Czy zawsze realizujesz swoje plany i kończysz rozpoczęte zadania? Czy też częściej po złożeniu obietnicy lub podjęciu postanowienia udaje Ci się rozpocząć pracę i... porzucasz ją nieukończoną? Niekiedy niepokonaną przeszkodą okazują się zaledwie pierwsze oznaki znużenia czy zasadniczo niewielkie trudności. Często po prostu coś ciekawszego lub przyjemniejszego odwraca Twoją uwagę. Tymczasem umiejętność zamiany zamiaru w rzeczywistość jest niezwykle ważna zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. To dość trudna sztuka, gdyż pokonanie własnego lenistwa i prokrastynacji wymaga sporego wysiłku i wytrwałości.

Dzięki tej książce łatwiej opanujesz trudną sztukę kończenia rozpoczętych zadań. Dowiesz się, skąd się bierze niechlubna skłonność do niepodejmowania działań i w jaki sposób wzmocnić motywację. Ustanowisz własne reguły, których przestrzeganie zbliży Cię do wyznaczonych celów. Dowiesz się, jakie nastawienie sprzyja realizacji zadań i jak zapanować nad nastrojami, które mogą obniżać Twoją efektywność. Sporo miejsca poświęcono strategiom walki z prokrastynacją. Nauczysz się łączyć obowiązek z przyjemnością, dzięki czemu wytrwanie w pracy stanie się o wiele łatwiejsze. Przekonasz się również, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego skupienia uwagi, i dowiesz się, w jaki sposób zastosować regułę 40 - 70 w skutecznym pokonywaniu własnej bezczynności.

W tej książce:

przyczyny blokowania własnej aktywności sztuka automotywacji wypracowanie nastawienia na realizację pokonywanie prokrastynacji omijanie pułapek samodyscypliny codzienne napędzanie sukcesu

Przestań się zastanawiać. Po prostu zacznij działać!

Informacje dodatkowe o Skończ to, co zacząłeś. Sztuka samodyscypliny, czyli jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2020-03-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Finish What You Start: The Art of Following Through, Taking Action, Executing, & Self-Discipline
Tłumaczenie: Joanna Sugiero

Kup książkę Skończ to, co zacząłeś. Sztuka samodyscypliny, czyli jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca

Skończ to, co zacząłeś. Sztuka samodyscypliny, czyli jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-09-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam na półce,

To jeden z nielicznych poradników, który uważam ze jest naprawdę przydatny.

Nie raz coś odciąga mnie od prac domowych, wymyślam wymówki i zazwyczaj kończy się na tym, że zostawiam coś na później. A w tej książce znajdziecie masę podpowiedzi, które pomogą wam „skończyć to, co zaczęliście”.

Może i niektóre rady były oczywiste, lecz ja do tej pory nie zwracałam na to uwagi, że na przykład dodając recenzje na bloga, w tle leci czy film, czy muzyka, co powoduje, że zadanie, które mogę zrobić dajmy na to w 15 minut trwa około godziny.

To samo tyczy się powiadomień na telefonie, gdy, co chwilę odciągają moją uwagę i mnie rozpraszają.

Dzięki tej książce poznałam wiele sposobów alby to zmienić.

Poradnik jest krótki około 150 stron, ale bardzo treściwy. Wiele jest podanych przykładów, co znacznie ułatwia zrozumienie problemu oraz pozwala nam wywnioskować czy to nas dotyczy.

Uważam ten poradnik za naprawdę godny polecenia. Sprawił, że mam więcej motywacji do zrealizowania swoich planów, pomysłów oraz spowodował, iż nabrałam chęci do działania z podanymi metodami i sprawdzenia czy rzeczywiście to zadziała i u mnie.

Peter Hollins0
Okładka ksiązki - Sztuka samodzielnej nauki. Jak zdobyć dowolną umiejętność w krótszym czasie i jak pokierować własną edukacją

Tradycyjne metody nauki, które niemal każdy z nas miał możliwość wypróbować w praktyce, mają wady. Lekcjom w szkole często towarzyszą przymus i poczucie...

Peter Hollins0
Okładka ksiązki - Skończ to, co zacząłeś. Sztuka samodyscypliny, czyli jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca