Sezon na szczęście

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-09-27

Czasem wymarzone gwiazdki spadają z nieba. Warto się nimi dzielić, bo darowane szczęście wraca z nawiązką.

Opowieść o trzech kobietach, które wygrały losy na loterii życia.

Anna, Kaśka i Eliza zarzuciły w „Iskierce” kotwicę – dobiły do portu, który stał się ich nowym domem. Na Kaszubach znalazły swoich mężczyzn i wraz z nimi nadają wyczekanym miłościom pożądany kształt. Wzgórze pełne słońca, na którym zamieszkały, nieustannie dodaje im sił. Zdarzające się niepowodzenia już ich nie załamują, lecz mobilizują do walki. Ich dobro oraz optymizm są zaraźliwe, więc dokoła gromadzą liczne towarzystwo. „Iskierka” tętni życiem jak nigdy
dotąd!

Kup książkę Sezon na szczęście

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Poznajmy trzy kobiety – Annę, Kaśkę i Elizę. Pochodzą z różnych stron Polski, jednak po zakrętach życiowych znalazły swoje miejsce na Kaszubach. Tam serca mocno im zabiły dla mężczyzn – wymarzonych „drugich połówek". Tam, na słonecznym wzgórzu, wspólnie prowadzą pensjonat „Iskierka". One same zdają się iskierkami, pełne życzliwości i pozytywnej energii. Oczywiście, czasem pojawiają się chmury. Jednak słońce szybko sobie z nimi radzi. Książka ma słoneczną, dobrą energię. Jej wielkim walorem są bardzo plastyczne opisy przyrody. Od razu widzimy oczami wyobraźni piękne pejzaże. Ludzie są życzliwi sobie. Jest momentami wręcz cukierkowo. Przesłodzone fragmenty to jedyna wada lektury. Polecam ją jednak na zimowe dni. Naładuje słonecznością na długo. dr Kalina Beluch ...

Opinie o książce - Sezon na szczęście

Avatar użytkownika - MarysiaK
MarysiaK
Przeczytane:2017-10-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - izabelaewa
izabelaewa
Przeczytane:2019-01-21, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zbyt lukrowa ,słodka .Jak dla mnie dialogi o niczym ,nudne a sama okładka (tak wiem nie ocenia się książki po okładce), ale okładka nie współgra z treścią (,,,)

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2018-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52/2018,

dotąd!

Niezwykle optymistyczne zwieńczenie opowieści o trzech pokoleniach kobiet. Każda z nich inaczej przeżywa zawirowania uczuciowe. Ich rozterki, niepewność, czasem nieporadność a jednocześnie intensywność uczuć powoduje, że chwilami traktujemy je jak nastolatki, które doświadczają pierwszego zauroczenia: "Bo miłość, kiedy by nie przyszła, to oznaka, że serca są młode." Jednocześnie doświadczamy ich dojrzałej miłości, świadomej konsekwencji: "A kiedy jest miłość, zawsze trzeba się spodziewać jej owoców. Nie bójcie się tego".

Ta sama śpiewka jak we wcześniejszych częściach. Dużo gadania o niczym, mało o tym poszukiwaniu korzeni. Anna wariuje ze swoją miłością, Kaśka nieby się ustatkowało ( co jednak o mało nie było skoku w bok), ale tym razem egoizmem wykazała się Eliza. Po co zwodzi Igora, skoro kreci z Aleksem i jeszcze twierdzi, że to tamtego wina. Kłamie, że się uczy, zwodzi. Małpa. A najbardziej rozbroiło mnie, że wszczędzie te zbiegi okoliczności kiedy niby każdy z każdym się zna, ale z początku o tym nie wie. Masakra. jedna szczęsliwa porąbana zrobiona z obcyvh ludzi rodzina.

Listy sprzed lat
Roma J. Fiszer0
Okładka ksiązki - Listy sprzed lat

Zawód w przyjaźni sprawia, że trudno jest odzyskać wzajemne zaufanie.... Dramatyczne okoliczności powodują, że Iwonie i Ewie, po latach wzajemnej...