Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach

Książka powstała na podstawie wykładów z przedmiotu Prawo konstytucyjne, prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor zwrócił uwagę na część doktrynalną prawa konstytucyjnego, a także uwzględnił orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, aby podkreślić zmianę, jaka dokonuje się w polskim prawie konstytucyjnym, które w coraz większym stopniu staje się prawem orzeczniczym. Odnotował także niektóre konsekwencje integracji europejskiej dla zasad ustroju politycznego Polski i jego instytucji.Książka ma za zadanie usystematyzować materiał z prawa konstytucyjnego. Formuła pytań i odpowiedzi ułatwi zaś uczenie się prawa konstytucyjnego i przyswojenie obszernego materiału.Prof. Mirosław Granat pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wykładowca w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, redaktor naczelny Przeglądu Sejmowego, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Stan prawny na 21 października 2007 roku.

Informacje dodatkowe o Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach

Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach - opinie o książce

Mirosław Granat0
Okładka ksiązki - Stosowanie prawa międzynarodowego i wspólnotowego w wewnętrznym porządku prawnym Francji i Polski

Materiały z polsko-francuskiej konferencji naukowej w Warszawie (21-22 października 2005 r.), zorganizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;