Summoner. Zaklinacz. Wyprawa

Tom 2 cyklu Summoner. Zaklinacz

Sądzony za zbrodnię, której nie popełnił, Fletcher musi stawić czoła niesprawiedliwej Inkwizycji oraz wziąć udział w ważnej dla bezpieczeństwa królestwa misji zleconej przez samego króla Hominum. Wyprawa prowadzi na terytorium Orków, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Dodatkowo wśród członków wyprawy czai się zdrajca. Tajne misje, nowe moce, nowe demony i fantastyczna akcja wracają ze zdwojoną siła w drugiej odsłonie sagi Summoner: Zaklinacz.

Informacje dodatkowe o Summoner. Zaklinacz. Wyprawa:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2016-06-18
ISBN: 978-83-7686-446-4

Kup książkę Summoner. Zaklinacz. Wyprawa

Summoner. Zaklinacz. Wyprawa - opinie o książce

Ocena ta sama jak w przypadku "Początku", jednak ta część spodobała mi się ciut mniej. Autor wciąż popełnia błędy, konstruując postaci, które często są jednowymiarowe, czarno-białe. Szczególnie widać to w przypadku tych "złych", których każda wypowiedź ocieka jadem i którzy nie bawią się w półśrodki. Sama fabuła, choć ciekawa, nie robi już aż tak dużego wrażenia jak w przypadku części pierwszej. W dalszym ciągu jednak lektura sprawia przyjemność.
Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2023-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki przeczytane w 2023,

W porównaniu do pierwszej części, akcja w tej zaczyna nabierać tempa, a zakończenie jest iście zaskakujące.  Świat jest dobrze wykreowany i opisany, tak samo jak zwierzęta z eteru.

Autor dobitnie zostawia niedosyt.

Avatar użytkownika - Mephelome
Mephelome
Przeczytane:2020-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

"Czy ludzie, elfy i krasnoludy potrafią się zjednoćzyć, by zapobiec inwazji krwiożerczych orków?"
Fletcher - główny bohater jest zaklinaczem. Spotykamy go, gdy w celi czeka na wyrok w sprawie, w której jest niesłusznie oskarżany. Jego wrogowie ewidentnie chcą go wrobić. Kiedy na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące pochodznia Fletchera, nadal usilnie próbują się go pozbyć, mimo wszystko. Fletcher jednak podejmuje się ważnej wyprawy. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, elfem i krasnoludami oraz demonami wyruszają, by potajemnie pozbyć się nowego wroga. Jest to wyprawa pełna niebezpieczeństw i niepewności. Nie do końca wiadomo, kto zasługuje na zaufanie.

"Wyprawa" Tarana Matharu (w tłumaczeniu Grzegorza Komerskiego) to drugi tom serii o zaklinaczu. Jest tak stworzona, że z powodzeniem można wsiąknąć w przedstawiony świat, nawet jeśli brakuje typowego wprowadzenia. Jest to równocześnie dobry start z literaturą fantastyczną, mimo nagromadzenia ras i dziwnych nazw można się zorientować na czym to wszystko polega. Polecam zarówno fanom gatunku, jak i tym, którzy dopiero zaczynają - choć mimo, że pominęlam tom pierwszy to polecam zacząć od początku historii.

Avatar użytkownika - OKsiazkami
Przeczytane:2019-01-17, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2019,
Summoner. Zaklinacz. Rebelia
Taran Matharu0
Okładka ksiązki - Summoner. Zaklinacz. Rebelia

Długo oczekiwany prequel do trylogii o przygodach Zaklinacza, w którym poznamy przeszłość Arcturusa.Panować nad demonami mogą tylko wybrani. Swego...

Contender. Zwycięzca. Zawodnik
Taran Matharu0
Okładka ksiązki - Contender. Zwycięzca. Zawodnik

W ostatniej powieści z cyklu CONTENDER. ZAWODNIK, Cade i jego przyjaciele stoczą ostateczną walkę o swoje życie - i o losy całej Ziemi - w grze zorganizowanej...