Rubinowe gody

Małżeństwo Danki zawisło na włosku ? a dokładnie na rudym włosku pewnej Gabryśki.

Danka właśnie planuje rubinowe gody, kiedy się okazuje, że jej z pozoru idealny małżonek ma sporo do ukrycia. Do akcji szybko wkraczają przyjaciółki kobiety, nie zważając zbytnio na to, czego naprawdę ona sama by chciała. W zawiły plan zemsty wciągają kolejne osoby, co skutkuje serią niespodziewanych i zabawnych sytuacji.

Czy intryga przyjaciółek się powiedzie? Jak potoczą się losy małżeństwa po przejściach i czy Danusia będzie mogła zorganizować wymarzone przyjęcie?

Informacje dodatkowe o Rubinowe gody:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-01-16

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Rubinowe gody

Rubinowe gody - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-03-26, Mam, 2023,

"Rubinowe gody" Anny Kleiber to historia zdarzenia, które wydarzyło się w życiu Danki i Emila, przygotowujących się do przyjęcia z okazji rocznicy ich malżeństwa.

Otóż pewnego dnia Danka dowiaduje się o zdradzie swojego męża.

Ale od czego ma się przyjaciółki. Nie dość, że można się przy nich wypłakać, to jeszcze tak wszystko zorganizują, że nawet nikt się nie zorientuje, że uknuły jakiś spisek. Na szczęście wszystko dobrze się ułożyło.

Oby więcej takich książek, bo naprawdę podnoszą na duchu, a czasem nawet rozśmieszają do łez.

Jedynie zastanawiałam się, czy sześćdziesięciolatkom naprawdę zdarzają się takie historie. Ale przecież jest coś takiego jak fikcja literacka, poza tym  nasze babcie są teraz trochę bardziej nowoczesne niż kiedyś.

Bardzo dobra jest to książka, bo piętnuje i ośmiesza zdradę oraz pochwala przyjaźń i wierność.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-03-12, Mam,

"Rubinowe gody" Anny Kleiber to zabawna historia, która wydarzyła się w małżeństwie Danki i Emila, tuż przed planowaną imprezą z okazji czterdziestu lat ich wspólnego życia.

Otóż pewnego dnia Danka dowiaduje się, że jej mąż ją zdradza z niejaką Gabrysią. Do akcji wkraczają przyjaciele Danki i impreza odbywa się tak jak to było zaplanowane.

Szybko przeczytałam tę książkę. Nie sądziłam jednak, że sześćdziesięciolatkowie mogą mieć aż takie pomysły. No, ale czego nie robi się z miłości.

Poleciłabym tę powieść staruszkom. Na pewno mieliby niezły ubaw. A może dostrzegliby jakieś podobieństwa pomiędzy ich życiem a przygodą bohaterów tej książki.

Oto sylwetka głównej bohaterki:

DANKA - od 40 lat żona Emila, mają razem dwoje dzieci: Łucję i Adama oraz wnuki - Felicję i Leona. Przyjaciółki Danki to Eliza i Adela.

"Rubinowe Gody" Anna Kleiber LUCKY Wydawnictwo to lekka i przyjemna lektura. Historia którą stworzyła autorka czyta się szybko z uśmiechem na twarzy. Bohaterowie niejednokrotnie wpadali w dziwne i zarazem śmieszne sytuacje,dzieki czemu bawiłam się z nimi znakomicie.

Danka właśnie planuje rubinowe gody. Podstępnie nakłoniona przez przyjaciółkę ląduje na fotelu fryzjerskim i wtedy jej wydawałoby się poukładane życie małżeńskie legło w gruzach. Małżonek wcale nie jest taki święty, ma sporo do ukrycia, a może kogoś. Danka z pomocą przyjaciółek postanawia zawalczyć o swoje szczęście. Jak myślicie jaki plan obmyśliły przyjaciółki? I co z niego wyniknie? Czy wszystko uda się poukładać i zorganizować przyjęcie?

Odpowiedzi na te  i inne pytania musicie znaleźć w książce. Autorka znakomicie pokierowała fabułą. Książka miała poprawić czytelnikowi humor i go rozśmieszyć. Oj muszę Wam powiedzieć humoru i zabawnych sytuacji nie zabraknie. Przyjaciółki w akcji potrafią nieźle namieszać, aby osiągnąć cel. Ile Wy jesteście w stanie poświęcić w imię przyjaźni? Właśnie to pytanie najbardziej nasuwa się czytelnikowi po lekturze. Prawdziwa przyjaźń to gotowość bezinteresownych działań, obecność i pomoc w potrzebie. Jeśli chcecie się przekonać jakich przyjaciół ma bohaterka i co są w stanie dla niej zrobić koniecznie sięgnijcie po książkę. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam przyjemną lekturę pełną nieoczekiwanych i zabawnych sytuacji.

Głupia baba
Anna Kleiber 0
Okładka ksiązki - Głupia baba

Zagadkowe morderstwo, zakazany romans, satyra na polską wieś, dowcip, trochę folkloru i odrobina pikanterii. Niezbyt atrakcyjna, uwielbiająca słodycze...

Półtora trupa na głowę
Anna Kleiber0
Okładka ksiązki - Półtora trupa na głowę

Wanda, dziennikarka lokalnego pisma kulturalnego, otrzymała od szefa zadanie zdobycia wywiadu z równie poczytnym co tajemniczym pisarzem Ignacym Knychałką...