Serce w ob這kach

Data wydania: 2019-03-13
ISBN: 978-83-240-5835-8

Tom 3 cyklu Miasteczko

Ocena: 5.14 (7 g這s闚)

Wspania豉 opowie嗆 o tym, 瞠 kiedy dajesz szans marzeniom, nic nie jest zbyt trudne.

Nowa powie嗆 autorki bestsellerowego Pejza簑 z Anio貫m.

Mieszka鎍y Miasteczka nie mog doczeka si otwarcia cukierenki, ale czego tak naprawd pragnie Klementyna? By spe軟i造 si jej dzieci璚e marzenia o dozgonnej mi這軼i, szcz窷liwym domu i b這gim spokoju? Czy uwierzy w to, 瞠 w豉郾ie nadszed czas, kiedy rzeczywisto嗆 okazuje si pi瘯niejsza ni jej najskrytsze pragnienia? A mo瞠 najpierw wszyscy powinni zmierzy si z bolesn przesz這軼i i odpowiedzie na coraz trudniejsze pytania zadawane przez rezolutn Dobrochn? Zw豉szcza, 瞠 Stara Anna coraz cz窷ciej przywo逝je duchy tych, o których wszyscy zd捫yli ju zapomnie.

Serce w ob這kach przekona Ci o tym, 瞠 warto s逝cha siebie i wierzy, 瞠 obok ka盥ych zamkni皻ych drzwi zawsze znajdzie si szeroko otwarte okno.

Magdalena Kordel – ulubiona pisarka Polek, autorka bestsellerów Anio do wynaj璚ia i Pejza z anio貫m, a tak瞠 serii Malownicze, Uroczysko i Wilczy dwór. Serce w ob這kach to kontynuacja powie軼i Serce w skowronkach.

Tagi: obyczajowe

Kup ksi捫k Serce w ob這kach

Zobacz tak瞠

Popadaj帷 troch w bana, mo積a stwierdzi, 瞠 篡cie pe軟e jest niespodziewanych zdarze i trudnych do zrozumienia zbiegów okoliczno軼i. Patrz帷 na 篡cie, mo瞠my dostrzec w nim zarówno jasne, jak i ciemne strony –  i to od nas zale瞠 b璠zie, których barw dopatrzymy si wi璚ej. 奸edz帷 losy Klementyny, bohaterki ksi捫ki Magdaleny Kordel Serce w ob這kach, czytelnik u鈍iadomi sobie, 瞠 nie ma spraw, których nie da這by si naprawi i tylko podchodz帷 do 篡cia optymistycznie, b璠ziemy mieli szans zrealizowa w豉sne marzenia. Klementyna samotnie wychowuje Dobrochn, bardzo zaradn i ciekaw 鈍iata o鄉iolatk. Z Klementyn i jej córk mieszka jeszcze babcia Agata, kobieta w s逝sznym wieku, troszk pogubiona i do鈍iadczona 篡ciowo. Rozpoczynaj帷 lektur Serca w ob這kach, czytelnik b璠zie mia wra瞠nie, jakby wszed w sam 鈔odek opisywanych przez Magdalen Kordel wydarze. Akcja nie zwalnia ani na moment, bohaterowie realizuj swoje plany i wykonuj obowi您ki, a odbiorca z zaciekawieniem si im przygl康a, z wypiekami na twarzy 郵edz帷 kolejne zdumiewaj帷e, zabawne, ale te wzruszaj帷e momenty. A tych jest na kartach opowie軼i co niemiara.  Klementyna prowadzi cukierni. Pomaga jej w tym przedsi瞝zi璚iu przyjació趾a i s御iadka, Fela, ale nie jest to praca na pe貫n etat. Ot, kobiety przygotowuj w domowym piekarniku seri dro盥ówek, babeczek i ciastek, które ...

Opinie o ksi捫ce - Serce w ob這kach

Avatar u篡tkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-06-18, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam na p馧ce,
Klementyna, gówna bohaterka mieszkaj帷 w Miasteczku na ka盥ym kroku komu pomaga. Jej córka Dobrochna idzie w jej 郵ady i podczas drogi do szko造 namawia mam by zabra造 do domu ma陰 srok, która le瘸豉 bieda na trawie. Klementyna na pocz徠ku protestowa豉 jednak jej córka tak j podesz豉, 瞠 nie mog豉 jej odmówi. Zanim wróci豉 do domu ju ca貫 Miasteczko wiedzia這 o nowym nabytku gównej bohaterki. Stara Anna przestrzega豉 j, 瞠 sroka zwiastuje niespodziewanych go軼i, jednak Klementyna uzna豉 to za zwyk造 zabobon. Do gównej bohaterki przyje盥瘸 kole瘸nka, która jest zainteresowana zakupem domu w Miasteczku. Jednak dwór, który chce kupi nie ma najlepszej opinii. Klementyna dobrze pami皻a豉, 瞠 gdy by豉 ma豉 dziewczynka babcia powtarza豉 jej by tam nie chodzi, bo to z貫 miejsce. Nie tylko ona dostawa豉 takie rady. Stara Anna równie uprzedza豉 gówna bohaterk oraz jej kole瘸nk by nie chodzi造 tam same a ju na pewno by nie kupowa造 tego dworu. Obie kobiety nie mog造 poj望, czemu ka盥y straszy je tym dworem. Jednak kole瘸nka Klementyny to dopiero pierwszy go嗆. Po raz kolejny powtórz, uwielbiam t seri. Jest taka 篡ciowa, prawdziwa. Mia豉m wra瞠nie jakbym mieszka豉 w tym Miasteczku. Historia lekka, przyjemna, idealna na odpr篹enie si po ca造m dniu. Uwielbiam takie ksi捫ki i zawsze 瘸逝je, 瞠 tak szybko si ko鎍z. Klementyna ...

Ksi捫ki Magdaleny Kordel zaw豉dn窸y moim sercem odk康 si璕n窸am po Uroczysko i kolejne jego cz窷ci, a potem Malownicze, któremu z ka盥ym kolejnym tomem po prostu nie mog si oprze. A teraz jest jeszcze Miasteczko. W豉郾ie sko鎍zy豉m czyta "Serce w ob這kach", które poch這n窸am podobnie jak wszystkie pozosta貫 powie軼i autorki. Tak si zastanawia豉m, który z tych cykli bardziej przypad mi do gustu. I przyznaj, 瞠 mam z tym spory k這pot. Malownicze zaw豉dn窸o moim sercem i mam do niego szczególny stosunek, ale Miasteczko, cho m這dsze, w niczym mu nie ust瘼uje.

"Serce w ob這kach" opowiada dalsze losy Pogubionej Agaty, jej wnuczki Klementyny oraz s這dkiej i nad wyraz elokwentnej prawnuczki Dobrochny - kobiet, które w Miasteczku na trwa貫 zapu軼i造 swoje korzenie. Obok nich w odwodzie czuwaj przyjaciele - Julka, Imka, Ruda Fela, doktor Piotr. Do ró穎wej kamieniczki cz瘰to zagl康aj te s御iedzi, mieszka鎍y tej klimatycznej miejscowo軼i. Bo trzeba Wam wiedzie, 瞠 drzwi do mieszkania na pi皻rze stoj otworem przed przyjació軛i i znajomymi. U Klementyny zawsze jest gwarno i weso這, a nad wszystkimi czuwa 鈍i皻y Antoni. Bohaterka prowadzi swoj cukierni, gdzie sprzedaje przepyszne wypieki. Jej 篡cie jak zwykle obfituje w wiele zwrotów i niespodziewanych zdarze. Przyjazd Adeli - przyjació趾i z dawnych lat, która my郵i o zakupie wiekowego dworu w okolicy uruchamia przesz這嗆 i budzi demony. Niespodziewane pojawienie si niemowl璚ia sprawia, 瞠 w 篡cie bohaterów wkradaj si coraz to nowe emocje. Ruda Fela dostaje swoj szans od losu i wydaje si, 瞠 wreszcie zaczyna wierzy w siebie i w豉sne mo磧iwo軼i. A tajemniczy klient cukierni i jego zwi您ki z mieszka鎍ami Miasteczka zapowiadaj arcyciekaw kontynuacj tej sympatycznej historii.

Lektura tej powie軼i to dla mnie prawdziwa przyjemno嗆. Uwielbiam Klementyn, jej pogodne usposobienie i ch耩 niesienia pomocy wszystkim potrzebuj帷ym. Mam wiele sympatii dla babki Agaty, która pod twardym pancerzem pozorów skrywa wra磧iw dusz. O鄉ioletnia Dobrosia jest moj ulubienic. Jej ciekawo嗆 i osobliwe postrzeganie rzeczywisto軼i dostarcza mi zawsze wiele rado軼i. Powie嗆 obfituje w ca陰 gam ró積orodnych postaci o ciekawych i oryginalnych charakterach. Proza 篡cia w Miasteczku to nie tylko mi貫 i szcz窷liwe chwile, ale równie troski i zmartwienia. O smutkach i smuteczkach pani Magdalena potrafi pisa z dystansem. Jej opowie軼i s ciep貫 i optymistyczne, a nieszcz窷liwe chwile w 篡ciu bohaterów jakby na os這d przeplatane s elementami humorystycznymi. Po lekturze tej opowie軼i na pewno nie b璠ziecie przygn瑿ieni. Ju nie mog si doczeka, co te wydarzy si w kolejnej cz窷ci "Miasteczka" tym bardziej, 瞠 zako鎍zenie zapowiada naprawd intryguj帷e wydarzenia.

Nie wiem, czy s jeszcze czytelnicy, a mo瞠 raczej czytelniczki, które nie zetkn窸y si z powie軼iami pani Magdaleny Kordel. Takim osobom w pierwszej kolejno軼i polecam ksi捫ki autorki. Pi瘯nie wydane, interesuj帷o napisane, podnosz帷e na duchu i niepozwalaj帷e na nud. A jak si璕ni璚ie po jedn z nich, to z pewno軼i zatesknicie i za jaki czas wrócicie ponownie do tych miejsc i postaci, które stan si Waszymi przyjació軛i.

Wracamy do Miasteczka. Do go軼innego domu i kawiarni Klementyny, gdzie zb豉kany go嗆 i stale powi瘯szaj帷e si grono potrzebuj帷ych i przyjació znajdzie schronienie, chwile  wytchnienia i co pysznego do przek御zenia. Dom, w którym s造cha szczebiot Dobrochny.
Tym razem historia tego domu i jego mieszka鎍ów przeplata si z tajemnic starego dworku. Czy Adela zdecyduje si na jego zakup? Czy Stara Anna odwiedzie j od tego pomys逝?

Avatar u篡tkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-05-16, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 2019,

Po raz kolejny autorka udowodni豉, 瞠 pisze wci庵aj帷o i z pasj. I cho chcia豉bym napisa kilka sów krytyki, to ten tytu mi na to nie pozwala. Mo瞠 tylko tyle, 瞠 tak szybko si ko鎍zy i po lekturze zostaje niedosyt.

Inne ksi捫ki autora
Nadzieje i marzenia
Magdalena Kordel0
Ok豉dka ksi您ki - Nadzieje i marzenia

Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrz瘰ie si od plotek o spadku. Wszyscy b璠 chcieli wiedzie, czy z dnia...

Nieco dziennik, czyli Twoje pi瘯ne chwile
Magdalena Kordel0
Ok豉dka ksi您ki - Nieco dziennik, czyli Twoje pi瘯ne chwile

Nieco dziennik, nieco pami皻nik, nieco kalendarz – to Ty decydujesz, czym b璠zie dla Ciebie. Dobre rzeczy maj to do siebie, 瞠 przychodz znienacka...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Sekret Heleny