Targ mięsny

Jana Novak to zwykła dziewczyna z południowego Londynu. Jest wysoka, tyczkowata i czuje się nieswojo ze swoim androgynicznym wyglądem. Nieoczekiwanie zostaje odkryta przez agencję modelek i katapultowana do roli supergwiazdy. Z dnia na dzień staje się It girl. Ale im wyżej się wznosisz, tym tragiczniejszy jest upadek... Świat mody jest równocześnie fantastyczny i obrzydliwy. Oprócz sławy i wielkich pieniędzy, czyha w nim też wiele zagrożeń. Juno Dawson w sposób niezwykle szczery i surowy ujawnia mroczną prawdę o branży modowej, której nie ominęło #TimesUp i #MeToo.

Jeśli kiedykolwiek marzył_ś o karierze w modelingu, przyciąga Cię blask fleszy i uwodzi myśl o sławie tudzież idealnym życiu, zajrzyj na ,,Targ mięsny". Wychudzone ciała z billboardów są zawsze w cenie, a wartości...? Czyżby na wyprzedaży? Juno Dawson udało się stworzyć nieprzesadzoną, aktualną historię w nurcie new adult, która bez wątpienia powinna trafić na półki współczesnych nastolatków. Ewa Cat Mędrzecka //

Otrzeźwiająca, brutalna, słodko-gorzka. Przez tę historię płyniesz: beztrosko i na oślep, a gdy już zdajesz sobie sprawę, w co się wpakowałaś, jest za późno: toniesz. Obowiązkowa lektura każdej dziewczyny. Serio, każdej! Panna Fox // @pannafox

Informacje dodatkowe o Targ mięsny:

Wydawnictwo: Books4YA
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Meat market

Kup książkę Targ mięsny

Targ mięsny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Siedemnastoletnia Jana jest zwykłą dziewczyną, jest w szczęśliwym związku ze swoim chłopakiem, ma przyjaciół. Uważa, że jest brzydka, ma męskie rysy twarzy i jest za wysoka. Nieoczekiwanie zostaje odkryta i robi oszałamiającą karierę w modelingu. Poznajemy świat modelingu od kulis, jak wyglądają castingi, wybiegi i relacje między modelkami. Autorka opisała świat modelingu na podstawie rozmów z osobami związanymi z modą. Fabuła jest wciągająca, autorka zastosowała język młodzieżowy, ale czy przyjaciółki spotykając się i witając zwracają się do siebie per suko lub dziwko? Mnie to raziło.

Świetna książka ! Doskonale opisuje świat mody. Większość ludzi inaczej wyobraża sobie zawód modelki. Tymczasem młode dziewczyny są zdane niemal same na siebie.

Książka dobrze napisana, szybko się czyta. Polecam każdemu.

Zabójcze lato
Juno Dawson0
Okładka ksiązki - Zabójcze lato

Gorące lato, tajemnicza śmierć, rodzinny dramat i misternie utkane oszustwo W niejasnych okolicznościach podczas balu maturalnego ginie Janey Bradshaw...