Tajemnice Los Angeles

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788374700658
Liczba stron: 416

Ocena: 4.33 (3 głosów)

Główni bohaterowie tej książki to Ed Exley - którego ojciec jest jedną z większych szych w policji LA; Bud White - porządny chłopak po przejściach i Jack Vincennes - policjant zaabsorbowany głównie własną karierą w mediach. Pierwszy z nich żywi obsesyjne pragnienie prześcignięcia ojca, drugi bezlitośnie znęca się nad każdym przyuważonym facetem, który uderzy kobietę, a trzeci jest spokojnym luzakiem - do czasu. Oczywiście nie tylko gliniarze są ważni w tej powieści - z ról kobiecych najważniejszą odgrywa luksusowa prostytutka, Lynn. Tyle o bohaterach, intrygi nie da się ująć w kilku słowach, bo wątków jest tu wiele, bardzo wiele. Najogólniej rzec by można, że fabuła obfituje w fałszywe tropy i łudzi się ten, kto myśli, że sam rozwikła zagadkę. To wspaniałe dzieło o unikatowym klimacie przeniósł na ekran Curtis Hanson - i udało mu się stworzyć dzieło kongenialne, uhonorowane Oscarem dla drugoplanowej roli kobiecej (czyli dla Kim Basinger za rolę Lynn).

Kup książkę Tajemnice Los Angeles

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Tajemnice Los Angeles

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Jesli komus sie podobala ekranizacja Curtisa Hansona,to ksiazka pewnie bedzie rozczarowany (ja przynajmniej bylem).Dobry czarny kryminal,ale bez zadnych rewelacji.Brak klimatu,ktorym emanowal film.A podobno to najlepsza ksiazka Ellroy'a.

Link do opinii

Świat L.A policyjne życie wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej ale także tajemnice i sekrety policjantów.Dobra pozycja literacka jednak  nieuważny czytelnik może się pogubić.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ilonkm
ilonkm
Przeczytane:2014-05-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Inne książki autora
Sześć tysięcy gotówką
Ellroy James0
Okładka ksiązki - Sześć tysięcy gotówką

Zaczęło się w Dallas. 22 listopada 1963 roku. Strzałami do JFK. I tego dnia młody Wayne Tedrow przybył tam z Las Vegas - miał załatwić jednego nieposłusznego...

Noce krwi
Ellroy James0
Okładka ksiązki - Noce krwi

"Pisząc tę powieść, James Ellroy chciał stworzyć historię tak dobrą jak "Czerwony smok" Thomasa Harrisa. A okazała się... jeszcze lepsza...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy