Vendetta Lukrecji

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2021-11-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-66899-67-4
Liczba stron: 0

Tom 3 cyklu Być jak Jack Reacher

Ocena: 0 (0 głosów)

Krzywda za krzywdę, śmierć za śmierć.

Annę Litewski poznaliśmy już w poprzednich powieściach ,,Niewinność Lukrecji" i ,,Reguła Lukrecji". Jej wyjątkowa osobowość, inteligencja, odwaga i determinacja uczyniły z niej jedną z najlepszych agentek służb wywiadowczych. W najnowszej powieści ,,Vendetta Lukrecji" Annę spotykamy zanim stała się Lukrecją, dowiadujemy się, jak ukształtowała ją praca dla agencji SAW, skąd wzięła się jej siła i pragnienie zemsty, którą konsekwentnie realizowała przez wiele lat.

W tajemniczych okolicznościach znika komendant policji Seversky. Szuka go nie tylko policja, ale i służby wywiadowcze. Bez powodzenia. Nikt nie przypuszcza, że w tle rozgrywa się dużo poważniejsza gra, w którą postanowiono włączyć pełną zapału, ale niedoświadczoną wtedy agentkę Lukrecję. Bez większych przykrości przeznaczono ją na śmierć w razie niepowodzenia akcji. Anna musi zmierzyć się nie tylko z ujmą na ambicji w razie porażki, walczyć o życie, ale także zrozumieć niespodziewanie pojawiające się uczucie do przystojnego agenta.

Tagi: bóg

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Vendetta Lukrecji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Vendetta Lukrecji

"Ci, których lubimy, stają się naszą największą słabością".

 

 

Po raz pierwszy spotkałam się z serią, w której czytanie trzeciego tomu, bez znajomości dwóch poprzednich, nie przysparza żadnych problemów z ogarnięciem całego fabularnego ciągu przyczynowo-skutkowego. Wynika to z faktu, że "Vendetta Lukrecji" jest swoistym prequelem ukazującym wydarzenia poprzedzające to, co przedstawiają dwie kolejne części. I dzięki temu mam wielką ochotę poznać dalsze losy tytułowej bohaterki.

 

Eliza Korpalska to miłośniczka literatury, uwielbiająca gotować, kochająca koty i hodująca róże oraz ekologiczne warzywa. Autorka zgrabnie łączy pracę zawodową z czasem poświęcanym rodzinie i pisaniu książek. Prowadzi także w sieci swój literacki blog Książko-smaczki. Zadebiutowała w 2019 r. książką pt. "Niewinność Lukrecji", będącą pierwszym tomem serii "Być  jak Jack Reacher".

 

Komendant policji Severski zostaje porwany w niewyjaśnionych okolicznościach. Z racji wykonywanego stanowiska, lista jego potencjalnych wrogów jest bardzo długa. Do sprawy zaangażowana zostaje niedoświadczona, ale niezwykle ambitna, agentka Anna Litewski. Praca dla agencji SAW okazuje się dla policjantki prawdziwą szkołą przetrwania, która ukształtuje ją na całe życie. Szkołą obfitującą w śmierć i zdradę, a także mafijne porachunki.

 

"Vendetta Lukrecji" to książka pełniąca dwoistą rolę. Otóż po pierwsze, dla miłośników serii autorki, okaże się prawdziwą wisienką na torcie, gdyż będąc prequlem, zabiera czytelników do samych początków kreowania postaci Anny znanej pod pseudonimem Lukrecja. Ta swoista wędrówka w przeszłość, literackim wehikułem czasu, wyjaśnia niejasności w życiorysie agentki i z pewnością pozwala spojrzeć na tę bohaterkę z zupełnie nowej perspektywy. Po drugie, trzeci tom dla takiego czytelnika jak ja, nie znającego wcześniejszych części, może okazać się doskonałym wstępem do zgłębienia historii tej niepokornej policjantki. Ważne przy tym wszystkim jest to, że każda z tych dróg zapewnia wciągającą lekturę.

 

Anna Litewski vel Lukrecja to protagonistka, której kreacji nie zapomina się zbyt szybko. Eliza Korpalska zadbała bowiem o to, by nadać tej bohaterce odpowiedniego charakteru i pazura. Przypuszczam, że zarówno w "Niewinności Lukrecji" i w "Regule Lukrecji" osobowość ta jeszcze bardziej zapada w pamięci, stając się wyrazistym symbolem zemsty. Z pewnością owa agentka służb wywiadowczych to jedna z ciekawszych kreacji, jaką udało mi się poznać podczas moich literackich wędrówek. 

 

Oprócz warstwy stricte psychologicznej, Eliza Korpalska w swojej książce dobitnie pokazuje, jak mocno powiązane są ze sobą światy przestępców i stróżów prawa. Jak cienka granica dzieli to, co można zrobić w majestacie prawa od tego, co jest karalne. To istotna płaszczyzna tego utworu, która skłania do refleksji nad tym, co zwykle nie zaprząta naszej głowy w codziennym życiu.

 

"Vendetta Lukrecji" to powieść sensacyjna, którą dzięki dynamicznej akcji i równie dynamicznemu językowi, czyta się bardzo szybko. To opowieść o procesie metamorfozy ludzkiej osobowości, która pod wpływem zewnętrznych czynników, musi wypracować sobie swój własny mechanizm obronny. Jeśli chcecie się przekonać, kim jest i kim stała się tytułowa Lukrecja, zajrzyjcie koniecznie do tej serii.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/

 

Link do opinii
Inne książki autora
Podziały nocy
Eliza Korpalska0
Okładka ksiązki - Podziały nocy

Aurelia – ofiara niedostosowania czy niebezpieczna psychopatka? W szpitalu psychiatrycznym, gdzie poznajemy bohaterkę, dochodzi do okrutnego morderstwa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy