy dzisiejszych przedszkolaków i wczesnoszkolniaków w dobie współczesnej technologii. Wydaje mi się, że jest to lektura dla starszych dzieci, które raczej kończą przedszkole i zaczynają naukę w szkole, gdyż problemy poruszane tutaj są poważniejsze niż w starszych ksiażeczkach tej serii.

Książki z serii "Poczytaj mi mamo" darzę wielką sympatią, głównie ze względów sentymentalnych. Kojarzą mi się z niedługimi historiami, barwnymi, ciepłymi, pogodnymi. Ten tom, zawierający bajki dopisane znacznie później, zdecydowanie mnie rozczarował. Opowieści tu zamieszczone są przydługie, trochę zbyt dydaktyczne, nieco naciągane. Jakby nie pasowały do tamtego klimatu. Są o wiele cięższe emocjonalnie, chyba odrobinę za dorosłe. Mam poczucie, że jakoś ta energia nie współgra z dawniejszymi książeczkami. Może to już czas nie ten, może zmiany kulturowe, nie wiem. W każdym razie, zostaję z poczuciem, że to już nie to. Cóż, szkoda...

Forget Me Not
Julie Soto