Rozeznawanie powołania. Odkrycie, wybór, rozwój

Czym jest powołanie? Czy ono na nas „spada” z nieba i jesteśmy „skazani” na określoną rolę społeczną, bez możliwości decydowania? A może podejrzewamy Boga o to, że zamierza nas „wcisnąć” w przygotowany z góry życiowy gorset? Jak szukać i znaleźć swoje miejsce w życiu?

Odpowiedzi na te pytania pomaga znaleźć książka Christopha Theobalda – oryginalna i głeboka, odpowiednia na czasy przemian, jakie obecnie przeżywamy. Uczy nas, jak mamy odkrywać w naszym życiu chrześcijańskie powołanie „bycia człowiekiem”, meżczyzną czy kobietą, i dostrzegać bogactwo powołań osobistych, które rodzą się w Kościele.

Christoph Theobald - jezuita, profesor teologii fundamentalnej i dogmatycznej w Centre Sèvres w Paryżu. Redaktor naczelny czasopisma „Recherches des science religieuse” (Badania religioznawcze), związany z centrum formacji ustawicznej w Creuse w diecezji Limoges. Ostatnio opublikował Transmettre un Évangile de liberté (Przekazywać Ewangelie wolności) i Le Christianisme comme style (Chrześcijaństwo jako styl), jak również dwa tomy Réception du concile Vatican II (Odbiór Soboru Watykańskiego II).

Informacje dodatkowe o Rozeznawanie powołania. Odkrycie, wybór, rozwój:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7033-828-2