Podróż do Ojca Ciekawości

Po raz czwarty Bruce Moen staje się naszym przewodnikiem po świadomości i zabiera nas w fascynującą podróż. Dociekliwość, ciekawość i przemożna chęć znalezienia odpowiedzi na nurtujące go od zawsze pytania o sens istnienia, wyznaczają kierunek tej wyprawy.

Moen odkrywa przed nami nie tylko wygląd Piekieł i Pustego Nieba, lecz także pozwala przysłuchiwać się rozmowom z Istotami, które wyjaśniają, czym te obszary są, jak funkcjonują oraz kto do nich trafia. Wszystko to dzieje się w asyście jego przyjaciół, z którymi odbywa Podróże Partnerskie. Jest to dla nas wskazówka, że takie doświadczenie może być współdzielone i weryfikowane przez innych. W ten sposób staje się ono bardziej wiarygodne i obiektywne. Na dodatek, korzystając z przedstawionych opisów podróży, każdy z nas może wszystko samodzielnie sprawdzić i nie potrzebne są do tego jakieś szczególne uzdolnienia.

Podążając za Autorem mamy także możliwość przyjrzenia się tkaniu Gobelinu Czasu, spotkania Inteligencji Planującej oraz udania się na wycieczkę do tytułowego Ojca Ciekawości. A wszystko to opowiedziane jest ze swadą i humorem. Nawiasem mówiąc, odwiedzamy z Moenem również Centrum Humoru, gdzie śledzimy całkiem poważną rozmowę o roli śmiechu w naszym życiu.

Całość układa się w obraz, który pozwala nam lepiej zrozumieć tajemnicę Wielkiego Planu i sens zmian na Ziemi, których jesteśmy świadkami.

Trenerzy Podróży Niefizycznych wg metody Bruce'a Moen'a - Grażyna Byczukowa, Paweł Byczuk, afterlife.hemi-sync.com.pl

Bruce Moen poznał w Instytucie Monroe'a techniki ułatwiające podróże poza ciałem. Jak pisze w książce, jest zwyczajnym człowiekiem, więc wykształcenie umiejętności poruszania się w wielowymiarowej rzeczywistości nie było dla niego łatwe. Jako inżynier stworzył zatem własne techniki pracy z umysłem ułatwiające przenoszenie się do światów na co dzień niedostępnych. Pozwolą one zrozumieć, co dzieje się z naszą świadomością, gdy kończymy ziemską egzystencję. Daje to zupełnie nowe spojrzenie na proces życia i umierania.

Po pionierskich książkach Roberta Monroe'a Podróże poza ciałem, Dalekie podróże oraz Najdalsza podróż, Bruce Moen przedstawia swoje własne podejście do zdobywania doświadczeń w obszarach niefizycznych.

Informacje dodatkowe o Podróż do Ojca Ciekawości:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2021-05-31
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Voyage to Curiosity's Father

Tagi: Duchy i poltergeisty bóg

Kup książkę Podróż do Ojca Ciekawości

Podróż do Ojca Ciekawości - opinie o książce

"Każdy z nas odbywa swoją własną podróż z powrotem do Ojca Ciekawości".

W tę podróż należy wybrać się z otwartym umysłem, gotowym na nowe doświadczenia. Umysłem pragnącym poznać metafizyczną i duchową stronę naszego życia. Warto bowiem otworzyć się na to, co nieznane i niezgłębione, w czym z pewnością pomoże ta książka, pozwalająca nam zupełnie inaczej spojrzeć na proces życia i umierania. Na to, co za nami i na to, co przed nami.

Bruce Moen na początku lat siedemdziesiątych przeżył niezwykle doświadczenie, dzięki któremu natrafił na książkę Roberta Monroe pt. "Podróże poza ciałem". To zapoczątkowało jego działalność w The Monroe Institute. Wydał cztery książki opisujące jego podróże w głąb życia po życiu. Autor zmarł w 2017 r.

"Podróż do Ojca Ciekawości" to czwarta książka z serii "Badanie życia po śmierci". W jej trzydziestu dwóch rozdziałach znajduje się obszerna relacja z partnerskich wypraw autora do niefizycznej rzeczywistości, będącej poza rozumieniem ludzkich zmysłów. Ukazane podróże przybliżają wizję Wielkiego Planu i ostateczny cel naszego istnienia.

To była niezwykła podróż, pełna zaskoczeń, w swojej istocie intrygująca i niecodzienna. Bruce Moen zabiera bowiem czytelnika do rzeczywistości, jaką trudno okiełznać naszym rozumem, co w konsekwencji generuje liczne przemyślenia w obszarze tematów, jakie pojawiają się podczas ukazanych eksploracji. Zapytacie dlaczego? Otóż, badacz strona po stronie, dotyka tego najważniejszego, czyli sensu naszego istnienia, o którym myślimy w każdej sekundzie naszego życia. Są więc pytania i są także odpowiedzi, pobudzające wyobraźnię, skłaniające do szeroko zakrojonych analiz.

Ciekawość to słowo klucz do podjęcia polemiki z tym, co opisuje Bruce Moen. Nie sposób bowiem nie poczuć zaintrygowania pojęciami Pustego Nieba, tkania Gobeliny Czasu, czy też obrazem Piekieł. Autor "puszcza także oko" w stronę inteligentnego czytelnika dotykając tematu śmiechu poprzez ukazanie Centrum Humoru. Każda jego podróż przynosi ze sobą coś nowego w płaszczyźnie światów niefizycznych.

Do tej pory nie wiedziałam, że istnieją eksploracje partnerskie, czyli wyprawy w wielowymiarową rzeczywistość w co najmniej dwie osoby. Po każdej sesji, partnerzy wymieniają się zapisanymi notatkami, aby zweryfikować to, czego doświadczyli. Co ciekawe, w książce, podróże te ukazane zostają z perspektywy autora i jego przyjaciół, co jedynie zwiększa intensywność przekazu i wiarygodność oraz pokazuje, jak ważne jest współdziałanie  i kooperacja.

"Podróż do Ojca Ciekawości" to fascynująca lektura, której przewodzi Ciekawość, wyznaczająca kierunek naszych myśli. Codziennie zadajemy sobie bowiem pytania o to, czym jest świadomość i jaki jest sens naszego życia? Bruce Moen jako dociekliwy badacz, zabiera nas w wyjątkową podróż, po której już nic nie jest takie samo. W tej książce znajdziecie odpowiedzi na wiele fundamentalnych dla nas pytań, ale nie da się ukryć, że wraz z nimi pojawią się także kolejne.

Podróż poza wszelkie wątpliwości
Bruce Moen0
Okładka ksiązki - Podróż poza wszelkie wątpliwości

Druga część serii "Badanie Życia po Śmierci", w której autor zabiera nas na naukę samodzielnego "latania", dzięki czemu przekonamy...