Prawdziwa historia McDonalds. Wspomnienia założyciela

Data wydania: 2017-10-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Grinding It Out: The Making of McDonald
Dodał/a książkę: elibri

OPOWIEŚĆ O NIEZWYKŁYM SUKCESIE McDONALD'S PIÓRA JEGO ZAŁOŻYCIELA RAYA KROCA!

Niewielu przedsiębiorców może poszczycić się tym, że radykalnie zmieniło styl życia ludzi, a Ray Kroc właśnie do nich należy. Jego rewolucja w funkcjonowaniu restauracji szybkiej obsługi, systemie franczyz, pomysły na ujednolicone szkolenia dla personelu i reklamę stawiają go w czołówce nawet wśród twórców biznesowych imperiów. Kroc nie był jednak typowym rekinem biznesu, swoją pierwszą franczyzę McDonald's otworzył dopiero w wieku 52 lat. W Prawdziwej historii zaś spotykamy nie tylko Raya Kroca sprawnego biznesmena, lecz przede wszystkim Kroca człowieka kryjącego się za światowym gigantem w branży fast foodów.

Nieodparcie entuzjastyczny, wizjonerski, urodzony gawędziarz - Kroc fascynuje i inspiruje na każdej stronie swej Prawdziwej historii. Na podstawie tej jego autobiograficznej opowieści powstał film McImperium w reżyserii Johna Lee Hancocka z Michaelem Keatonem w głównej roli.

Myszkuje w śmietnikach konkurencji, zachwyca lub zniechęca do siebie każdą nowo napotkaną osobę. Lecz nawet jego wrogowie zgadzają się, że w trzech kwestiach Ray Kroc nie ma sobie równych: w sprzedawaniu hamburgerów, zarabianiu pieniędzy i opowiadaniu historii. z Prawdziwej historii McDonald's.

Każda strona tej szczerej, zabawnej opowieści od zera do milionera jest pełna niespodzianek. The Boston Globe

Kup książkę Prawdziwa historia McDonalds. Wspomnienia założyciela

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2018-03-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,
Kluczem do sukcesu McDonald’s jest serwowanie niedrogiego, lecz dobrej jakości produktu szybko i sprawnie w czystym, przyjemnym otoczeniu. Firma oferuje wąskie menu, lecz obejmujące znane i powszechnie akceptowane w Ameryce Północnej potrawy. Z tych właśnie przyczyn popyt na ich produkty jest mniej uzależniony od wahań rynku niż w większości typów restauracji. Celem jest ekspansja w każdym zakamarku, a zakamarków jest przecież na świecie całkiem sporo. Początkowo lokale powstawały na przedmieściach, obecnie nie ma chyba centrum miasta, w którym nie widniałoby logo McDonald’s. Pod tym względem z całą pewnością można mówić o globalnym sukcesie, mimo ogromnej krytyki jakości serwowanych potraw. Niemniej jednak sam pomysł jest genialny i budzić musi zdumienie. Co jest potrzebne, żeby zdobyć franczyzę McDonald’s? Przede wszystkim trzeba poświęcić cały swój czas i energię. Nie trzeba być wybitnie inteligentnym ani wykształconym, lecz niezbędna jest gotowość do ciężkiej pracy i całkowita koncentracja na wyzwaniu, jakim jest prowadzenie restauracji. Autorem pomysłu na szybkie, serwujące identyczne posiłki restauracje, niezależnie od położenia geograficznego, jest Ray Croc. Przez trzydzieści lat pracował jako sprzedawca i kierownik sprzedaży, by, mając już pięćdziesiątkę, zacząć realizować niezwykłe marzenie. Jego historia przypomina zatem typowe dla amerykańskiej mentalności ...

Opinie o książce - Prawdziwa historia McDonalds. Wspomnienia założyciela

Escape book