Serce w ob這kach

Data wydania: 2019-03-13
ISBN: 978-83-240-5835-8

Tom 3 cyklu Miasteczko

Ocena: 5 (9 g這s闚)

Wspania豉 opowie嗆 o tym, 瞠 kiedy dajesz szans marzeniom, nic nie jest zbyt trudne.

Nowa powie嗆 autorki bestsellerowego Pejza簑 z Anio貫m.

Mieszka鎍y Miasteczka nie mog doczeka si otwarcia cukierenki, ale czego tak naprawd pragnie Klementyna? By spe軟i造 si jej dzieci璚e marzenia o dozgonnej mi這軼i, szcz窷liwym domu i b這gim spokoju? Czy uwierzy w to, 瞠 w豉郾ie nadszed czas, kiedy rzeczywisto嗆 okazuje si pi瘯niejsza ni jej najskrytsze pragnienia? A mo瞠 najpierw wszyscy powinni zmierzy si z bolesn przesz這軼i i odpowiedzie na coraz trudniejsze pytania zadawane przez rezolutn Dobrochn? Zw豉szcza, 瞠 Stara Anna coraz cz窷ciej przywo逝je duchy tych, o których wszyscy zd捫yli ju zapomnie.

Serce w ob這kach przekona Ci o tym, 瞠 warto s逝cha siebie i wierzy, 瞠 obok ka盥ych zamkni皻ych drzwi zawsze znajdzie si szeroko otwarte okno.

Magdalena Kordel – ulubiona pisarka Polek, autorka bestsellerów Anio do wynaj璚ia i Pejza z anio貫m, a tak瞠 serii Malownicze, Uroczysko i Wilczy dwór. Serce w ob這kach to kontynuacja powie軼i Serce w skowronkach.

Tagi: obyczajowe

Kup ksi捫k Serce w ob這kach

Zobacz tak瞠

Popadaj帷 troch w bana, mo積a stwierdzi, 瞠 篡cie pe軟e jest niespodziewanych zdarze i trudnych do zrozumienia zbiegów okoliczno軼i. Patrz帷 na 篡cie, mo瞠my dostrzec w nim zarówno jasne, jak i ciemne strony –  i to od nas zale瞠 b璠zie, których barw dopatrzymy si wi璚ej. 奸edz帷 losy Klementyny, bohaterki ksi捫ki Magdaleny Kordel Serce w ob這kach, czytelnik u鈍iadomi sobie, 瞠 nie ma spraw, których nie da這by si naprawi i tylko podchodz帷 do 篡cia optymistycznie, b璠ziemy mieli szans zrealizowa w豉sne marzenia. Klementyna samotnie wychowuje Dobrochn, bardzo zaradn i ciekaw 鈍iata o鄉iolatk. Z Klementyn i jej córk mieszka jeszcze babcia Agata, kobieta w s逝sznym wieku, troszk pogubiona i do鈍iadczona 篡ciowo. Rozpoczynaj帷 lektur Serca w ob這kach, czytelnik b璠zie mia wra瞠nie, jakby wszed w sam 鈔odek opisywanych przez Magdalen Kordel wydarze. Akcja nie zwalnia ani na moment, bohaterowie realizuj swoje plany i wykonuj obowi您ki, a odbiorca z zaciekawieniem si im przygl康a, z wypiekami na twarzy 郵edz帷 kolejne zdumiewaj帷e, zabawne, ale te wzruszaj帷e momenty. A tych jest na kartach opowie軼i co niemiara.  Klementyna prowadzi cukierni. Pomaga jej w tym przedsi瞝zi璚iu przyjació趾a i s御iadka, Fela, ale nie jest to praca na pe貫n etat. Ot, kobiety przygotowuj w domowym piekarniku seri dro盥ówek, babeczek i ciastek, które ...

Opinie o ksi捫ce - Serce w ob這kach

Avatar u篡tkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-06-18, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam na p馧ce,

Klementyna, gówna bohaterka mieszkaj帷 w Miasteczku na ka盥ym kroku komu pomaga. Jej córka Dobrochna idzie w jej 郵ady i podczas drogi do szko造 namawia mam by zabra造 do domu ma陰 srok, która le瘸豉 bieda na trawie. Klementyna na pocz徠ku protestowa豉 jednak jej córka tak j podesz豉, 瞠 nie mog豉 jej odmówi. Zanim wróci豉 do domu ju ca貫 Miasteczko wiedzia這 o nowym nabytku gównej bohaterki. Stara Anna przestrzega豉 j, 瞠 sroka zwiastuje niespodziewanych go軼i, jednak Klementyna uzna豉 to za zwyk造 zabobon.

Do gównej bohaterki przyje盥瘸 kole瘸nka, która jest zainteresowana zakupem domu w Miasteczku. Jednak dwór, który chce kupi nie ma najlepszej opinii. Klementyna dobrze pami皻a豉, 瞠 gdy by豉 ma豉 dziewczynka babcia powtarza豉 jej by tam nie chodzi, bo to z貫 miejsce. Nie tylko ona dostawa豉 takie rady. Stara Anna równie uprzedza豉 gówna bohaterk oraz jej kole瘸nk by nie chodzi造 tam same a ju na pewno by nie kupowa造 tego dworu. Obie kobiety nie mog造 poj望, czemu ka盥y straszy je tym dworem. Jednak kole瘸nka Klementyny to dopiero pierwszy go嗆.

Po raz kolejny powtórz, uwielbiam t seri. Jest taka 篡ciowa, prawdziwa. Mia豉m wra瞠nie jakbym mieszka豉 w tym Miasteczku. Historia lekka, przyjemna, idealna na odpr篹enie si po ca造m dniu. Uwielbiam takie ksi捫ki i zawsze 瘸逝je, 瞠 tak szybko si ko鎍z. Klementyna jest tak przyjazn osob, do której z ogromn ch璚i wpad豉bym na rogaliki z pyszna konfitur i gor帷 herbat. Dobrochna jest taka podobna z zachowania do swojej mamy, cho jest bardziej gadatliwa.

Ksi捫k gor帷o polecam wszystkim kobietom, gdy wydaje mi si, 瞠 m篹czyzn mo瞠 nie zaciekawi 篡cie kobiety samotnie wychowuj帷ej dziecko. Lecz co do kobiet to jest to historia dla m這dych jak i dla starszych. Czyta si szybko i przyjemnie. Ca豉 seria jest niesamowita. Na pewno kiedy do niej powróc.

Ksi捫ki Magdaleny Kordel zaw豉dn窸y moim sercem odk康 si璕n窸am po Uroczysko i kolejne jego cz窷ci, a potem Malownicze, któremu z ka盥ym kolejnym tomem po prostu nie mog si oprze. A teraz jest jeszcze Miasteczko. W豉郾ie sko鎍zy豉m czyta "Serce w ob這kach", które poch這n窸am podobnie jak wszystkie pozosta貫 powie軼i autorki. Tak si zastanawia豉m, który z tych cykli bardziej przypad mi do gustu. I przyznaj, 瞠 mam z tym spory k這pot. Malownicze zaw豉dn窸o moim sercem i mam do niego szczególny stosunek, ale Miasteczko, cho m這dsze, w niczym mu nie ust瘼uje.

"Serce w ob這kach" opowiada dalsze losy Pogubionej Agaty, jej wnuczki Klementyny oraz s這dkiej i nad wyraz elokwentnej prawnuczki Dobrochny - kobiet, które w Miasteczku na trwa貫 zapu軼i造 swoje korzenie. Obok nich w odwodzie czuwaj przyjaciele - Julka, Imka, Ruda Fela, doktor Piotr. Do ró穎wej kamieniczki cz瘰to zagl康aj te s御iedzi, mieszka鎍y tej klimatycznej miejscowo軼i. Bo trzeba Wam wiedzie, 瞠 drzwi do mieszkania na pi皻rze stoj otworem przed przyjació軛i i znajomymi. U Klementyny zawsze jest gwarno i weso這, a nad wszystkimi czuwa 鈍i皻y Antoni. Bohaterka prowadzi swoj cukierni, gdzie sprzedaje przepyszne wypieki. Jej 篡cie jak zwykle obfituje w wiele zwrotów i niespodziewanych zdarze. Przyjazd Adeli - przyjació趾i z dawnych lat, która my郵i o zakupie wiekowego dworu w okolicy uruchamia przesz這嗆 i budzi demony. Niespodziewane pojawienie si niemowl璚ia sprawia, 瞠 w 篡cie bohaterów wkradaj si coraz to nowe emocje. Ruda Fela dostaje swoj szans od losu i wydaje si, 瞠 wreszcie zaczyna wierzy w siebie i w豉sne mo磧iwo軼i. A tajemniczy klient cukierni i jego zwi您ki z mieszka鎍ami Miasteczka zapowiadaj arcyciekaw kontynuacj tej sympatycznej historii.

Lektura tej powie軼i to dla mnie prawdziwa przyjemno嗆. Uwielbiam Klementyn, jej pogodne usposobienie i ch耩 niesienia pomocy wszystkim potrzebuj帷ym. Mam wiele sympatii dla babki Agaty, która pod twardym pancerzem pozorów skrywa wra磧iw dusz. O鄉ioletnia Dobrosia jest moj ulubienic. Jej ciekawo嗆 i osobliwe postrzeganie rzeczywisto軼i dostarcza mi zawsze wiele rado軼i. Powie嗆 obfituje w ca陰 gam ró積orodnych postaci o ciekawych i oryginalnych charakterach. Proza 篡cia w Miasteczku to nie tylko mi貫 i szcz窷liwe chwile, ale równie troski i zmartwienia. O smutkach i smuteczkach pani Magdalena potrafi pisa z dystansem. Jej opowie軼i s ciep貫 i optymistyczne, a nieszcz窷liwe chwile w 篡ciu bohaterów jakby na os這d przeplatane s elementami humorystycznymi. Po lekturze tej opowie軼i na pewno nie b璠ziecie przygn瑿ieni. Ju nie mog si doczeka, co te wydarzy si w kolejnej cz窷ci "Miasteczka" tym bardziej, 瞠 zako鎍zenie zapowiada naprawd intryguj帷e wydarzenia.

Nie wiem, czy s jeszcze czytelnicy, a mo瞠 raczej czytelniczki, które nie zetkn窸y si z powie軼iami pani Magdaleny Kordel. Takim osobom w pierwszej kolejno軼i polecam ksi捫ki autorki. Pi瘯nie wydane, interesuj帷o napisane, podnosz帷e na duchu i niepozwalaj帷e na nud. A jak si璕ni璚ie po jedn z nich, to z pewno軼i zatesknicie i za jaki czas wrócicie ponownie do tych miejsc i postaci, które stan si Waszymi przyjació軛i.

Wracamy do Miasteczka. Do go軼innego domu i kawiarni Klementyny, gdzie zb豉kany go嗆 i stale powi瘯szaj帷e si grono potrzebuj帷ych i przyjació znajdzie schronienie, chwile  wytchnienia i co pysznego do przek御zenia. Dom, w którym s造cha szczebiot Dobrochny.
Tym razem historia tego domu i jego mieszka鎍ów przeplata si z tajemnic starego dworku. Czy Adela zdecyduje si na jego zakup? Czy Stara Anna odwiedzie j od tego pomys逝?

Avatar u篡tkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2019-05-27, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2019,
Avatar u篡tkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-05-16, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 2019,

Codzienna rutyna mo瞠 przyt豉cza. Zw豉szcza, gdy za oknem pada deszcz i niebo zasnute jest pierzyn chmur. Od czasu do czasu zdarzaj si dni, kiedy brak ch璚i do dzia豉nia. Czasem nawet trudno wykrzesa w sobie wiar w to, 瞠 nazajutrz b璠zie lepiej. Takie chwile dotykaj ka盥ego. Tak瞠 Klementyna, gówna bohaterka serii „Miasteczko” Magdaleny Kordel, bez w徠pienia równie miewa豉by takie dni. Pe軟e zniech璚enia. Mia豉by je, gdyby nie Dobrochna, jej córka. Rezolutna, m康ra dziewczynka, która na ka盥e pytanie ma trafn i nader dojrza陰 odpowied. Dzi瘯i temu potrafi rozbawi najwi瘯szego ponuraka.

„Serce w ob這kach” to ksi捫ka, która zaczyna t皻ni 篡ciem w豉郾ie dzi瘯i Dobrochnie, poniewa to ona nak豉nia Klementyn do przygarni璚ia... sroki. Od tego momentu 篡cie dziewczyn i ich najbli窺zych nabiera tempa. Sroka zwiastuje go軼i. Tak twierdzi Stara Anna. Rzeczywi軼ie, nie trzeba d逝go czeka na potwierdzenie jej sów. Drzwi mieszkania Klementyny pozostaj niemal przez ca造 czas otwarte. Nic w tym dziwnego. Zawsze bowiem na go軼i czeka smakowity wypiek i otwarte serce w豉軼icielki cukierni gotowej wys逝cha oraz uraczy rad. Nie inaczej rzecz ma si teraz. Klementyna obdziela swój czas pomi璠zy rodzinne codzienne drobne lub wi瘯sze problemy, walk o ukochanego oraz cukierni, któr za namow bliskich prowadzi, jednak nie na pe貫n etat. Mo瞠 to dobry czas, by rozszerzy godziny otwarcia s這dkiego lokalu? Klementyna zapewne rozwa篡豉by wszystkie za i przeciw takiego posuni璚ia, jednak wci捫 brakuje jej na to wolnej chwili a wszystko przez g瘰ty nap造w go軼i, którzy nios ze sob emocje, te z kolei dotykaj równie Klementyn. Ci篹ko do pewnych spraw podej嗆 z dystansem, na ch這dno. Kobieta nie ma innego wyj軼ia, jak tylko upora si z tym co podaje los.

Trzecia cz窷 nowej serii Magdaleny Kordel to historia, jak zwykle u niej, zarazem zabawna jak i poruszaj帷a jakie struny w sercu. Mo瞠 to przez styl, jakim w豉da? Trudno jednoznacznie stwierdzi. Znajduje si tutaj ponadto wiele wra磧iwo軼i, czu這軼i oraz mi這軼i. Prezentowana teraz powie嗆 to tak瞠 mieszanka tera幡iejszo軼i i przesz這軼i. Sami Pa雟two zdecydujecie, która bardziej przypada do gustu. Powiem tyle, 瞠 obie si dope軟iaj, s troch zagadkowe, ciut mro膨ce krew w 篡豉ch, nachodz nie tworz帷 chaosu.

Idealna propozycja na wiosenne popo逝dnie. Warto jednak si璕a po ksi捫ki w takiej kolejno軼i, w jakiej zosta造 wydane, mianowicie: 1) „Serce z piernika”, 2) „Serce w skowronkach”, 3) „Serce w ob這kach”.

Inne ksi捫ki autora
C鏎ka wiatr闚
Magdalena Kordel0
Ok豉dka ksi您ki - C鏎ka wiatr闚

Nowa seria autorki bestsellerowego Anio豉 do wynaj璚ia. 砰cie Konstancji ju raz leg這 w gruzach. Dzi瘯i w豉snej sile i determinacji stan窸a na nogach...

Uroczysko
Magdalena Kordel0
Ok豉dka ksi您ki - Uroczysko

Gdzie u podn騜a Sudet闚, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko - miejsce, kt鏎e zmienia 篡cie ludzi. Majka od d逝窺zego czasu ma wra瞠nie, 瞠 przyci庵a...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Manhattan Babilon