Projektantka

Znakomita powieść o sile miłości, pamięci i ludzkich słabościach, fatum a także o... wielkiej modzie

Po wielu latach wygnania Tilly Dunnage powraca do rodzinnego domu na obrzeżach Dungatar - teraz już jako dojrzała kobieta ze znanym nazwiskiem w świecie mody. Na tle lokalnych mieszkańców wyróżnia się właściwie wszystkim. Wraca, żeby zaopiekować się schorowaną matką. Ale również by wyrównać dawne rachunki...

Na podstawie książki powstał film z Kate Winslet w tytułowej roli.

Informacje dodatkowe o Projektantka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2016-06-02

Kup książkę Projektantka

Projektantka - opinie o książce

Avatar użytkownika - tymbarkowax3
tymbarkowax3
Przeczytane:2016-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Jak dla mnie niesamowita. Inna niż wszystkie, inaczej napisana, a jaka wyjątkowa! Od dziś jedna z moich ulubionych :D
Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12
Przeczytane:2024-02-02, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 12 książek 2024, 26 książek 2024,

Jestem fanką ekranizacji "Projektantki" z Kate Winslet, musiałam więc prędzej czy później przeczytać książkę.

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, ale jest bardziej smutna i przygnębiająca, a scenariusz filmu odbiega od pierwowzoru. Doświadczenia głównej bohaterki sprawiają, że pięści same zaciskają się z bezsilności. Książka o tym, jak małe, zawzięt, zawistne i podłe społeczeństwo małej miejscowości jest w stanie niszczyć, niszczyć i jeszcze raz niszczyć.

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2017-12-21, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Ham. I albo tłumaczenie jest słabe, albo to zupełnie nie mój styl. Nie byłam jej nawet w stanie domęczyć, to druga nie doczytana przeze mnie książka w życiu. Nie oglądałam ekranizacji z Kate Winslet w tytułowej roli. I raczej nie zamierzam, książka mnie zniechęciła.

Avatar użytkownika - planka1981
planka1981