Pomyślne wiatry

Przed Megan ORiley, samotną matką dziewięcioletniego syna, pojawia się perspektywa nowego życia. Dawna rodzina mężczyzny, który uwiódł ją i porzucił. Oferuje jej posadę księgowej na swoim zamku przerobionym na luksusowy hotel. Megan z radością wyrusza do Maine. Praca pozwoli jej zyskać samodzielność finansową i zapomnieć o wstydliwej przeszłości, zaś jej syn będzie mógł dorastać wśród bogatych kuzynów. Jest głęboko zrażona do mężczyzn i pewna, że już nigdy nie pozwoli sobie na porywy serca. Przyjaciel rodziny, Nathaniel Fury, postanawia zdobyć Megan od razu pierwszego dnia. Zostaje odprawiony z kwitkiem. Czy jednak opór stawiany przez tak kruchą istotę jak kobieta może stanowić jakąkolwiek przeszkodę dla mężczyzny, który pół życia spędził na morzu w walce z żywiołami?

Informacje dodatkowe o Pomyślne wiatry:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-238-6763-0

Kup książkę Pomyślne wiatry

Pomyślne wiatry - opinie o książce

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2021-06-20,

Od czasu do czasu fajnie jest przeczytać coś lżejszego. W takich momentach lubię sięgnąć po jakąś niewiele wymagającą ode mnie obyczajówkę. W ostatnim czasie były to książki Nory Roberts. Po jednej skończonej serii sięgnęłam po drugą. Poznałam już cztery części cyklu „Siostry Calhoun”. Każda część było o jednej z sióstr, więc było można się spodziewać, że więcej już nie będzie. Jednak pozostała jeszcze jedna młoda kobieta, która pojawiła się w tym cyklu. Siostra męża jednej z sióstr Calhoun. I to właśnie o niej jest piąta i ostania część, czyli „Pomyślne wiatry”.

Od pierwszych stron książki „Pomyślne wiatry” wiedziałam czego głównie się spodziewać. Nie miałam wątpliwości, że dostanę kolejny romans między głównymi bohaterami tej części. Do tego przemycone zostały informacje dotyczące dalszego życia sióstr Calhoun, a w ich życiu trochę się zmieniło, gdyż od wydarzeń z poprzedniej części minęło dwa lata. Polubiłam tę część tak samo jak pozostałe. Pozwoliła mi się odprężyć po ciężkim dniu.

„Pomyślne wiatry” to już ostatnia książka opisująca życie w Towers. Cieszę się, że poznałam ten cykl. Czyta się go łatwo i przyjemnie. Niektóre wydarzenia potrafią zaskoczyć, bo oprócz romansu mamy też kilka pobocznych wątków, które w tej książce były dla mnie najciekawsze. Uważam też, że ta część obfitowała także w najzabawniejsze wydarzenia z całej serii. Seria idealna na upalne wieczory.

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
W końcu udało mi się trafić na kolejny tom z serii Zamek Calhounów. Ta część głównie poświęcona jest Megan (to siostra , męża Amandy). Ten wątek, jak dla mnie, trochę przewidywalny (ale kto nie lubi miłości, nadziei, szczęścia i ciepła rodzinnego). Pojawiają się jednak sceny, które zaskakują. Polecam fanom Nory Roberts
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2016-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2016,
Przed Megan O'Riley, samotną matką dziewięcioletniego syna, pojawia się perspektywa nowego życia. Dawna rodzina mężczyzny, który uwiódł ją i porzucił. Oferuje jej posadę księgowej na swoim zamku przerobionym na luksusowy hotel. Megan z radością wyrusza do Maine. Praca pozwoli jej zyskać samodzielność finansową i zapomnieć o wstydliwej przeszłości, zaś jej syn będzie mógł dorastać wśród bogatych kuzynów. Jest głęboko zrażona do mężczyzn i pewna, że już nigdy nie pozwoli sobie na porywy serca. Przyjaciel rodziny, Nathaniel Fury, postanawia zdobyć Megan od razu pierwszego dnia. Zostaje odprawiony z kwitkiem. Czy jednak opór stawiany przez tak kruchą istotę jak kobieta może stanowić jakąkolwiek przeszkodę dla mężczyzny, który pół życia spędził na morzu w walce z żywiołami?
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Motyw samotnej, młodej matki wychowującej syna. Motyw faceta - obrońcy. Motyw starszych ludzi, którzy na pozór bardzo się od siebie różnią ale i tak stają się parą. Motyw bardzo tolerancyjnej Suzanny, która buduje pozytywną relację z kobietą, z którą zdradził ją jej mąż. Która cieszy się, że jej dzieci lubią się ze swoim przyrodnim bratem i zaprasza Megan do swojego domu.
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2020-07-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Serce Devina
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Serce Devina

Twardy mężczyzna, szeryf MacKade nie miał przed laty dość odwagi, by wyznać miłość wybrance swego serca. Los daje mu jednak jeszcze jedną szansę. Czy Devin...

Cienie i śmierć
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Cienie i śmierć

Niezwykły thriller z bestsellerowego cyklu ,,Odcienie śmierci" Nory Roberts (J.D. Robb), autorki powieści sprzedanych w pięciuset milionach egzemplarzy...