Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1

Anastazja, sierota z Rohatyna, sprzedana na targu w Bedestanie trafia do haremu Sulejmana. Tam staje się Roksolaną a następnie przyjmuje imię Hurrem. W sułtańskim haremie styka się z okrucieństwem, choć sama stara się kierować sercem. „Kobieta przysłana dla miłości powinna kochać. A jeżeli kocha gorąco i wiernie, powinna rodzić synów. Ale nasienie Osmanów pada tylko w wybrane łono!” – słyszy zewsząd, czując na sobie presję i spojrzenia zazdrosnych konkurentek. Kim w końcu jest – Hurrem czy Anastazją? Która z nich ostatecznie w niej zwycięży? Przeszłość odebrano jej na wieki, a teraźniejszość jest ulotna i niepewna.

Informacje dodatkowe o Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2016-09-01
Kategoria: Historyczne
ISBN: 1731-7118-101-346

Kup książkę Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1

Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-12-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Historyczne, Mam,
Po emisji serialu "Wspaniałę stulecie" w telewizji książkowy rynek zalało sporo pozycji powstałych na fali filmu. Jedna z nich trafiła w moje ręce. Historia Hurrem została podzielona na 5 tomów. Pierwszy z nich jest najcieńszy i powoli wprowadza nas w świat niewolnictwa i haremów. Serialu nie oglądałam, więc nie jestem w stanie porównać zgodności ksiażki z nim, ale mniej więcej wiedziałam o czym on jest. Ale książką się lekko zawiodłąm. Sama historia jest dosyć ciekawa, jednak przez mnogość opisów akcja posuwa się powoli i momentami miałam tych opisów, chociaż pięknych, dosyć.

CYKL: WSPANIAŁE STULECIE SULEJMANA (CZĘŚĆ I)

"Roksolana porwana w niewolę" to pierwszy tom, który otwiera serię pięciu książek Pawło Zagrobelnego.

Książkę tą chwilami czytało mi się ciężko przez wzgląd na mniej interesujące opisy walk (zwłaszcza pod koniec) oraz konstrukcję zdań w niektórych miejscach, głównie jeśli chodzi o zdania wielokrotnie złożone. Dodatkowym minusem są tu irytujące literówki.
Ponadto, jeśli ktoś oglądał serial "Wspaniałe stulecie" inspirowany książkami autorstwa Demet Alt?nyeleklio?lu, to (nie zdradzając wiele z fabuły) może się chwilami nieco rozczarować zwłaszcza jeśli chodzi o początek książki i opisy sprzedanej do sułtańskiego haremu Hürrem...

Książka podzielona jest na parę rozdziałów, z których najbardziej zaciekawiły, mnie dwa: "Mahidevran" oraz "Hürrem". Jeśli chodzi o pozostałe, z tym bywało różnie. Interesujący początek, który wraz z opisami z targu niewolników zrobił się nużący; potem dwa wspomniane dobre rozdziały oraz dwa ostatnie rozdziały z politycznymi osiągnięciami Sulejmana i zakończenie książki ni z gruszki, ni z pietruszki każą mi ocenić ten tytuł na mocno przeciętny.

Zamierzam, mimo to zapoznać się z pozostałymi tytułami z serii w nadziei, iż tamte będą chociaż trochę lepsze.

Okrutny los wybranki. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 3
Pawło Zagrebelny0
Okładka ksiązki - Okrutny los wybranki. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 3

Mimo wielu walk z niewiernymi oraz podbojów obcych ziem Sulejman Wspaniały porzuca armię, aby udać się do ukochanej, która dała mu czwartego...

Pan świata i miłości. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 5
Pawło Zagrebelny0
Okładka ksiązki - Pan świata i miłości. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 5

W ostatniej części serii poznacie tajemnice dworu i potęgi Sulejmana Wspaniałego, wielkiego wojownika i bezwzględnego zdobywcy. W sułtańskim haremie...