Pokonaj siebie

Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2018-10-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-66051-48-5
Liczba stron: 368

Ocena: 4 (1 głosów)

Kiedyś szokowała i prowokowała, dzisiaj głosi słowo Boże. Jak naprawdę wyglądało życie Mai Frykowskiej: aktorki, matki i nawróconej chrześcijanki? Czy jej historia jest drogą do naśladowania, czy raczej przestrogą? Przekonajcie się sami czytając książkę jej autorstwa: „Pokonaj siebie”.

Kiedy upadamy, trudno podnieść się o własnych siłach. Potrzebna jest pomoc Boga, który prostuje nasze ścieżki. Zdarza się, że są one mocno wyboiste, a największym wrogiem jesteśmy my sami. Pokonać siebie, a raczej pokonać zmianę myślenia i działania jest nie lada sztuką - mówi Maja Frykowska, autorka książki „Pokonaj Siebie”.

"Pokonaj siebie" - to nie tylko autobiografia Mai Frykowskiej. To także dramatyczne losy najbliższych autorki. Jej dziadek - Wojciech Frykowski był wieloletnim przyjacielem Romana Polańskiego. Frykowski został zamordowany wraz z narzeczoną reżysera przez członków sekty Charlesa Mansona w posiadłości Polańskiego w Los Angeles. Ta tragedia jest jednym z wątków powstającego właśnie filmu Tarantino „?nce Upon a Time in Hollywood”.

W książce opisuję moją historię bez koloryzowania: moje upadki i wzloty - bez owijania w bawełnę, jednak z pozytywnym zakończeniem. Lekcja życia którą dostałam może być przestrogą dla innych i zachętą do budowania prawdziwej relacji z Bogiem - naszym przyjacielem, ojcem i lekarzem. Przede wszystkim jednak chcę pokazać, że warto śmiało sięgać po swoje marzenia – podsumowuje Maja Frykowska, autorka książki.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pokonaj siebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pokonaj siebie

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-08-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam na półce,

Historia Agnieszki obecnie Mai Frykowskiej, która wiele wyjaśnia.
Wychowywana była przez babcię. Rodzice raz się pojawiali raz znikali. Gdy mama się pojawiła chciała wynagrodzić córce swą nieobecność pieniędzmi. I w ten sposób Agnieszka z skromnej i grzecznej dziewczynki stała się buntowniczą nastolatką.
Następnie udział w BigBrother, gdzie została okrzyknięta skandalistką. Ta łatka trzymała się jej przez długi czas. Wszystko, co robiła zostawało odbierane, jako prowokacja. Rodzina się od niej odwróciła i została sama. Udział w programie Bar również jej nie pomógł.
A jednak Maja miała w sobie tyle zaparcia by skończyć studia aktorskie. I wyjść na prostą.
Jak poradziła sobie z nie łatwym dzieciństwem?
Czy odzyskała rodzinę?
Jak udało jej się kończyć studia?
Oraz czy odnalazła swoje szczęście?
Przyznam, iż książka po części mi się podobała. Podzielona jest tak jakby na dwie części. Pierwsza z nich to historia rodziny Frykowskich. A druga to nawrócenie się Mai.
Cała historia rodziny Agnieszki bardzo mi się podobała. Już kolejny raz sięgnęłam po tego typu książkę i okazało się, że lubię zagłębiać się w historie znanych ludzi. Ukazane jest, iż to ze Agnieszka pochodzi z rodziny „tych Frykowskich” wcale nie oznacza, że jej życie było usłane różami.
Natomiast ta część o nawróceniu już mniej do mnie przemawia. Nie chce pisać, co konkretnie by Wam zbyt dużo nie zdradzić.
Jednakże książka jest dosyć interesująca i czyta się bardzo szybko. Jednak ta druga część moim zdaniem trochę osłabiła ocenę książki.

Link do opinii