Serce w ob這kach

Data wydania: 2019-03-13
ISBN: 978-83-240-5835-8

Tom 3 cyklu Miasteczko

Ocena: 5.25 (4 g這s闚)

Wspania豉 opowie嗆 o tym, 瞠 kiedy dajesz szans marzeniom, nic nie jest zbyt trudne.

Nowa powie嗆 autorki bestsellerowego Pejza簑 z Anio貫m.

Mieszka鎍y Miasteczka nie mog doczeka si otwarcia cukierenki, ale czego tak naprawd pragnie Klementyna? By spe軟i造 si jej dzieci璚e marzenia o dozgonnej mi這軼i, szcz窷liwym domu i b這gim spokoju? Czy uwierzy w to, 瞠 w豉郾ie nadszed czas, kiedy rzeczywisto嗆 okazuje si pi瘯niejsza ni jej najskrytsze pragnienia? A mo瞠 najpierw wszyscy powinni zmierzy si z bolesn przesz這軼i i odpowiedzie na coraz trudniejsze pytania zadawane przez rezolutn Dobrochn? Zw豉szcza, 瞠 Stara Anna coraz cz窷ciej przywo逝je duchy tych, o których wszyscy zd捫yli ju zapomnie.

Serce w ob這kach przekona Ci o tym, 瞠 warto s逝cha siebie i wierzy, 瞠 obok ka盥ych zamkni皻ych drzwi zawsze znajdzie si szeroko otwarte okno.

Magdalena Kordel – ulubiona pisarka Polek, autorka bestsellerów Anio do wynaj璚ia i Pejza z anio貫m, a tak瞠 serii Malownicze, Uroczysko i Wilczy dwór. Serce w ob這kach to kontynuacja powie軼i Serce w skowronkach.

Tagi: obyczajowe

Kup ksi捫k Serce w ob這kach

Zobacz tak瞠

Popadaj帷 troch w bana, mo積a stwierdzi, 瞠 篡cie pe軟e jest niespodziewanych zdarze i trudnych do zrozumienia zbiegów okoliczno軼i. Patrz帷 na 篡cie, mo瞠my dostrzec w nim zarówno jasne, jak i ciemne strony –  i to od nas zale瞠 b璠zie, których barw dopatrzymy si wi璚ej. 奸edz帷 losy Klementyny, bohaterki ksi捫ki Magdaleny Kordel Serce w ob這kach, czytelnik u鈍iadomi sobie, 瞠 nie ma spraw, których nie da這by si naprawi i tylko podchodz帷 do 篡cia optymistycznie, b璠ziemy mieli szans zrealizowa w豉sne marzenia. Klementyna samotnie wychowuje Dobrochn, bardzo zaradn i ciekaw 鈍iata o鄉iolatk. Z Klementyn i jej córk mieszka jeszcze babcia Agata, kobieta w s逝sznym wieku, troszk pogubiona i do鈍iadczona 篡ciowo. Rozpoczynaj帷 lektur Serca w ob這kach, czytelnik b璠zie mia wra瞠nie, jakby wszed w sam 鈔odek opisywanych przez Magdalen Kordel wydarze. Akcja nie zwalnia ani na moment, bohaterowie realizuj swoje plany i wykonuj obowi您ki, a odbiorca z zaciekawieniem si im przygl康a, z wypiekami na twarzy 郵edz帷 kolejne zdumiewaj帷e, zabawne, ale te wzruszaj帷e momenty. A tych jest na kartach opowie軼i co niemiara.  Klementyna prowadzi cukierni. Pomaga jej w tym przedsi瞝zi璚iu przyjació趾a i s御iadka, Fela, ale nie jest to praca na pe貫n etat. Ot, kobiety przygotowuj w domowym piekarniku seri dro盥ówek, babeczek i ciastek, które ...

Opinie o ksi捫ce - Serce w ob這kach

Ksi捫ki Magdaleny Kordel zaw豉dn窸y moim sercem odk康 si璕n窸am po Uroczysko i kolejne jego cz窷ci, a potem Malownicze, któremu z ka盥ym kolejnym tomem po prostu nie mog si oprze. A teraz jest jeszcze Miasteczko. W豉郾ie sko鎍zy豉m czyta "Serce w ob這kach", które poch這n窸am podobnie jak wszystkie pozosta貫 powie軼i autorki. Tak si zastanawia豉m, który z tych cykli bardziej przypad mi do gustu. I przyznaj, 瞠 mam z tym spory k這pot. Malownicze zaw豉dn窸o moim sercem i mam do niego szczególny stosunek, ale Miasteczko, cho m這dsze, w niczym mu nie ust瘼uje.

"Serce w ob這kach" opowiada dalsze losy Pogubionej Agaty, jej wnuczki Klementyny oraz s這dkiej i nad wyraz elokwentnej prawnuczki Dobrochny - kobiet, które w Miasteczku na trwa貫 zapu軼i造 swoje korzenie. Obok nich w odwodzie czuwaj przyjaciele - Julka, Imka, Ruda Fela, doktor Piotr. Do ró穎wej kamieniczki cz瘰to zagl康aj te s御iedzi, mieszka鎍y tej klimatycznej miejscowo軼i. Bo trzeba Wam wiedzie, 瞠 drzwi do mieszkania na pi皻rze stoj otworem przed przyjació軛i i znajomymi. U Klementyny zawsze jest gwarno i weso這, a nad wszystkimi czuwa 鈍i皻y Antoni. Bohaterka prowadzi swoj cukierni, gdzie sprzedaje przepyszne wypieki. Jej 篡cie jak zwykle obfituje w wiele zwrotów i niespodziewanych zdarze. Przyjazd Adeli - przyjació趾i z dawnych lat, która my郵i o zakupie wiekowego dworu w okolicy uruchamia przesz這嗆 i budzi demony. Niespodziewane pojawienie si niemowl璚ia sprawia, 瞠 w 篡cie bohaterów wkradaj si coraz to nowe emocje. Ruda Fela dostaje swoj szans od losu i wydaje si, 瞠 wreszcie zaczyna wierzy w siebie i w豉sne mo磧iwo軼i. A tajemniczy klient cukierni i jego zwi您ki z mieszka鎍ami Miasteczka zapowiadaj arcyciekaw kontynuacj tej sympatycznej historii.

Lektura tej powie軼i to dla mnie prawdziwa przyjemno嗆. Uwielbiam Klementyn, jej pogodne usposobienie i ch耩 niesienia pomocy wszystkim potrzebuj帷ym. Mam wiele sympatii dla babki Agaty, która pod twardym pancerzem pozorów skrywa wra磧iw dusz. O鄉ioletnia Dobrosia jest moj ulubienic. Jej ciekawo嗆 i osobliwe postrzeganie rzeczywisto軼i dostarcza mi zawsze wiele rado軼i. Powie嗆 obfituje w ca陰 gam ró積orodnych postaci o ciekawych i oryginalnych charakterach. Proza 篡cia w Miasteczku to nie tylko mi貫 i szcz窷liwe chwile, ale równie troski i zmartwienia. O smutkach i smuteczkach pani Magdalena potrafi pisa z dystansem. Jej opowie軼i s ciep貫 i optymistyczne, a nieszcz窷liwe chwile w 篡ciu bohaterów jakby na os這d przeplatane s elementami humorystycznymi. Po lekturze tej opowie軼i na pewno nie b璠ziecie przygn瑿ieni. Ju nie mog si doczeka, co te wydarzy si w kolejnej cz窷ci "Miasteczka" tym bardziej, 瞠 zako鎍zenie zapowiada naprawd intryguj帷e wydarzenia.

Nie wiem, czy s jeszcze czytelnicy, a mo瞠 raczej czytelniczki, które nie zetkn窸y si z powie軼iami pani Magdaleny Kordel. Takim osobom w pierwszej kolejno軼i polecam ksi捫ki autorki. Pi瘯nie wydane, interesuj帷o napisane, podnosz帷e na duchu i niepozwalaj帷e na nud. A jak si璕ni璚ie po jedn z nich, to z pewno軼i zatesknicie i za jaki czas wrócicie ponownie do tych miejsc i postaci, które stan si Waszymi przyjació軛i.

Avatar u篡tkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-05-16, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 2019,

Po raz kolejny autorka udowodni豉, 瞠 pisze wci庵aj帷o i z pasj. I cho chcia豉bym napisa kilka sów krytyki, to ten tytu mi na to nie pozwala. Mo瞠 tylko tyle, 瞠 tak szybko si ko鎍zy i po lekturze zostaje niedosyt.

Inne ksi捫ki autora
Malownicze. Tajemnica bz闚
Magdalena Kordel0
Ok豉dka ksi您ki - Malownicze. Tajemnica bz闚

Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i mi這嗆 lecz rany. Pewnego dnia pani Leontynie ginie pier軼ionek przekazywany z pokolenia...

Pejza z anio貫m
Magdalena Kordel0
Ok豉dka ksi您ki - Pejza z anio貫m

Wzruszaj帷a opowie嗆 o tym, 瞠 nigdy nie jest za pó幡o. Adrianna od 鄉ierci taty nie cierpi 鈍i徠. Od czasu kiedy zamieszka豉 z matk, grudniowa...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora