Szare uszko. Czy to jest opowieść obrazkowa?

"Nazywam się Zajączek Szare Uszko. Opowiem Wam przedziwną przygodę" – tak rozpoczyna się dziś już legendarny komiks Mieczysława Piotrowskiego, jednego z wybitnych indywidualistów polskiej szkoły ilustracji. Podkreślano, że jego wrodzony talent liryczny w połączeniu ze zmysłem satyryka pozwalał mu w najbardziej uroczy, delikatny i poetycki sposób kształtować wyobraźnię młodych czytelników. "Szare uszko" to niezwykła opowieść o przygodach dzielnego zajączka – nieoczekiwana wizyta w mieście, ucieczka przed myśliwymi i szkoła lotów kosmicznych, to tylko niektóre z przygód głównego bohatera. Narażony na różne niebezpieczeństwa pokonuje nie tylko przeciwności losu, ale także własne słabości i lęki. To opowieść o odwadze, przyjaźni, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji, która stanowi pochwałę dziecięcej wyobraźni. To doskonała lektura zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych czytelników, którzy odnajdą w niej wiele metafor, aluzji i ukrytych sensów. I chociaż od daty pierwszego wydania Szarego uszka minie niebawem pół wieku, stanowi ono znakomity przykład literatury uniwersalnej. Obecna edycja książki ukazuje się na podstawie odnalezionych po kilkudziesięciu latach oryginałów prac.

Informacje dodatkowe o Szare uszko. Czy to jest opowieść obrazkowa?:

Wydawnictwo: Wolno
Data wydania: 2018-05-11
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Szare uszko. Czy to jest opowieść obrazkowa?

Szare uszko. Czy to jest opowieść obrazkowa? - opinie o książce

Komiksy to chyba jedne z najbardziej ulubionych książek dla dzieci, ponieważ mają dużo grafiki i mało tekstu, taką formę czytania najczęściej wybierają chłopcy, ponieważ na rynku jest mnóstwo obrazkowych historii o superbohaterach.
W tej książce poznajemy zajączka o imieniu Szare Uszko, który pewnego dnia zaczął uciekać, w sumie bez większego powodu i tak bieg i biegł nie wiadomo dokąd. Po drodze przeżył mnóstwo ciekawych historii, był brany za zabawkę, uciekał przed dużym psem, a nawet był w zoo i poznał wiele egzotycznych zwierząt. Zajączek był bardzo odważny i nigdy nie dał się złapać przez złych ludzi i ostatecznie powrócił do swojej Wsi Rodzinnej.
Jest to jeden z pierwszych komiksów, który tak bardzo nam się spodobał, opowiada on o bardzo miłym zajączku, który przypadkiem przeżywa różne nieprawdopodobne przygody, także na pewno nie da się z nim nudzić. Jak to w takiej książce bywa, jest tutaj bardzo dużo grafiki i mało tekstu więc lektura zabiera nam naprawę mało czasu, ale jak zaczyna czytać się ją z dzieckiem, które zadaje mnóstwo pytań, to można tak dużo o obrazkach odpowiedzieć, że powstaje z tego bardzo długa historia.
W tej pozycji zachwyca również cała książka, strony pomimo tego, że są ze zwykłego papieru, to są dość grube, do tego mamy przedłużoną okładkę i zawsze możemy sobie zaznaczyć, na której stronie skończyliśmy czytanie. Grafika jest dość kolorowa, a obrazki wyglądają jak stworzone przez dzieci, więc potem można spróbować odwzorować takie same w rysunkach, a tematyką komiks idealnie podpasuje chłopcom, jak i dziewczynkom.
Warto kupować różne książki dziecku, jedne z dźwiękiem, drugie sensoryczne, wiersze czy komiksy, tak, żeby miało wybór i odnalazło te, które pokocha najbardziej. My dzięki tej książce odkryliśmy komiksy i na pewno rozejrzymy się też za innymi, bo fajnie czasami jest popatrzeć na grafikę, gdzie jest mniej tekstu i samemu spróbować ułożyć do niej niesamowitą historię.

Duchowe dziedzictwo św. Jana Pawła II
Mieczysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Duchowe dziedzictwo św. Jana Pawła II

Szedł pod prąd, nie godząc się na żadne kompromisy w sprawach wiary i moralności. Książka „Duchowe dziedzictwo św. Jana Pawła II” przybliża...