Syrena

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Horror

Usiądź wygodnie i wsłuchaj się w szept wiślanych fal. Opowiedzą Ci o warszawskiej syrence. Tylko trzymaj się mocno. Będzie bolało...

Życie Łukasza Kostrzyńskiego, znanego jako Kosa, zmienia się w pewien upalny sierpniowy wieczór. Podczas grilla w nadwiślańskich zaroślach natyka się ON na istotę, której nie potrafi opisać, choć prowadząc życie typowego warszawskiego chuligana, widział już niejedno. Przyciśnięty do muru na przesłuchaniu, oznajmia policji, że zaatakował go smok.

Na praskim brzegu Wisły podczas porannego joggingu mężczyzna odkrywa zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Śledztwo zostaje przydzielone komisarzowi Norbertowi Zawickiemu, mającemu łatkę miłośnika spraw dziwnych. Policjant z każdym nowym tropem utwierdza się w przekonaniu, że ta zbrodnia faktycznie należy do osobliwych, podejrzewa nawet, że nie dokonał jej człowiek. Tymczasem zaczynają pojawiać się kolejne ofiary... Czy morderczy stwór sprzed wieków nadal krąży po mieście?

Tagi: horror literatura polska

Kup książkę Syrena

Opinie o książce - Syrena

Łukasz Kostrzyński, zwany Kosą to typowy warszawski chuligan. Nikogo i niczego się nie boi i nic go nie dziwi.
Do pewnego sierpniowego wieczora..
To właśnie wtedy w nadwiślańskich zaroślach spotyka dziwną istotę, a kiedy dochodzi do brutalnego morderstwa, przyciśnięty przez policjantów oznajmia, że zaatakował go smok.

Kiedy kilka dni później zostają znalezione zmasakrowane zwłoki kolejnej kobiety, komisarz Norbert Zawicki, specjalista od spraw dziwnych, zaczyna podejrzewać, że zbrodni nie mógł dokonać człowiek.

Pojawia się coraz więcej ofiar, a tropy zaczynają prowadzić do pewnej legendy sprzed wielu lat.

Kto lub co zabija?

To była bardzo ciekawa historia.
Kryminalna z elementami fantasy.
Pomimo brutalnych fragmentów, dobrze się ją czytało, a opisy działały na moją wyobraźnię.
Autor fajnie nakreślił postać Kosy, którego głupkowate przemyślenia, wzbudzały we mnie uśmiech politowania i czasami miałam ochotę go zapytać, czy serio jest takim ,,pustakiem"?
Polubiłam za to, mającego do siebie spory dystans, komisarza i to właśnie ta postać, moim zdaniem, nadawała blasku całej opowieści.

Książka nie jest jakoś porywająco wybitna, ale jeśli szukacie czegoś nieoczywistego na jeden wieczór, na pograniczu rzeczywistości i fikcji, to powinniście być zadowoleni.

Skarb w glinianym naczyniu
Mariusz Kaszyński0
Okładka ksiązki - Skarb w glinianym naczyniu

Zimą zwierzęta czasem znikają. Zdarza się, ich szczątki znajdą się po roztopach. Ta sama przypadłość dotyka nierzadko i ludzi. W Dębiej Górze, małej nadmorskiej...

Przekłuwacze
Mariusz Kaszyński0
Okładka ksiązki - Przekłuwacze

Strefa to kraina o kształcie sześcianu, choć są i tacy, którzy twierdzą, że jest okrągła, a jedynie otaczające ją góry i pola magmy zniekształcają osąd...

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler