Podróż ku nieskończoności

,,Stephen Hawking może myśleć w jedenastu wymiarach, a jego żona nauczyła się kochać w niejednym wymiarze."

"The Times"

,,Jane Hawking napisała książkę o swojej decydującej roli w życiu sławnego męża [...], ale jej opowieść to raczej krzyk z ciemności."

"The Daily Telegraph"

Profesor Stephen Hawking jest jednym z najsłynniejszych i najwybitniejszych naukowców naszych czasów, autorem bestsellerowej ,,Krótkiej historii czasu", sprzedanej na całym świecie w ponad 25 milionach egzemplarzy. Jane Hawking w swoich niezwykłych wspomnieniach opowiada intymną historię ich wyjątkowego małżeństwa. W miarę jak rosła naukowa sława Stephena, jego ciało słabło, niszczone atakami rzadkiej choroby nazywanej stwardnieniem zanikowym bocznym. Szczera opowieść Jane z pewnością okaże się inspirująca dla każdego, kto zmaga się z chorobą w rodzinie. Wewnętrzna siła autorki, a także niezwykła postać jej męża i jego osiągnięcia składają się na niesamowitą historię. Autorka nie pomija żadnego szczegółu, nawet kiedy opisuje rozpadające się małżeństwo - Stephen zostawił żonę dla jednej z pielęgniarek, a Jane wyszła za mąż za starego przyjaciela rodziny.

W tych poruszających, ale i często zabawnych wspomnieniach Jane Hawking analizuje również szkody, jakie w związku mogą wyrządzić wielka sława i bogactwo. Jej książka opowiada o optymizmie, miłości i zmianie - nikogo nie pozostawi obojętnym.

Informacje dodatkowe o Podróż ku nieskończoności:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-09-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Podróż ku nieskończoności

Podróż ku nieskończoności - opinie o książce