Przetrwać Belize

SEKRETY SZKOLENIA OPERATORÓW GROM-u

Przetrwać Belize to opowieść Navala o morderczym kursie, jaki przeszedł w belizeńskiej dżungli.

Nowe wydanie zostało wzbogacone o osiem KONSPEKTÓW TAKTYCZNYCH opracowanych na potrzeby realnego szkolenia dla sił specjalnych z całego świata.

Konspekt taktyczny to zbiór zasad, norm i procedur obowiązujących podczas szkolenia. Ich przestrzeganie pozwala przetrwać w ekstremalnych warunkach, jakie panują w dżungli.

Naval niczego nie ukrywa, przedstawia wprost zasady walki obowiązujące w zielonym piekle.

SPECJALNY DODATEK W TEJ EDYCJI! Konspekty taktyczne, nowe zdjęcia i wspomnienia z Belize jednego z norweskich przyjaciół Navala.

***

Zabieram was do dżungli w Belize. To nie jest bezpieczne miejsce. Wokół duszne, zielone piekło. Wszystko, co lata, chce się dobrać do waszej krwi. Wszystko, co pełza i syczy, może was zaatakować.

Poznacie sekrety tropienia wroga w dżungli i budowania pułapek, a także przetrwania w ekstremalnych warunkach, gdzie jeden błąd może kosztować życie.

Trzy tygodnie w najbardziej dzikim miejscu na ziemi skutkują utratą 15 procent wagi ciała. Ale te trzy tygodnie szkolenia dają przepustkę do świata GROM-u.

NAVAL Służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego i Złotą Odznaką GROM-u. Był pierwowzorem postaci GROM-owca do gry komputerowej Medal of Honor. Warfighter. Prowadził program survivalowy ,,Ekspedycja - odkrywcy drugiej natury" oraz autorski program ,,Strzelnica Navala" w POLSAT Sport. Jest autorem książek: Przetrwać Belize, Ostatnich gryzą psy, Zatoka, Camp Pozzi, Chłopaki z Marsa oraz poradników: Ekstremalnie. Poradnik treningowy, Ekstremalna Strzelnica Navala i Świat na celowniku.

Informacje dodatkowe o Przetrwać Belize:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2022-05-25
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Przetrwać Belize

Przetrwać Belize - opinie o książce

Ogólnie książka dobra. Wkurzające były częste powtórzenia.
„Przetrwać Belize” to dziennik Navala ze szkolenia, które odbył w czasie służby w GROM-ie. Nie każdy żołnierz może liczyć na tego rodzaju treningi, a książka Navala pokazuje z czym wiąże się praca w tak elitarnej jednostce jak GROM. Książka jest wypełniona opisami wymagających ćwiczeń, zmagania się z własnymi słabościami i radzenia sobie z naturalnymi przeszkodami i utrudnieniami, np. w postaci insektów, węży czy małp.
Avatar użytkownika - Wolf_i_ksiazka
Wolf_i_ksiazka