Podziały nocy

Wydawnictwo: Szelest
Data wydania: 2022-06-08

Aurelia – ofiara niedostosowania czy niebezpieczna psychopatka?

W szpitalu psychiatrycznym, gdzie poznajemy bohaterkę, dochodzi do okrutnego morderstwa. Kto jest winny? Pacjent Fiodor, lekarz-stażysta, czy może ktoś z zewnątrz?

Czy Aurelia cierpi na narcystyczne zaburzenie osobowości, czy może jednak jest ofiarą okrutnego świata bezdusznych ludzi?

W czym tkwi sedno jej szaleństwa?

Ta powieść mnoży pytania, na które czytelnik musi odpowiedzieć sobie sam.

„Podziały nocy” wymykają się schematom, wątki sensacyjne i kryminalne przeplatają się tu w z obyczajowymi. Eliza Korpalska tworzy postać nieoczywistej, tajemniczej kobiety z bagażem doświadczeń, postrzegającej świat w niezwykle specyficzny sposób.

Eliza Korpalska – autorka serii książek sensacyjnych o agentce specjalnej Lukrecji („Niewinność Lukrecji”, „Reguła Lukrecji”, „Vendetta Lukrecji”). Jej największą pasją jest czytanie i pisanie, odkąd pamięta tworzyła własne teksty. W swoich powieściach kreuje postacie o silnych, zdecydowanych, nietuzinkowych charakterach. Z niezwykłą umiejętnością oddaje kobiece osobowości, emocje, wątpliwości, świat wewnętrznych przeżyć, który wpływa na podejmowanie decyzji nie zawsze akceptowanych przez otoczenie. Jej powieści wymykają się gatunkom literackim, stanowią połączenie literatury sensacyjnej i obyczajowo-psychologicznej.

Tagi: literatura piękna

Kocham.

Nie znam takiego słowa.

Nie mam żadnych uczuć.

A może mam...

Rzeczywistość mi się miesza.

Czy to, co widzę istnieje naprawdę?

Czy nie?

Jedno wiem na pewno.

Jestem Aurelia.

Jestem Agata.

I jestem w szpitalu psychiatrycznym.

To tutaj pewnej nocy dochodzi do morderstwa. Ale kto zabił?

Może Fiodor?

Albo ten lekarz- stażysta?

A może ktoś inny?

Zapewne się dowiecie, jeśli tylko sięgniecie do mojej głowy.

Pogrzebcie w niej sobie głęboko, bo tylko w ten sposób dojdziecie do prawdy.

Tik..tak..tik..tak..

Najlepiej w nocy.

Tylko ona nie jest jednolita.

Tylko na nią czekam i nie czekam.

Dzielę ją.

Robię podziały nocy.

A każdy podział ma swój czas.

Jaki jest Twój?

Masz czas wejść do szalonego świata, mojego świata, mojej fascynacji zbrodnią, mojej obojętności, mojej..nieoczywistej egzystencji.

Odważysz się?

Vendetta Lukrecji
Eliza Korpalska0
Okładka ksiązki - Vendetta Lukrecji

Krzywda za krzywdę, śmierć za śmierć. Annę Litewski poznaliśmy już w poprzednich powieściach ,,Niewinność Lukrecji" i ,,Reguła Lukrecji". Jej wyjątkowa...