Polskie camino. Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce

Camino de Santiago - Droga św. Jakuba, która prowadzi do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii, biegnie przez wiele krajów i prowadzi rozmaitymi szlakami, które łączy jeden symbol - muszla Jakubowa. W Polsce odtwarzanie Dróg św. Jakuba rozpoczęło się w 2004 r., na pierwszą oznakowaną muszlą trasę można było wyruszyć rok później. Dziś szlaki Jakubowe w Polsce liczą już łącznie 6000 km! Splatają w sobie wspólną dla całej Europy tradycję chrześcijańską i nasze narodowe dziedzictwo. Przewodnik prowadzi po głównych trasach polskiego camino. Orientacyjne mapy i piękne zdjęcia, ciekawostki i opisy zarówno przebiegu szlaku Jakubowego, jak i atrakcyjnych miejsc w pobliżu zachęcają do pokonania proponowanych szlaków pieszo lub na rowerze. Polskie camino może być doskonałym pomysłem na spędzenie udanych wakacji, podczas których duchowa refleksja, poznawanie różnych zakątków kraju i ruch na świeżym powietrzu łączą się w idealnych proporcjach.

Informacje dodatkowe o Polskie camino. Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2021-05-05
Kategoria: Podróżnicze

Tagi: Kraków

Kup książkę Polskie camino. Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce

Polskie camino. Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce - opinie o książce

Miło jest, podróżować do wybranych przez nas miejsc połączywszy tę pasję wspólną podejmowaną decyzją z naszą rodziną, jeśli mamy ku temu wolny czas oraz odpowiedni przewodnik dzięki, któremu możemy cieszyć się ich widokiem z bliska oraz przemierzać je śladami z myślą, że były, one były tworzone o osobie świętej związanej z kultem czci Matki Boskiej i jej syna Jezusa Chrystusa.

Podróżowanie do miejsc świętych sprawia, że my w pewien sposób chcemy poznawać nieznane drogi, którymi do tej pory nie podążaliśmy, a mamy chęć spróbowania odkryć je i sami do dokonać oceny czy należy ponownie pojechać do nich, czy też nie po dokładnym zilustrowaniu widoków na żywo i wyciągnąć należyte wnioski z danej przebytej i przeżytej podróży.

Książka autorstwa Pani Moniki Karolczuk pt. '' Polskie camino.Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce'' jest gatunkiem literatury należącym do przewodników, z którymi lubię się zapoznawać, gdyż mogę dodatkowo zdobywać wiedzę na temat nieznanych mi do tej pory miejsc związanych nie tylko z wiedzą religijną, ale również ciekawostkami historyczno- kulturowymi opisanym zrozumiałym językiem.

Bardzo ucieszyłam się z tego powodu, że mogłam przeczytać ten przewodnik z tego względu, że wiele znajdujących się w nim zabytków lub miejsc jest mi znanych dobrze. Co prawda nie wiedziałam o tym, ale być może dla mnie jako odbiorcy była to niezwykła niespodzianka turystyczna.

Zdarzyło się, że w jednym miejscu byłam dwa razy i akurat nie wiedziałam o tym, że trasa ta jest znana od wielu osobom, a ja o jej istnieniu dowiedziałam się z informacji zamieszczonych na stronie starostwa powiatowego. Miejscowość ta spodobała mi się, gdyż związana jest ze świętowaniem imienia św. Anny w Moszczenicy w województwie małopolskim. Miałam wówczas wyjątkową okazję do świętowania wraz z innymi paniami noszącymi to samo imię, co ja i poznałam, również przy tej okazji historię skąd zaczerpnął się pomysł, że jest to ta właściwa miejscowość spotkań z Annami.

Uważam, że autorka czytanego przeze mnie przewodnika potrafi umiejętnie zaciekawić stylem opisywania oraz widoczny jest ogrom pracy, jaki został przedstawiony przez nią w zgromadzonych informacjach dotyczących miejsc docelowych podróży po drogach zawartego w tytule św. Jakuba po Polsce.

Zamieszczone w tym oto przewodniku zdjęcia zabytków oraz atrakcji przyrodniczych na trasach zwróciły moją szczególną uwagę.

Nie jestem w stanie dokonać właściwego wyboru na najlepsze miejsce do spędzania wolnego czasu, by móc zapewnić sobie moc dodatkowych atrakcji z udziałem duchowego wypoczynku pełnego skupienia w ciszy i refleksji odwiedzając kościoły św. Jakuba oraz przydrożne kapliczki.

Elementami dodatkowym w tym przewodniku są zamieszczone schematyczne mapy tras oraz wyszczególnione graficznie ciekawostki, indeks miejsc, źródła zdjęć, bibliografia.

Jedynym minusem, który dostrzegłam, w tym oto przewodniku jest to, że całościowy zamieszczony tekst był dla mnie małoczytelny.

Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pani Moniki Karolczuk pt. '' Polskie camino. Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce''

Warto jest mieć ten przewodnik.