Stranger Things. Szóstka

Ameryka, 1978. Trwa zimna wojna, a uczeni
zapuszczają się w niebezpieczne rejony nauki...
Doktor Brenner kieruje tajnym projektem MK ULTRA. Jak daleko się posunie, aby zdobyć upragnioną władzę?
Francine byłaby przeciętną nastolatką, gdyby nie jej nadzwyczajne zdolności. Zamiast wyginać się z przyjaciółmi w rytm najnowszych przebojów, tkwi w laboratorium w Hawkins, gdzie pod czujnym okiem doktora Brennera i jego personelu jest poddawana eksperymentom. Dziewczyna czuje się wykorzystywana, ma wrażenie, że chcą z niej zrobić niebezpieczną broń… Stres związany z przymusowymi testami odblokowuje mroczną wizję przyszłości, z którą Francine nie chce mieć nic wspólnego. I którą ma nadzieję zmienić.

Komiks napisany przez Jody Houser (m.in. Doctor Who, Star Wars), narysowany przez Edgara Salazara (Deathstroke – New 52) oraz Keitha Champagne’a (Neon Future, Rise of The Black Panther, Spider-man/Deadpool) i wypełniony kolorem przez Marissę Louise (Hex Wives, Fairlady) to lektura obowiązkowa wszystkich fanów serialu STRANGER THINGS.

Informacje dodatkowe o Stranger Things. Szóstka:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-12-04
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Stranger Things. Szóstka

Stranger Things. Szóstka - opinie o książce

Z największą przyjemnością powróciłam do przeczytania kolejnej należącego do serii Stranger Things, cyklu Stranger Things (komiksy; tom 2) pt. ''Szóstka'' autorstwa Houser Jody, Salazar Edgar, Champagne Keith, Louise Marissa, Piekos Nate ze względu na to, że toczące się niepewne losy w świecie młodzieży, a niezwykłe umiejętności, a w szczególności głównej bohaterki tworzą mroczny i tajemniczy krąg, który się poznawać i odkrywać wraz z nimi.

Historia związana z nieznanym do tej pory projektem MK ULTRA daje wiele do myślenia, gdy do głównej bohaterki Francine dołącza Doktor Brenner, czy będzie on miły, czy będzie miał odpowiednie podejście do niej, czy tylko będzie głody sukcesu i sławy, a może tylko władzy, od której tak wiele zależy, gdy się chce poczuć kimś ważnym w dobie współczesnej medycyny kosztem bezbronnych i niewinnych młodych osób rozpoczynających spędzania wspólnie ze sobą czasu ze swoimi przyjaciółmi korzystając z życia w tak ważnym dla nich okresie doznawania pierwszych relacji, zainteresowań, które sprawiają im radość.

Można łatwo wywnioskować, jacy są rodzice Francine i co jest dla nich najważniejsze. Czy jest to dla niej korzystne, aby mogła z nimi mieszkać, przebywając z nimi na co dzień i czy lubi ich towarzystwo na to pytanie należy sobie odpowiedzieć?

Na samym początku, gdy rozpoczęłam, czytać ten komiks zastanawiało, mnie co oznacza słowo tytułowe szóstka.

Francine miała nadany numer sześć, ale czy była szczęśliwa z nim, czy życie z nim było lepsze, czy jedynie zależało od tego, co w danym momencie posiadała i można łatwo po niej poznać, jak się z tym wszystkim czuła, co jej brakowało do tego, aby poczuć, że nie zawsze bycie niezwykłym czyni kogoś lepszego od pozostałych.

Akcja w drugim tomie komiksu przebiega w dwóch etapach: przeszłości i teraźniejszości.

Bardzo ważną i najważniejszą rolę odgrywają zamieszczone ilustracje, bo dzięki nim widzimy emocje pozytywne i negatywne płynące od bohaterów niezależnie od sytuacji, w której się znajdowali w danym momencie.

Przeszłość daje o sobie znać i Francine musi do niej chcąc nie chcąc do niej powrócić, ale czy ma, chęć z tym walczyć spotykając na swojej drodze sąsiada Rickiego, który podobnie jak ona nadany ma numer, czy ponownie łączące ich uczucie się rozwinie oraz, czy pozna nowe osoby biorące udział w tymże projekcie, które będą sprawiać, że nie będzie, się ona czuła, tam osamotniona o tym warto, się przekonać czytając ten bardzo barwnie opisany z użyciem języka zrozumiałego komiks.

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2023-02-09, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Nadal nie pojmuję "fenomenu" ST. Średniej klasy tom, gdzie poznaję Szóstkę - laskę mającą dar jasnowidzenia, ale z marginesem błędu. Po co ją szkolą? O jakiej wojnie mowa? Co to za dziwne Coś? Nie ma odpowiedzi. A ten chłopak? Nieważne, nieważne, bohaterka jednego sezonu. Ale kreska ładna.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-10-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

WALKA O PRZYSZŁOŚĆ

Netflix zasłynął z wielu docenionych - mniej lub bardziej - propozycji. Jednak jednym z jego największych i najlepszych hitów wciąż pozostaje znakomity serial ,,Stranger Things". Rzecz spodobała się tak bardzo, że w chwili obecnej czekamy na czwarty jej sezon, na rynku nie brakuje powieści (po polsku również), gier, a nawet komiksów. Te ostatnie od dwóch lat systematycznie publikuje nad Wisłą wydawnictwo Dolnośląskie i w chwili, gdy piszę te słowa, dostępne są już cztery albumy cyklu. I są to albumy udane, może nie tak, jak sam serial, ale warte polecenia jego miłośnikom.

Wczesne lata 70. Młoda Francine z pozoru jest zwyczajną nastolatką, jakich wiele. Miewa jednak przebłyski, które pozwalają jej uniknąć wypadków czy pomóc rodzinie wygrać trochę pieniędzy na loterii. Szybko jednak przekonuje się, że ten dar może sprowadzić na nią wiele kłopotów. Ale nie ma pojęcia jakich...

Rok 1978, Francine przebywa w ośrodku badawczym MK ULTRA, gdzie doktor Brenner prowadzi swoje eksperymenty z utalentowanymi dziećmi. Dziewczynie jednak coraz bardziej nie podoba się to, co dzieje się w tym miejscu. A gdy zaczyna mieć przebłyski przyszłych zdarzeń, jakże dziwnych, mrocznych i tragicznych, postanawia zawalczyć o swoją przyszłość...