Pogranicze wszystkiego. Podróże po Wołyniu

Wyjazdy zarobkowe na Zachód - legalne i nielegalne - to codzienność mieszkańców Wołynia. Z ich punktu widzenia wymarzonym Zachodem jest Polska, tymczasem Polacy mają z Wołyniem przede wszystkim ponure skojarzenia. A przecież od tragicznych wydarzeń minęło już ponad siedemdziesiąt lat, narodziły się kolejne pokolenia i - mówiąc najzupełniej banalnie - życie toczy się dalej. Życie, o którym wiemy zdecydowanie za mało.

Natalia Bryżko-Zapór prowadzi nas więc przez Wołyń dzisiejszy i przeszły. Wołyń arian i współczesnych protestantów, Wołyń przemytników papierosów i emigrantów, Wołyń żyjący w cieniu Donbasu i krwawej historii, Wołyń urzekających krajobrazów i lasów zdewastowanych przez rabusiów bursztynu, Wołyń Ukraińców, Żydów i Polaków. Wreszcie Wołyń przedwiecznych bogów, boginek i upiorów.

,,Pogranicze wszystkiego" to przewodnik po krainie położonej tuż za miedzą, na ukraińskim brzegu Bugu, żyjącej własnym życiem i poszukującej, trochę po omacku, nowej tożsamości.

Informacje dodatkowe o Pogranicze wszystkiego. Podróże po Wołyniu:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2021-02-03
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788381911443

Tagi: Ukraina bóg

Kup książkę Pogranicze wszystkiego. Podróże po Wołyniu

Pogranicze wszystkiego. Podróże po Wołyniu - opinie o książce

Ciekawa próba odpowiedzi jaki jest współczesny Wołyń. Ciekawa też z perspektywy obecnych wydarzeń w Ukrainie.