Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 4

Data wydania: 2014-11-28
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Dominik Broniek

Tom 4 cyklu Pomnik cesarzowej Achai

Intryga, wojna, i niepowtarzalny świat wykreowany przez Andrzeja Ziemiańskiego powracają! Ponad pół miliona fanów cesarzowej Achai doczekało się siódmej odsłony kultowego uniwersum.

Co czeka władcę? Zwycięstwo czy śmierć? Imperium musi trwać Imperium musi trwać

Jak zwykle doskonały język i błyskotliwe pomysły. Ziemiański to prawdziwy fachowiec fantastyki.

Jarosław Grzędowicz, autor Pana Lodowego Ogrodu

Świetni bohaterowie. Dużo akcji. Zero nudy. Czego chcieć więcej od fantasy?

Jakub Winiarski, Nowa  Fantastyka

Kup książkę Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 4

Opinie o książce - Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 4

Avatar użytkownika - Vuko
Vuko
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
Przeczytałem Pomnik cesarzowej Achai tom 4 i muszę przyznać, że im dalej tym lepiej! Autor rozpoczął książkę w momencie, w którym skończył, więc od razu jesteśmy w środku akcji. Czytając, byłem tak ciekawy wydarzeń, że ciągle przeskakiwałem o kilka linijek w przód, co dało efekt taki, że musiałem powtarzać wątki. Polecam wszystkim osobom, bez wyjątku! Tym bardziej, że prawdopodobnie autor uraczy nas częścią piątą! Tak wynika z zakończenia. A więc kupujcie, czytajcie i cieszcie się z książki, gdyż naprawdę warto :-)

I co ja mam napisać, kiedy każdą kolejną książką Ziemiańskiego zachwycam się jeszcze bardziej niż poprzedniczką? "Pomnik cesarzowej Achai" to cholerny majstersztyk, nie ma co szukać tutaj eufemizmów. Autor piętrzy intrygi i przeszkody przed bohaterami, akcja zapiera dech w piersiach, fabuła w odpowiednich momentach bawi, ale też zmusza do nerwowego obgryzania paznokci. I dlaczego do jasnej i ciasnej biblioteki są zamknięte?! Epidemia epidemią, ale ja chcę czytać dalej! :-D

Myślę, że jeśli ktoś wsiąknie w świat Achai, to już w nim pozostanie i będzie reagować jak ja. Cóż, nie każdemu to musi się spodobać, ale uważam, że zapoznać się zawsze warto. A nóż ktoś odnajdzie właśnie książkową miłość swojego życia?

Avatar użytkownika - AMJ1986
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 6, Przeczytałem,
Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 5
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 5

„Pomnik cesarzowej jest potężny i wzbudza strach.” Nadszedł czas silnych kobiet i równoległych światów. Oto zakończenie epickiej...

Zapach szkła
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Zapach szkła

Obsypane najbardziej liczącymi się w polskiej fantastyce nagrodami (Zajdla, Nautilusa, Sfinksa) opowiadania Ziemiańskiego: Autobahn nach Poznań; Bomba...

U nas jest taka mądrość ludowa. Mniej wiesz, krócej będziesz cierpieć na przesłuchaniu.

Kiedy idzie na ciebie potęga nie z tej ziemi, potęga niewyobrażalna, najbardziej rozsądną rzeczą jest poddać się albo uciekać. Można się też ukryć, usiłować negocjować. Można zrobić milion rozsądnych rzeczy. Ale można też postąpić jak moi przodkowie: Idziecie na nas? I myślicie, że zmiażdżycie nas masą? A huj z wami i waszym myśleniem. A ja na złość będę do was strzelać. Nie żeby wygrać, ale na złość! Ja was, kurwa, pomorduję! Nie wszystkich, ale tylu, ilu zdołam. To nierozsądne, ale ja nie jestem rozsądna. Pochłania mnie tylko szaleństwo!

Więcej cytatów z tej książki
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;