Propozycja dżentelmena

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-02-08
Kategoria: Romans

Współczesna Jane Austen

Sophie nawet nie marzyła, że znajdzie się na słynnym balu maskowym lady Bridgerton. Choć jest córką hrabiego, zła macocha uczyniła z niej swą służącą. Teraz, wirując w tańcu w ramionach Benedicta Bridgertona, Sophie czuje się jak księżniczka. Lecz wie, że czar musi prysnąć, gdy zegar wybije północ...

Kim była czarująca dama? Od tamtej magicznej nocy, gdy ją ujrzał, Benedict pozostaje nieczuły na uroki innych kobiet – może z wyjątkiem pewnej piękności w stroju służącej, która wydaje się tak niepokojąco znajoma...

Julia Quinn skończyła Harvard, potem studiowała medycynę na Uniwersytecie Yale. Nie została jednak lekarzem, tylko… jedną z największych gwiazd romansu historycznego. Jej powieści są wydawane w USA w blisko milionowych nakładach, wyróżniane najważniejszymi nagrodami - w tym dwukrotnie najwyższą: RITA Award - i zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów.

Żywe dialogi i niezapomniane postacie bohaterek – energicznych, odważnych kobiet, niepoddających się konwenansom epoki – nadają nieodparty urok błyskotliwym powieściom Julii Quinn (Czekając na księcia, Mój książę, Grzesznik nawrócony).

Kup książkę Propozycja dżentelmena

Opinie o książce - Propozycja dżentelmena

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2021-06-13,

Oto ona piękna, wyczekana, genialna trzecia część z cyklu Bridgertonowie! Czekam na tą serie jak dziecko na kinder niespodzianki 😍 Kolejna część, która mnie nie zawiodła. Każda część jest tak magiczna, że z pewnością kiedyś do nich wrócę po raz kolejny.

IG: Czytomanka

👉Historia tej części brzmi niczym opis Kopciuszka. "Czy ona przyjmie jego propozycje, zanim wybije północ?".Sophie Beckett jest trochę jak kopciuszek. Ma wredną macochę, a niespodziewanie znajduje się na balu, gdzie wpada w ramiona księcia. Benedic Bridgerton jest zafascynowany i oczarowany tajemniczą kobietą, dlatego pragnie ją odnaleźć i poślubić za wszelką cenę...

👉Julia Quinn ma lekkie, fascynujące i hipnotyzujące pióro. W jej książkach nie ma przydługich opisów, ani nie przytłoczy nas natłok informacji historycznej. Książki są świetne, lekkie, subtelne, romantyczne. Szczerze polecam! Genialna w odbiorze, świetna, urzekająca historia. Sami sprawdźcie jak się skończy historia prawie kopciuszka 🙂

Dziękuje @zysk_wydawnictwo za egzemplarz!

❗Ocena: 10/10

"Bądź moja. (...) Bądź moja już teraz. Na zawsze. Dam Ci wszystko, co zechcesz. W zamian chce tylko Ciebie..."

Kto z Was lubił "Kopciuszka" w dzieciństwie?
Bal...
Książę...
Zgubiony pantofelek...
Karoca...

Dla małej księżniczki bajka cudowna!

No, ale przecież dorośli też mogą czytać takie piękne historie ❤

Ja przepadłam, kiedy odkryłam moją miłość do romansów historycznych... A to wszystko dzięki Ani @do_poczytanka !

Wersją takiego "Kopciuszka" dla dorosłych jest trzecia część Brighertonów "Propozycja dżentelmena" Julii Quinn.

Tym razem poznajemy bliżej drugiego brata - Benedicta. Nie skradł on mojego serca tak bardzo jak Anthony, ale mimo wszystko książka była świetna!😍

Uwielbiam świat, który wykreowała autorka. Jestem nim bezwzględnie oczarowana💚 kocham całą rodzinę Brighertonów.

Sophie Beckett nigdy nie myślała, że pewnego dnia będzie jej dane uczestniczyć w balu maskowym. Kiedy zmarł jej ojciec musiała usługiwać macosze i jej dwóm córkom. Nie miała lekkiego życia. Pojawienie się na balu odmieniło jej los... pomimo założonej maski Benedict zakochał się w tej pięknej kobiecie...A raczej w jej dobrym wnętrzu. Lecz niestety... jego kopciuszek znikł z balu...A serce tęskniło... nie poznał nawet jej imienia. Wszędzie jej szukał... na daremno.

Jak myślicie kiedy Bridgerthon spotka Sophie na swojej drodze i w jakich okolicznościach? I co najważniejsze! Czy ją rozpozna?

Piękny romans!

Myślę, że pokochalibyście tych bohaterów równie mocno jak ja!

Kto z Was już ich poznał?

"Ty jesteś powodem mojego istnienia. Powodem, dla którego się urodziłam."

Kocham te książki❤😍

Trzeci tom serii, o której ostatnio nie mogę zapomnieć i o której dość głośno zrobiło się na moim blogu, Facebooku oraz Instagramie, połknęłam tak samo chętnie i szybko jak wcześniejsze części. W kolejce czekają kolejne dwie, a na Netflixie kolejny odcinek serialu na podstawie powieści Julii Quinn. Czas Bridgertonów trwa i tak będzie, dopóki nie pojawi się u mnie uczucie znużenie, a także przesyt. Póki co, korzystam i bawię się naprawdę rewelacyjnie. Może u Państwa sytuacja wygląda podobnie? Dajcie proszę znać w komentarzu.

Benedict Bridgerton. Teraz nadszedł czas, aby to właśnie jego poznać bliżej. Spotkania rodzinne czy bale na wyższą skalę w rodzinie Bridgertonów nie są czymś wyjątkowym. To praktycznie ich codzienność. A jednak jak widać coś, co powtarza się tak systematycznie i jest zupełnie naturalne, może w jednym momencie bardzo zaskoczyć. Bal maskowy. W mniemaniu rodziny organizującej i gości miał być kolejną taką samą imprezą jak poprzednie. I tak też się dzieje, ale nie dla wszystkich. Dla dwóch osób to wydarzenie okaże się wręcz przełomowe. Sophie jest bękartem. Nie potrafi o tym zapomnieć choć na chwilę ponieważ wszyscy wciąż dają jej odczuć, że jest mniej ważna. Po śmierci ojca to już szczególnie. Zostaje służącą. Na szczęście tam, gdzie posługuje odnajduje też życzliwy uśmiech i to właśnie dzięki niemu zjawia się na balu. Jeśli jest on maskowy, nikt jej nie poznaje. A jednak ten fakt nie stoi na przeszkodzie, by dziewczyna zawróciła w głowie mężczyźnie do tego stopnia, że ten nie spocznie dopóki jej nie odszuka.

Czy miłość rzeczywiście za nic ma wszelkie, wszelkie przeszkody?

,,Propozycja dżentelmena" Julii Quinn to historia Kopciuszka. Nie mogłabym tego nie powiedzieć, ponieważ noszę tę myśl odkąd zaczęłam tę książkę czytać. Chociaż jest to opowieść dla dorosłych czytelniczek, powrót do nieco bajkowego świata mam wrażenie, nikogo nie znudzi ani na chwilę. Będzie zdecydowanie na plus.

Trzeba tutaj mówić, że to moje kolejne udane spotkanie z pisarką? Czy należałoby wspomnieć, iż już jestem po lekturze następnego tomu i moje zauroczenie trwa? Przecież to oczywistości, wobec których mam nadzieję nie przejdziecie obojętnie i dacie szansę tej serii.

Jest tego warta!

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2021-07-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kolejny bardzo dobry tom. Lubię styl autorki, więc wszystkie jej książki biorę w ciemno. Tym razem autorka postanowiła wzorować się na wszystkim znanej historii Kopciuszka.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2021-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam serię powieściową Julii Quinn poświęconą rodzinie Bridgertonów <3 Może jest trochę infantylna i przewidywalna, jednak od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje tego typu historii <3 Tym razem na blogu znajdziecie słów kilka na temat "Propozycji dżentelmena" - i nie przejmujcie się, jeśli nie czytaliście poprzednich części, bowiem ich znajomość nie jest konieczna, aby móc sięgnąć po najnowszy tom ?

Moją pełną recenzję znajdziecie na moim blogu -> https://bit.ly/3i6GBeN

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-06-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ta seria chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Jest pasjonująca i elokwentna! Kocham ją i nic nie poradzę na to, że moje zachwyty rosną wraz z przeczytaniem kolejnej części. Ta spodobała mi się nawet bardziej niż druga. Zaczęło się od biednego kopciuszka, który pozbawiony opiekunów został w okropnej rezydencji na pastwę pogardy i niesprawiedliwości.

,,-Dopilnuj, żeby Rosamunda i Posy miały dobrze ułożone włosy.
- Oczywiście.
-A potem możesz powiedzieć Rosamundzie, żeby zamknęła cię w moje garderobie.
Sophie spojrzała na nią z osłupieniem. Czy naprawdę miała kazać się zamknąć w garderobie?
-Zrozumiałaś?
Nie potrafiła się zmusić nawet do skinienia głową. Niektóre rzeczy były po prostu upokarzające".

Ja nawet nie wyobrażam sobie, co musiała czuć Sophi, kiedy za każdym razem jej macocha robiła z niej nie tylko pośmiewisko. Prawdziwa bajka tylko w dorosłym wydaniu. Strasznie spodobały mi się pierwsze zaloty na balu. W ogóle atmosfera powieści była zachwycająca. Wspaniałe postacie przedstawiające różnorodne charaktery. Każdy z nich owiany nutką tajemnicy, by wciągnąć czytelnika do pięknego świata socjety. Opisy sytuacyjne nie przesadzone, bez zbędnych charakteryzacji. Akcja przewidywalna, ale my tak za nią czekamy, jak za truskawkami latem. Wiemy, że urosną, tak jak i wiemy jak się skończy książka, jednak za każdym razem uwielbiamy ich smak i łakniemy zakończenia powieści. Przy tej pozycji możemy i śmiać się i płakać jednocześnie. Współczujemy bohaterom, lecz mamy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Bo przecież Kopciuszek musi się związać ze swoim księciem, prawda?
Pikanterii dokładała szanowna reporterka, która w tajemniczy sposób zawsze wszystko wiedziała. Uwielbiałam czytać jej wywody, gdyż pogłębiały moją wiedzę na temat bohaterów. Myślę, że chyba każdy by chciał poznać jej tożsamość:-)
Polecam wam czytać serię od początku, gdyż tam mamy całe wprowadzenie co do bohaterów występujących w dalszych częściach. W ten sposób wciągnie was i sami zapragniecie tam się zjawić.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zanim wybije północ

"(...) Może kiedyś dnia pewnego
spotkamy się na środku sali
na balu zimowym
na twój widok
moje serce mocniej zabije
nasze oczy spotkają się
w pół drogi
będziesz wiedział wtedy
nadal jesteś mi drogi
Twój uśmiech zwali mnie z nóg
Tak jak kiedyś już
zakwitnie kwiat
twego pocałunku
pocałunku miłości
prawdziwej"

Opowieść o Kopciuszku w realiach XIX - wiecznego Londynu? Co o tym myślicie? Ja jestem na tak ! Do takiej historii bramy otwiera przed czytelnikami Julia Quinn w trzecim tomie serii o Bridgertonach, pod tytułem "Propozycja dżentelmena".

Sophie Beckett zna ciężar bycia nieślubnym dzieckiem. Wychowywana w murach domu hrabiego Penwooda jako jego wychowanica stara cieszyć się tym co ma, mimo że wszyscy dookoła znają prawdę o jej pochodzeniu. Wszystko zmienia pojawienie się nowej żony ojca, która jak ta baśniowa zła macocha zatruwa dziewczynie życie.

Sophie spragniona miłości, bezpiecznego, ciepłego i troskliwego domu, marzy o tym, by wyrwać się ze swej ponurej rzeczywistości choć na parę chwil. Jej pragnienie zostaje niespodziewanie spełnione. Jak Kopciuszek na jedną noc zrzuca łachmany, przywdziewa piękną suknię, maskę na twarz, i udaje się na bal, bal maskowy.

Ta noc zmieni wszystko. Jedno spotkanie połączy płomieniem prawdziwej miłości ją i Benedicta Bridgertona. Lecz czar pryśnie z wybiciem północy. Zostanie w pamięci jeden pocałunek i pewna rękawiczka w dłoniach Benedicta. Kim była ta zachwycająca piękność, która zniknęła w objęciach nocy? Benedict zrobi wszystko by ją się tego dowiedzieć i ją odnaleźć. Nie wyobraża sobie życia z żadną inną kobietą. Do czasu, bowiem jego myśli coraz częściej przejmuje we władanie pewna pokojówka, która zdaje mu się tak znajoma.

"Propozycja dżentelmena" to przeurocza odsłona klasycznej baśni. Zachwyca w niej wszystko, no może prócz okładki. Wspaniale wykreowani bohaterowie, historia, która wzrusza, bawi, wciąga od pierwszych stron. Dialogi i humor sytuacyjny to mistrzostwo w wykonaniu pani Quinn, ile ja się naśmiałam przy tej lekturze ! Uwielbiam takie powieści, które potrafią zaczarować czytelnika, bawić i zmuszać go do łez. A uwierzcie nie zabraknie Wam tu całego kalejdoskopu uczuć.

"Propozycja dżentelmena" to kolejny udany tom z serii o rodzinie Bridgertonów, bawiłam się wyśmienicie czytają go. Nie mogę doczekać się kolejnych tomów, jeśli będą na takim samym poziomie jak trzy pierwsze to będę więcej niż zachwycona.
Tym bardziej ostanie zdanie pierwszego epilogu sprawia, że chciałabym już czytać kolejny tom i poznać najpilniej strzeżony sekret XIX-wiecznego Londynu, a mianowicie, kim jest tajemnicza lady Whistledown !

Jednym słowem, polecam ! Przepiękna historia o sile prawdziwego uczucia, która bawi i wzrusza. Ja jestem zachwycona, czas na Was !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

Miłosne tajemnice
Quinn Julia0
Okładka ksiązki - Miłosne tajemnice

Penelope Featherington od zawsze kocha się w przyjacielu swego brata. Lecz czy szara myszka może zwrócić na siebie uwagę rozchwytywanego kawalera? Obserwuje...

Oświadczyny
Quinn Julia0
Okładka ksiązki - Oświadczyny

Po przedwczesnej śmierci żony sir Philip Crane sam wychowuje dwójkę dzieci. Nie najlepiej sobie radzi z wypełnianiem ojcowskich obowiązków. Ośmioletnie...

Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska