Pułapka Gender

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2014-05-01
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-7595-880-5

Podobno wszyscy mają już dość sporu o gender. Tak przynajmniej twierdzą media i propagatorzy tej nieznoszącej sprzeciwu ideologii. Próbuje nam się wmówić, że obyczajowe zmiany, których jesteśmy świadkami, to spontaniczny powiew ducha nowego pokolenia, które prze ku wolności. Czy w świecie gender rzeczywiście jest jakiś postęp? Czy jest w nim jakakolwiek przyszłość?

Autorka publikacji podjęła się próby nakreślenia wielowymiarowej strategii ideologii gender, wierząc że pozwoli to uświadomić Czytelnikom, o co toczy się cała walka i co możemy w niej stracić. Argumentując swoje rozważania twierdzi, iż wciąż mamy szansę zatrzymać tę ideologiczną falę, jeśli tylko zrozumiemy, że stoimy w obliczu cywilizacyjnej wojny.

Amerykański analityk rewolucji kulturowej Michael Jones zdecydowanie przestrzega Polaków przed genderową pułapką, w której pogrąża się Zachód. Zaleca, by uważnie przyjrzeć się politykom i organizacjom dążącym do zliberalizowania prawa na rzecz homoseksualistów i wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół.

W sporze o gender nie chodzi więc o równy podział obowiązków domowych czy parytetowe zatrudnienie kobiet. Chodzi o fundament naszej tożsamości, o to, kim będziemy, jaką przyszłość zgotujemy naszym dzieciom.

Metaforycznie podsumowując: Czy przetrwamy jako pokolenie orłów, zdolne do szybowania w przestrzeniach wolności, czy przytłoczeni własną niemocą damy sobie zalać skrzydła betonem i karleć.

Dopóki nie pozwolimy zestrzelić olbrzyma, dopóki będziemy się karmić dziejową mądrością, dopóki nie pozwolimy się uśpić w rozpoznawaniu intencji wroga i podejmowaniu odpowiednich działań, dopóty trwamy. Jeśli będziemy mieć „serce orle”, „wzrok orli” i zahartowanego ducha, Polska pozostanie „gniazdem orłów”.

Kup książkę Pułapka Gender

Opinie o książce - Pułapka Gender

Avatar użytkownika - SylwiaN
SylwiaN
Przeczytane:2014-08-26, Ocena: 5, Przeczytałem,
W książce "Pułapka Gender" autorka zebrała całą historię gender, od samych początków powstania, aż do teraz. Wyjaśnia cele, jakimi kierowały się osoby posiadające władze i pieniądze, okoliczności, motywy, oraz skutki. Pokazuje jak działają organizację takie jak ONZ, ale także prywatne, które dzięki pieniądzom posiadają władzę. A wszystkie działania połączone są, aby uwikłać normalnego człowieka w pułapkę. Manipulacją, a jak to nie pomoże nawet i siłą. Wszystko, co opisała, poparte jest datami, tekstami, i połączone wnioskami, które autorka po analizie wszystkich zebranych danych przeprowadziła. Wszystko napisane językiem w miarę prostym, lekkim. Nie wiem, czy ze względu na styl pisania Pani Marzeny, czy ze względu na to jakie w książce zawarto informacje, czyta się szybko (przyjemnie może nie, bo informacje często przyprawiają o ból głowy). "Pułapka Gender" to lektura obowiązkowa. Musimy wiedzieć do czego prowadzą zmiany zachodzące w naszym kraju. Musimy mieć świadomość tego, w jaki sposób jesteśmy manipulowani. Musimy świadomie wybrać, jakiej przyszłości chcemy dla siebie, naszych dzieci i wnuków.
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz